Dociekliwość dziennikarza "pomogła" prokuratorom zaoszczędzić spore pieniądze?

  • 13.09.2019, 19:11
  • redakcja RTO
Dociekliwość dziennikarza "pomogła" prokuratorom zaoszczędzić spore pieniądze?
To po raz kolejny śmiertelnie poważne pytanie. Przez 3 kolejne lata prokuratorskie małżeństwo Elżbieta i Dominik Bagrowscy zgodnie z oświadczeniami majątkowymi wydawali wszystko co do grosza (2015, 2016 i 2017). Po tym, jak w lipcu ubiegłego roku nasz dziennikarz zauważył to niecodzienne zjawisko, prokuratorzy wyhamowali wydatki i w 2018 roku nie dość, że nabyli nowy samochód to jeszcze udało im się oszczędzić około 70 tys zł.

Dlaczego to było tak interesujące?

Prokurator to osoba, która niesie na swych barkach wyjątkowo odpowiedzialne zadanie. Powinna zatem cechować się wyjątkowymi cechami charakteru. Powinna być prawa i rozsądna. Czy o osobie, która mimo wysokich zarobków (około 120 tys zło netto rocznie) nic nie potrafi odłożyć i ma wszystko na kredyt można powiedzieć, że jest rozsądna?

Tak też było z małżeństwem Bagrowskich. Oboje Elżbieta i Dominik są prokuratorami, Ona w prokuraturze rejonowej w Nysie, On w prokuraturze okręgowej w Opolu. Każde z nich zarabia według naszych obliczeń ponad 120 tys zł netto rocznie, Pan Dominik nawet około 30 tyś zł więcej. (Prokuratura Okręgowa ma wyższe stawki). Jednak jak pisaliśmy w lipcu 2018, Bagrowscy od momentu pojawienia się obowiązku jawnych oświadczeń majątkowych prokuratorów zgodnie wykazywali, że na dzień 31 grudnia  (2015, 2016, i 2017), nie mają przy duszy ani grosza!!!
czytaj artykuł:
_____________________________________________________________________________________

Czy nyscy i opolscy prokuratorzy piszą prawdę w swoich oświadczeniach majątkowych?
Czy nyscy i opolscy prokuratorzy piszą prawdę w swoich oświadczeniach majątkowych?
______________________________________________________________________________________

Nie potrafisz oszczędzać, zapytaj dziennikarza.

W lipcu 2018 opublikowaliśmy artykuł na temat naszym zdaniem budzących wątpliwości oświadczeń majątkowych. Wątpliwości były dwie: 1) Bagrowscy są rozrzutni?, albo  2) Oświadczenia są nierzetelne. O dziwo kolejny rok, czyli 2018 był dla Państwa Bagrowskich bardzo  łaskawy, bowiem nie dość, że zdołali zaoszczędzić po 35 tys na osobę, razem 70 tyś, to udało im się  kupić na raty nowy samochód.

Czy zmiana sposobu gospodarowania prokuratorskimi pieniędzmi to zasługa refleksji po naszym artykule? Tego nie wiemy, jednak zapytamy przy nadarzającej się okazji i obiecujemy się podzielić odpowiedzią z naszymi czytelnikami.

Mimo nieco komicznego wydźwięku całego tematu sprawa jest niestety poważna. To niedobrze, że oświadczenia majątkowe prokuratorów budzą takie niepokojące pytania. Bo czy ktoś uwierzy w to, że ludzie zarabiający razem prawie 250 tys złotych netto rocznie każdego roku na 31 grudnia wydawali wszystko co do grosza? A jeśli to nieprawda, to kto i w jakim trybie powinien to sprawdzać i co ma myśleć obywatel, któremu przyjdzie stanąć przed prokuratorem z takimi dokonaniami?

link do oświadczeń majątkowych prokuratorów z Opolszczyzny - http://opole.po.gov.pl/txt/oswiadczenia-majatkowe-2018

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Prokuratura to zero
Prokuratura to zero 20.09.2019, 16:30
Prokuratura. Sprawa Śliwińskiego, sprawa zabójstwa pod Castoramą. Prokuratora to zero.
AA
AA 17.09.2019, 22:41
Ta prokurator od sprawy Klubowicz tez za wiele nie wykazuje...

Pozostałe