Środa, 19.06.2019

Powstanie UMICORE wymusza budowę nowych mieszkań, gmina modyfikuje pomysł Mieszkania Plus.

  • 19.03.2019, 09:26 (aktualizacja 20.03.2019, 17:06)
  • redakcja RTO
Powstanie UMICORE wymusza budowę nowych mieszkań, gmina modyfikuje pomysł Mieszkania Plus.
Nysa nie może czekać dłużej na nowe mieszkania, bo już za półtora roku nasze miasto spodziewa się ogromnego zapotrzebowania - mówi burmistrz i decyduje się na inną formułę budowy na franciszkańskiej.

 

Przy Franciszkańskiej miały powstać "Mieszkania Plus" z dotacją 23 mln zł. Tak wyglądało to w 2017 r. Doszło nawet do kilku przetargów, ale oferowane ceny były zbyt wysokie i rozpoczęcie budowy się opóźniało. Później sytuacja się zmieniła, bowiem do naszego miasta trafiła największa inwestycja 2018 r., czyli belgijski koncern Umicore. Gmina zdecydowała się na szybsza ścieżkę i skorzystała z dotacji na dofinansowanie budowy mieszkań komunalnych z BGK w kwocie 9,5 mln złotych. Pośpiech ten spowodowany jest koniecznością wybudowania kilkuset mieszkań na otwarcie fabryki belgijskiego koncernu. 400 pracowników jakich zamierza zatrudnić fabryka wraz z rodzinami musi znaleźć nowy dom. Część z nich na pewno będzie przyjezdna, bo na miejscu trudno będzie znaleźć taką liczbę specjalistów.

Pamiętajmy, że belgijski gigant działa w branży ogniw do baterii samochodów elektrycznych. Produkcja ma wystartować już za półtora roku, dlatego burmistrzu spieszy się z inwestycjami mieszkaniowymi i zdecydował się na inną formułę. Ale to nie wszystkie pomysły. Kolejny to kamienica na Tkackiej przy przedszkolu nr 8 i wspominany już wcześniej pomysł budowy na terenie stadionu Stali.

 
 

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Realista
Realista 13.04.2019, 13:02
W Nysie nie trzeba nowych mieszkańców, połowa z nich wyjechała za granicę do pracy. Umicore tylko o odrobinę poprawi rynek pracy i z emigracji wróci zaledwie ułamek ludzi którzy wyjechali.
Ile trzeba czekać?
Ile trzeba czekać? 25.03.2019, 21:03
To są jakieś kpiny!!Ja czekam z dwójką dzieci na mieszkanie już 3 lata,zmuszeni jesteśmy mieszkać w mieszkaniu bylego partnera który się nad nami znęca jak mu odbije,w gminie objecanki cacanki olewaja nas i tyle.A tu takie coś?będą dawać mieszkania przyjezdnym???!!!!!PANIE BURMISTRZU WSTYD!!!!!!!!!
wyklęty
wyklęty 26.03.2019, 10:10
Mieszkanie to sobie trzeba kupić lub wynająć .Jak powiedział klasyk zmienić pracę jak się za mało zarabia i wziąć kredyt .Najgorsza jest roszczeniowa patologia ,której się wszystko należy .Komuna się już dawno skończyła .Trzeba dokonywać odpowiedzialnych wyborów życiowych i ponosić ich konsekwencje .I nie ma tu na co czekać i liczyć że coś się należy .Najlepiej ,nie pracować ,brać na bachory 500+ ,od facetów alimenty,i od miasta mieszkanie.A won do roboty .
Nysanin od urodzenia
Nysanin od urodzenia 21.03.2019, 09:38
"Przyśpieszamy"! Nie wywiązaliśmy się z obietnicy budowy Mieszkań +, bo byliśmy nieudolni, a teraz "przyśpieszamy"? Mieszkania nie będą dla pracowników Umicore, tylko dla mieszkańców Nysy rozdzielane wg zasad, na jakich przydziela się mieszkania komunalne. Miejsce pracy nie ma tu nic do rzeczy. Należy spełniać określone kryteria, m.in. dochodowe, majątkowe, itp. A przede wszystkim trzeba się wpisać na listę oczekujących na mieszkania, a ta jest dłuuuga.

Pozostałe