Środa, 22.05.2019

Policyjny pościg 170 km/h w Prudniku.

  • 13.03.2019, 13:39 (aktualizacja 13.03.2019 14:01)
  • redakcja RTO
Policyjny pościg 170 km/h w Prudniku.
Pościg miał miejsce w Prudniku. Kierowcę volkswagena golfa zlekceważył sygnał do zatrzymania, omijał blokady, pędził ponad 170 km/h, jechał „pod prąd” i tak przez kilkanaście minut.

 

Policjanci wytypowała do kontroli w centrum miasta osobowego golfa. Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania, jednak ten zaczął uciekać. Rozpoczął się pościg. Policja natychmiast zorganizowała akcję pościgową.
Kierowca nie stosował się do znaków drogowych, wyprzedzał na przejściach dla pieszych, jechał z prędkością sięgającą momentami 170 km/h. Policja ustawiła blokady, jednak kierujący golfem je omijał, jadąc po chodniku i poboczu. Takie zachowanie stwarzało ogromne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pościg zakończył się po kilkunastu minutach zatrzymaniem pirata drogowego.
Za kierownicą volkswagena ujawniono 36-letniego mieszkańca Prudnika. Badanie na zawartość narkotyków i alkoholu wykazało, że nie zażywał substancji odurzających. Teraz swój piracki rajd będzie musiał wyjaśnić w sądzie. Kierowca stracił prawo jazdy. Dodatkowo dojdą do tego zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, spowodowania zagrożenia oraz licznych wykroczeń. Za te czyny grozi nawet do 5 lat więzienia oraz 5 tysięcy złotych grzywny.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe