Czy lista przebojów Trójki była sprzedawana? - Doda mówi o korupcji w świecie muzyki.

  • 19.05.2020, 17:14
  • redakcja RTO
Czy lista przebojów Trójki była sprzedawana? - Doda mówi o korupcji w…
Niedzwiecki z asystentem przestawiali kolejność utworów, na liście przebojów wedle własnego uznania. Nazywali to moderowaniem. W pierwszym etapie odrzucali "podejrzane" głosy, analizując dane "ręcznie", czyli bez żadnych algorytmów. W drugim, już po skasowaniu części oddanych głosów dodatkowo przestawiali kolejność na liście. W ostatnich 20 wydaniach zrobili to 16 razy. -mówią władze PR3

Według informacji z konferencji prasowej PR3. W ostatnim wydaniu w utworze Deep Purple skasowano ok 500 głosów. Miejmy świadomość, że na pierwsze miejsce wystarcza zaledwie ok 1500 głosów. 

Nerwowa reakcja radia.

Jednak niezależnie od tego jak bardzo Marek Niedźwiecki z asystentem ingerowali w kolejność na liście przebojów. Trudno było zrobić coś głupszego wizerunkowo niż zawieszenie publikacji zestawienia na stronie radia. Ta nerwowa decyzja, zamiast ukrócić możliwość manipulowania miejscami, dała paliwo ogólnopolskiej akcji "w obronie" niezależności dziennikarzy. 

Poniżej konferencja prasowa kierownictwa PR3:

O rzekomym braniu gigantycznych pieniędzy przez sławnego redaktora radiowej Trójki Marka Niedźwiedzkiego za lansowanie przebojów, napisał nieznany muzyk.

- Marek Niedżwiecki – którego audycje także lubiłem – brał w latach 90-tych 20 tys. zł za 3. miejsce na liście przebojów trójki. O taką propozycję się otarł w latach 80-tych zespół JEEP, CYTRUS, w latach 2000-nych Antyquariat. I to możemy udowodnić. Wszyscy muzycy w Polsce to wiedzą i do tej pory nikt z tym nie zrobił porządku. - Napisał na swoim facebooku Tomaldo Banjo.

Jedynie słuszne media, wiedzą jak było.

Media protestu, czyli opozycyjne zrobiły z niego natychmiast kłamcę i oszołoma. Pojawiły się tytuły: "Tomaldo Banjo – od zera do bohatera".  - Kto to jest? Wodzirej z Trójmiasta, który w latach 90-tych grywał w kilku mało znanych zespołach, który winą za niedostatecznie rozwiniętą karierę obarczył między innymi prowadzącego trójkową listę przebojów. - Krzyczały ekspresyjne tytuły portali, które na co dzień zajmują się polityczna walką. Tomaldo skasował wpisy i przeprosił Niedźwieckiego... wystraszył się burzy jaką spowodował jego post.

 

Gdyby nie Doda doszłoby do publicznego linczu.

Szybko odkryto, że Tomaldo Banjo to muzyk Tomasz Pawlak. Nieszczęsny :chłopak" pewnie już zastanawiał się na kogo przepisać swój samochód, żeby prawnicy Niedźwieckiego nie zlicytowali go do zera i stał się cud!!!

Doda, czyli Dorota Rabczewska potwierdziła niemal wprost to, czemu Marek Niedźwiecki – wieloletni prezenter radiowej Trójki – zaprzecza. Z jej słów wynika, że od lat w wielu rozgłośniach radiowych praktykowane jest przekazywanie "prezentów pod stołem" za możliwość emisji nowych utworów.

- Niech rozgłośnie ustalą jawny cennik. Ile za „piosenkę tygodnia”, „(piosenkę) miesiąca” itp. zamiast zamiatać „gifty” pod stołem, a Wy (menadżerowie) nie będziecie musieli zmagać się z hipokryzją, krzycząc teraz na lewo i prawo o cenzurze w Trójce… – skwitowała prosto z mostu Doda.

„A co do cenzury w mediach, to zwracam się do moich szanownych, znajomych muzyków choć, może nawet bardziej menadżerów: od lat jesteśmy cenzurowani za pomocą tak zwanych »badań« w stacjach komercyjnych. Wszyscy wiemy, jak to wyglądajaka to jest j*bana ściema” – napisała Dorota Rabczewska.

 

Niedźwiecki ma poparcie kolegów.

Dziennikarze radia stanęli przed jego siedzibą w niemym proteście, muzycy zaczęli wycofywać zgodę na puszczanie ich utworów, a kolejni prowadzący poskładali wypowiedzenia (między innymi Hirek Wrona i Agnieszka Szydłowska).

Czy należałoby teraz zacząć się zastanawiać, czy ci którzy najgłośniej protestują, to opisani przez Dodę, redaktorzy, którzy pod stołem biorą lub artyści, co płacą za muzyczny lans?

 

Marek Niedźwiecki - człowiek wielu talentów.

Któż nie uwielbiał hipnotycznego głosu Marka Niedźwieckiego? Któż nie wyczekiwał w piątkowe wieczory na listę przebojów programu trzeciego? Kto wiedział, że z głośników słodkim głosem mówi do nas tajny współpracownik komunistycznej bezpieki?
Niedźwiecki był donosicielem SB? Zaskoczenie? Sławny redaktor Marek Niedźwiecki był tajnym współpracownikiem komunistycznej bezpieki o pseudonimie "Bera", to fakt.

Tu głos zabrał były prezes PZPN Michał Listkiewicz. Według byłego szefa polskiej piłki to haniebne.
- Zgoda na bycie donosicielem kompromituje, nic tego nie usprawiedliwi (casus Michała Boni). Można zrozumieć osoby torturowane przez gestapo lub ubeków, ale kablować by nie stracić roboty? Fuj! - napisał Listkiewicz na Twitterze.

 

Afera wybuchła po zdjęciu ze strony Trójki listy przebojów z piosenką Kazika na miejscu nr 1.

Zwolennicy Niedźwieckiego mówią o cenzurze, jaka spotkała piosenkę Kazika, - "Twój ból jest lepszy niż mój". Utwór trafił na pierwsze miejsce listy. Przeciwnicy na odwrót.

Kierownictwo Radia podało informację, że  z ustaleń informatyków wynika iż to prowadzący zdecydował o przestawieniu piosenki "Twój ból jest większy niż mój" na miejsce pierwsze, a piosenka wybrana przez słuchaczy z największą liczbą głosów spadła na miejsce szóste.

Tajny współpracownik Komunistycznych bezpieki manipuluje listą przebojów dla prywatnych i służbowych (politycznych) celów? - brzmi to wiarygodnie? Niestety tak. Jak było naprawdę? Dopóki Urząd ochrony państwa, albo CBŚ nie prześwietli majątków znanych redaktorów, nie poznamy tej tajemnicy. Możemy tylko spekulować, że to prawdopodobne lub nie.

Dla obrońców czystości złotoustego redaktora Marka przypomnę znakomity film Quiz Show w reżyserii Roberta Redforda z 1994 roku. Opowiada on o historii ujawnienia wielkiego skandalu, który skompromitował telewizję amerykańską w latach 50. Teleturniej "21" był reżyserowany, zwycięzca znał pytania przed programem. - czytaj tutaj - https://www.filmweb.pl/film/Quiz+Show-1994-1059

 

____________

źródła

https://natemat.pl/308915,doda-o-aferze-w-trojce-cenzurze-i-lapowkach-w-stacjach-radiowych-opinia

https://bezprawnik.pl/tomaldo-banjo/

https://otopress.pl/2020/05/18/doda-niedzwiecki-news/

https://sport.dziennik.pl/pilka-nozna/artykuly/7707884,niedzwiecki-prezes-pzpn-listkiewicz-trojka-radio.html

https://fakty.interia.pl/polska/news-wiceminister-janusz-kowalski-o-marku-niedzwieckim-tajny-wspo,nId,4500850

https://natemat.pl/308941,kim-jest-tomaldo-banjo-oskarzyl-marka-niedzwieckiego-o-korupcje

Marcin Miłkowski

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

miś
miś 22.05.2020, 00:52
Bezczelny cham Redaktor manipulował listą PR3, a teraz obraża się na wszystkich,i w domyśle mówi: - JAK NIE DACIE MI OSZUKIWAĆ TO WAS WSZYSTKICH OPLUJĘ I ZABIORĘ SWOJE ZABAWKI - to zabieraj.
bryd
bryd 20.05.2020, 16:51
Łyso wam? Ryje co kwiczycie - OTUA!!! Demokracja!!! xxxxytucja. kto to jeszcze łyka?
odlot
odlot 20.05.2020, 01:28
To nie była lista przebojów trójki tylko lista widzimisie misia kolorowego.
Zachciało mu się bawić w wielkiego brata.
odlot
odlot 20.05.2020, 01:27
Niedźwiecki draniu - manipulując na liście przebojów Trójki zawiodłeś wszystkich. Tysiące ludzi, którzy słuchali twoich audycji i Cię podziwiali.

banda osłów
banda osłów 20.05.2020, 01:02
Fisz emade - śpiewa, że kraj mu znika, dobrze, że nie rozum mu znika - bo już dawno zniknał. - https://www.youtube.com/watch?…
Kiedy czystki ?
Kiedy czystki ? 20.05.2020, 01:01
No to wyprowadzają czerwonych z radiowej Trójki. A kiedy kolej na opolskie prokuratury i opolskie sądy? Proszę nie mydlić ludziom oczu jakimiś respiratorami, a opolskich polityków zagonić do pracy, miast wydawania nie swoich pieniędzy. Każdy to potrafi
Aaaa
Aaaa 21.05.2020, 19:58
A kiedy Piotrowicz? Nie Piotrowicz dla was to idol.Powodzenia prawdziwi i nieomylni pajace.
Kubuś
Kubuś 21.05.2020, 23:45
Sam jesteś idol.
Banda, która ma w swoim składzie dajmy na to 90% postkomunistycznej Tradycji stawia zarzut bandzie, która ma ich 1%.
Postaraj się o lepszy argument. Proszę uprzejmie.
Kubuś
Kubuś 21.05.2020, 23:47
Odetnijcie się od 89% resortowych korzeni, to pogadamy. = ale to nie byłby interes? Czy tak?
..........
.......... 20.05.2020, 01:03
Sady będą jeszcze głośniej kwiczeć oderwane od koryta
ręce opadają
ręce opadają 20.05.2020, 00:56
Dlaczego cymbał pozuje na autorytet - kto daje idiocie mikrofon?
https://www.youtube.com/watch?…
lista Zbuków broniących niedzwiedzia
lista Zbuków broniących niedzwiedzia 20.05.2020, 00:50
Orłoś bredzi - https://www.youtube.com/watch?…
kółko wzajemnej adoracji SBu
kółko wzajemnej adoracji SBu 20.05.2020, 00:49
ręce opadają - kolejny artysta kwiczy w obronie manipulacji na liście przebojów - https://www.youtube.com/watch?…
Kwiczą
Kwiczą 19.05.2020, 18:17
Co robią ryje oderwane od koryta???


Pozostałe