Opolski NFZ będzie musiał odpowiedzieć Hankusowi na wszystkie pytania w trybie informacji publicznej.

  • 03.02.2020, 09:33
  • redakcja RTO
Opolski NFZ będzie musiał odpowiedzieć Hankusowi na wszystkie pytania w trybie informacji publicznej.
WSA (Wojewódzki Sąd Administracyjny) uchylił decyzję NFZ O/Opole dotyczącej odmowy udostępnienia informacji publicznej na pytanie: co było oficjalnym powodem unieważnienia konkursu. NFZ odmówił bo uznał, że udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania - będzie wiązało się z nadzwyczajnymi wysiłkami i dezorganizowało pracę funduszu.

Chodziło na powrót naczyniówki do Nysy.

Postępowanie konkursowe w zakresie chirurgia naczyniowa – hospitalizacja na terenie grupy powiatów: nyski, prudnicki, głubczycki, krapkowicki, kędzierzyńsko-kozielski, strzelecki zostało unieważnione z powodu braku spełnienia przez jedynego świadczeniodawcę warunków wymaganych do realizacji świadczeń określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego. - odpowiedział opolski NFZ

Rzecznik NFZ, Pani Barbara Pawlos uzupełnia

- Oferent przedstawił w ofercie miejsce udzielania świadczeń niezgodne z faktycznym miejscem udzielania świadczeń zweryfikowanym podczas oględzin. Ponadto w trakcie weryfikacji oferenta stwierdzono, że zdecydowana większość wykazanego sprzętu nie posiada aktualnego przeglądu technicznego. Dodatkowo wskazany podczas weryfikacji sprzęt znajdował się poza wskazanym w ofercie miejscem udzielania świadczeń. Powyższe informacje zostały również udostępnione zainteresowanemu uzyskaniem dostępu do informacji publicznej. -

Jednak Tomasz Hankus oprócz oświadczenia wnioskował o kopie dokumentacji konkursu. NFZ uznał, że skopiowanie i anonimizacja danych osobowych w dokumentach, to zbyt wiele pracy i odmówił udzielenia pełnej odpowiedzi.

 

 

__________________________________

Dla przypomnienia sesja powiatu z listopada 2019, podczas, której dyrektor NFZ o/ Opole Robert Bryk wyjaśniał powody unieważnienia konkursu.

 

redakcja RTO

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dyru daj info za złotówke
Dyru daj info za złotówke 06.02.2020, 10:36
tylko gminy rozumieją, że trzeba udzielać informacji publicznej. Inne urzędy tkwią w dalszym ciągu w królestwie z bajki o wielkim cesarzu co robił tylko to na co miał ochotę. (nie było takiej bajki?)

dyru NFZetu nie jest wybierany w wyborach tylko mianowany i ma w dxxxupie, że nie przestrzega prawa, no bo co mu zrobią, nie wybiorą go?

Pozostałe