Już rok opóźnienia w odlewni żeliwa, nowe filtry powietrza nadal nie uruchomione.

  • 30.07.2019, 23:22
  • redakcja RTO
Już rok opóźnienia w odlewni żeliwa, nowe filtry powietrza nadal nie uruchomione.
Odlewnia żeliwa MAX nie zdołała dotrzymać obiecanego terminu uruchomienia filtrów. Dziś instalacja jest prawie gotowa jednak kierownictwo zakładu jeszcze nie jest w stanie podać kiedy dym przestanie dokuczać mieszkańcom.

System filtracji miał być gotowy w czerwcu 2018, takie deklaracje składał prezes firmy Roman Grzesica jesienią 2017. Niestety filtry nie były gotowe ani w czerwcu, ani we wrześniu, ani nawet w grudniu jak kolejno deklarowała spółka. W 2019 zapowiedzi kolejnych terminów ustały. Mieszkańcy, którzy utrzymują kontakt z kierownictwem odlewni na własna rękę informują, że termin uruchomienia systemy filtracji miał być podany 10 lipca. nie udało się. Pod koniec lipca mimo kolejnych zapowiedzi dyrektor produkcji Pani Anna Świtek nie potrafiła określić żadnego konkretnego terminu.

Z informacji podanych przez dyrektor Świtek wiemy, że inwestycja jest ukończona w 90%, co potwierdzałyby zdjęcia jakie udało się nam zdobyć. Nie ma wątpliwości, że dużo zostało już zrobione bo instalacja, jaka znajduje się na zewnątrz budynku jest okazała i widać, że rury prowadzą do podstawy starych kominów. Mimo to przed odlewnią jest jeszcze końcowy montaż i uruchomienie. 

więcej w materiale...

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

j pa pa
j pa pa 02.08.2019, 07:15
Cóż można powiedzieć w temacie, tylko zastosowanie odpowiednich sankcji za zanieczyszczanie powietrza zmusi właściciela odlewni do szybkiego zakończenia instalacji filtrów. Urzędnicy do działania zgodnie z prawem, tak jak w przypadku dymienia z innych kominów.

Pozostałe