Wtorek, 15.10.2019

Wydali już prawie 19 mln, ale uważają, że to czysty zysk.

  • 14.06.2019, 18:56
  • redakcja RTO
Wydali już prawie 19 mln, ale uważają, że to czysty zysk.
Redukcja przemysłowego zapachu i dźwięku to spory wydatek, kierownictwo BIOAGRA S.A. nie zraża się tym. Mało tego uważa, że zmiana filozofii prowadzenia inwestycji na mniej uciążliwe, to dobry kierunek, a na pewno przyszłościowy. Zobaczmy jak im się udaje.

 

System redukcji natężenia zapachu pochodzącego z fermentacji opracował na zlecenie Bioagra SA zespół polskich i amerykańskich ekspertów. Rozwiązanie składa się z tzw. absorbera etanolu i urządzenia do utleniania katalitycznego, które powstało w oparciu o badania prowadzone na terenie zakładu i w jego okolicy.      
Ważący blisko 30 ton absorber etanolu, pierwszy element systemu, został już zamontowany i uruchomiony. Dużo mniejsze, ale znacznie droższe urządzenie do utleniania katalitycznego przyjechało już do Zakładu Produkcji Etanolu. Czeka na budowę fundamentów, montaż, kalibrację i uruchomienie.
Rozpoczęły się też prace projektowe nad instalacją do redukcji dwutlenku węgla, który powstaje przy procesie fermentacji. Według ekspertów redukcja CO2 będzie znacząco wspierać funkcjonowanie systemu redukcji natężenia zapachu.   

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe