Środa, 19.06.2019

Udawała, że chce sprzedać dziecko i wyłudzała pieniądze. (powiat nyski)

  • 21.03.2019, 12:09 (aktualizacja 21.03.2019, 12:38)
  • redakcja RTO
Udawała, że chce sprzedać dziecko i wyłudzała pieniądze. (powiat nyski)
22-latka z powiatu nyskiego symulowała ciążę by wyłudzić pieniądze na odżywki, lekarstwa i akcesoria od osób, które chciały od niej kupić dziecko.

Przygotowanie do handlu ludźmi, nielegalna adopcja, oszustwo, wyłudzanie pieniędzy - pod tym kątem badany jest przypadek 22 - latki z powiatu nyskiego. Na trop trafili cyberkryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Na trop oferty handlu ludźmi policjanci wpadli na początku marca. Informacje pojawiły się w dwóch miejscach, na forum ogłoszeniowym oraz na portalu społecznościowym. Oferty, sugerowały, że za odpowiednią opłatą młoda kobieta odda dziecko do adopcji.

Funkcjonariusze ustalili, że konto na portalu społecznościowym z nielegalnym ogłoszeniem założono na fałszywe dane. Ustalili za pomocą IP adres zamieszkania osoby, która je opublikowała.  Ustalono także, że pod tym adresem było zameldowane roczne dziecko. Już następnego dnia, 13 marca, do drzwi mieszkania w powiecie nyskim zapukali policjanci. Zastali  tam dwie kobiety w wieku 22 i 26-lat. Młodsza przyznała, że jest autorem poszukiwanych ogłoszeń. Wyjaśniła, że próbowała wyłudzić pieniądze od osób zainteresowanych adopcją dziecka.

Jak informuje policja, mundurowi zabezpieczyli komputer i telefony komórkowe z korespondencją związaną z nielegalną adopcją i wpłatami z tego tytułu. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że kobieta symulowała ciążę. Po kontakcie zainteresowanych 22-latka nalegała na przekazanie pieniędzy z przeznaczeniem na zakup odżywek, witamin, lekarstw i akcesoriów dla niemowląt.

Według ustaleń do nielegalnej adopcji nigdy nie doszło. Roczne dziecko starszej z kobiet sądownie przekazane zostało pod opiekę rodzinie zastępczej. Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Opolu. Za przygotowania do handlu ludźmi oraz z oszustwo może grozić do 8 lat więzienia.

 

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe