Środa, 19.06.2019

Nowe!!! - Otmuchowskie ścieki skierowane do prokuratury przez WIOŚ.

  • 20.03.2019, 09:52 (aktualizacja 22.03.2019, 00:17)
  • redakcja RTO
Nowe!!! - Otmuchowskie ścieki skierowane do prokuratury przez WIOŚ.
Skierowaliśmy sprawę do prokuratury - mówi Gaworski Krzysztof Gaworski Opolski wojewódzki inspektor ochrony środowiska.

O wycieku ścieków komunalnych z kanalizacji w Otmuchowie do Jeziora Nyskiego inspektorów poinformował nie Otmuchów, ale nyska spółka AKWA odbiorca ścieków.  Dlatego, że zauważyła, że z Otmuchowa płynie znaczeni mniej ścieków. Poinformował media Krzysztof Gaworski. Wojewódzki inspektor  dodał, że choć wyciek jest duży (17 tysięcy metrów sześciennych), to rozłożony w czasie. Dlatego temu realne szkody ekologiczne nie są znaczne.

Według Gaworskiego, winę za to ponosi gmina Otmuchów, bo nie dopilnowała przebiegu prac budowlanych przy ulicy Roosevelta, gdzie przy zrywaniu nawierzchni doszło do uszkodzenia studzienki kanalizacyjne, ścieki miały przez to przedostać się do rowów melioracyjnych i dalej  potokiem Janowickim wprost do rzeki i Jeziora Nyskiego.
Dlaczego nie było reakcji burmistrza? Tego nie wiemy. Fakty jednak są takie, że gmina na tej awarii zaoszczędziła ok 70 tys złotych. Wiemy również, że Otmuchów musi zapłacić nyskiej AKWIE karę ok 120 tys za wcześniejsze ścieki, które były złej jakości. Świadomie, czy też nie w ten sposób burmistrz Jan Woźniak zaoszczędził już na połowę długu wobec oczyszczalni.


Oprócz zawiadomienia do prokuratury WIOŚ zawiadomił także spółkę Wody Polskie, bo okazało się, że ścieki były rozcieńczane, wodą z rzeki pompowana przez OSP wprost z koryta do przepompowni. Proceder ten według naszych informacji trwał latami.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 30.03.2019, 21:52
Wybieracie takich ludzi, a później się dziwcie, że jest jak jest. Dlaczego nie zastanowiliście się przy urnie wyborczej na kogo oddajecie głos. Taką mamy władzę, jaka jest mentalność narodu polskiego. Janusz i cebula.
gość
gość 29.03.2019, 20:39
Wojewódzki inspektor dodał, że choć wyciek jest duży (17 tysięcy metrów sześciennych), to rozłożony w czasie. Dlatego temu realne szkody ekologiczne nie są znaczne. tylko jednostajne i Nyskie jezioro zamiast być jeziorem to jest po prostu Otmuchowskim szambem tak to można sformułować teraz te osoby odpowiedzialne za takie rzeczy powinny na własny koszt doprowadzić stan jeziora do czystości a nie jak przyjdzie lato to ludzie w sinicach się kąpią i zanieczyszczeniach
qwe
qwe 23.03.2019, 18:11
Władze Otmuchowa zawsze było czuć przekrętem, i to teraz dosłownie może wreszcie rozwiążą ten problem tylko KTO ???
Tico
Tico 23.03.2019, 08:24
Biłobran nie lepszy, dzwoni oo znajomych i zaprasza na kawę z dodatkami, bo sie nudzi w pracy, a razem z nim Aranowicz. Kiedy to się skończy! Kolba obiecał, że skończy z kumoterstwem, a sam zatrudnił wszystkich starych kumpli, a jeszcze i nowych.
Otmuchów nie Nysa
Otmuchów nie Nysa 23.03.2019, 08:22
Otmuchów od zawsze pasożytował na Nysie, a już klan Woźniaków to historia wybitna. Piotrek pracował na 3 etaty jednocześnie, był wice starostą, w tym samym czasie pracował na PWSZ jako doktor piekarnictwa, jeszcze był radnym i przewodniczącym SLD. Kiedy chłopak miał czas do fryzjera pójść ja się pytam.
Tico
Tico 22.03.2019, 10:15
On nigdy się nie podda, trzyma królestwo dla syna.
Rico
Rico 22.03.2019, 06:16
' Czerwony baron' do dymisji.!!

Pozostałe