Wtorek, 15.10.2019

UMICORE otwiera biuro w Nysie, a PWSZ planuje uruchomić nową specjalność.

  • 19.06.2019, 12:12
  • redakcja RTO
UMICORE otwiera biuro w Nysie, a PWSZ planuje uruchomić nową specjalność.
Firma UMICORE oficjalnie otworzyła biuro w Nysie. (17.06) Punkt będzie funkcjonował do czasu wybudowania biurowca na terenie zakładu produkcyjnego. Zakład ma rozpocząć dostawy do klientów już pod koniec 2020 r.

Pod koniec pierwszej fazy uruchamiania fabryki, która jest planowana na 2023 rok, UMICORE ma zatrudnić około 400 osób.

Belgijska firma UMICORE buduje nieopodal Nysy w strefie ekonomicznej Radzikowice - Goświnowice zakład produkcji materiałów katodowych, które są elementem baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych. Produkcja ma być przeznaczona na rynek europejski.

Nyska uczelnia PWSZ jest zainteresowana współpracą z fabryką pod kątem kształcenia kadr.

- Nie jest także wykluczone, że po rozpoczęciu działalności fabryki na nyskim PWSZ powstaną kierunki studiów związane z branżą elektromobilności – mówi rektor PWSZ w Nysie prof. Przemysław Malinowski.

Obecnie Umicore rekrutuje menedżerów i personel pomocniczy. Rekrutacja większości pracowników ma rozpocząć się w 2020 r. Wszystkie otwarte stanowiska są publikowane na stronie www.umicore.com/career

 

 

 

Zakład produkcyjny Umicore będzie korzystał z najnowocześniejszych technologii produkcji, aby spełnić najwyższe standardy wydajności i jakości w branży motoryzacyjnej. Firma planuje maksymalne wykorzystanie energii odnawialnej do produkcji materiałów katodowych.

 

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe