Środa, 19.06.2019

W Nysie może powstać kolejny hipermarket, tym razem na terenie po FSD.

  • 06.04.2019, 10:52
  • redakcja RTO
W Nysie może powstać kolejny hipermarket, tym razem na terenie po FSD.
Władze miasta przeznaczyły na ten cel teren o powierzchni 5 hektarów. Działką jest zainteresowanych kilku inwestorów. Miasto liczy na pieniądze ze sprzedaży terenu, które maja zostać przeznaczone na spłatę większość, a może nawet całość obligacji, za które kupiono teren.

burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz wyjaśnił jaki jest plan gminy mówiąc, że na wyznaczonym terenie zmieszczą 3 lub 4 takie obiekty, natomiast przystępując do sprzedaży, utrzymamy taką formułę, że jeden nabywca będzie mógł kupić wszystkie działki, scalić je i budować na jednej dużej, być może będzie miał pomysł na parkingi. Burmistrz mówił także, że budowy tego typu obiektu po północnej stronie rzeki domagają się sami mieszkańcy.

Pozostałe 11 hektarów byłego FSD jest przeznaczone pod przemysł. Teren jest aktualnie zbrojony, na co miasto pozyskało 6 milionów złotych dofinansowania z funduszy unijnych.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkanaka okolic Nysy
mieszkanaka okolic Nysy 09.04.2019, 15:13
to tu powinno powstać osiedle mieszkaniowe a nie kolejny supermarket.
mieszkanka okolic Nysy
mieszkanka okolic Nysy 09.04.2019, 15:10
to w tym pięknym miejscu powinny powstać osiedla mieszkaniowe a nie kolejny supermarket.
Jest to bardzo atrakcyjny teren z widokiem na rzekę i miasto. Stadion stali natomiast powinien zamienić się w centrum rekreacji sportowej dla uczniów oraz mieszkańców Nysy.

Pozostałe