Woźniak broni dyrektora, który awansował jego własną żonę - wszystko "w obronie Ekonomika".

  • 07.07.2020, 01:14 (aktualizacja 14.07.2020, 13:00)
  • redakcja RTO
Woźniak broni dyrektora, który awansował jego własną żonę - wszystko "w obronie Ekonomika".
Chodzi o Zespół Szkół Ekonomicznych w Nysie. Pełniąca obowiązki dyrektora Alicja Gajek ma uprawnienia emerytalne od kilku lat. Jej kadencja skończyła się w 2016 roku i była już 3-krotnie przedłużona, ostatni raz w związku z COVID-19 do końca sierpnia 2020.

 

Emerytura czeka.

Dyrektor Alicja Gajek mogłaby być na emeryturze. Jej kadencja dyrektorska skończyła się w 2016 roku. Wówczas zarząd (5 lutego 2016), w którym wicestarosta Piotr Woźniak był odpowiedzialny za oświatę, zdecydował o przedłużeniu powierzenia stanowiska na kolejne 3 lata, czyli "do emerytury" z terminem do końca lipca 2019 roku.

Od 1 sierpnia 2019 roku nowy zarząd powiatu przedłużył ten okres o 10 miesięcy, by zgodnie z procedurami przeprowadzić konkurs na nowego dyrektora. Zgodnie z nowymi wówczas przepisami, był to maksymalny okres przedłużenia kadencji. Konkurs odbył się 5 listopada 2019 i nie został rozstrzygnięty, ponieważ żadna z dwóch kandydatek nie otrzymała minimum 7 głosów, w 12 osobowej komisji. Kadencja Alicji Gajek miała wygasnąć do końca maja 2020, jednak ze względu na COVID-19 zgodnie z nowym rozporządzeniem, przedłużono ją po raz kolejny, tym razem o 3 miesiące do końca sierpnia 2020.

 

Po nieudanym konkursie, dyrektora szkoły wyłania zarząd.

Takie są przepisy. Jeśli dyrektora nie wyłoni konkurs, powołuje go organ prowadzący, czyli zarząd powiatu. Przepisy są jednoznaczne:

Art. 63. Prawo oświatowe - Konkurs na stanowisko dyrektora szkoły lub placówki
ust.12. Jeżeli do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat albo w wyniku konkursu nie wyłoniono kandydata, organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonemu, w porozumieniu z organem sprawującym nadzór pedagogiczny, kandydatowi, po zasięgnięciu opinii rady szkoły lub placówki i rady pedagogicznej.

Zarząd powiatu podjął decyzję by powierzyć to stanowisko Beacie Stefanowicz - Ciecieląg, nauczycielce z Kamiennika, która w listopadzie 2019 roku była jedną z kandydatek w nierozstrzygniętym konkursie. Zgodnie z przepisami uzyskano akceptację kuratorium dla tej kandydatury. Powiat zwrócił się także zgodnie z procedurami o opinię rady pedagogicznej szkoły (która nie jest wiążąca), jednak rada nie podjęła decyzji w tej sprawie. Dlaczego? Ponieważ dyrektor Gajek podczas rady kwalifikacyjnej w czerwcu br., uniemożliwiła przeprowadzenie głosowania, nie wprowadzając tego punktu pod obrady. Opinia ta musi być wydana przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Kolejny termin rady pedagogicznej to 27 sierpnia, czyli w ostatniej chwili. Kadencja nowego dyrektora ma trwać 5 lat.

 

O co walczy były wicestarosta Piotr Woźniak?

Woźniak walczy o przedłużanie wielokrotnie już przedłużanej kadencji dyrektor Alicji Gajek. Razem z nim protestuje grupa opozycyjnych radnych.

Podczas ostatniej sesji doszło do godzinnej dyskusji na ten temat. Na sesji opozycja prezentowała listy od rodziców i innych zainteresowanych, które mają bronić dyrektor Gajek, tyle, że nie wiadomo przed czym. Kadencja Alicji Gajek trwa już 9 lat. - radny Piotr Woźniak chciałby by trwała jeszcze dłużej. Argumenty są różne; rodzice, nauczyciele, nabory, integralność szkoły, nawet COVID-19.

 

Woźniak mógł manipulować konkursami na dyrektorów od 2016 roku.

Piotr Woźniak to główny aktor "afery szkolnej", która ciągnęła się od 2016 roku i wyszła na jaw w 2019. Na czym polegała?

Woźniak będąc wicestarostą w poprzedniej kadencji samorządu ignorował obowiązujące przepisy i doprowadził do powołania własnej osoby na funkcje przewodniczącego komisji konkursowej. Komisja ta zajmowała się konkursami na dyrektorów szkół. Szkopuł w tym, że prawo oświatowe zabrania powoływania członków zarządu powiatu w skład komisji konkursowych. Wożniak przekonał zarząd, by zignorować przepisy i został przewodniczącym komisji.

Doszło nawet do tego, że kiedy powstała w powiecie pisemna opinia prawna, wykluczająca możliwość powołania w skład komisji jakiegokolwiek członka zarządu powiatu, według relacji naczelnika wydz. oświaty Kazimierza Darowskiego dokument został przez Woźniaka dosłownie "potargany i wrzucony do kosza".

Taki opis sytuacji Darowski przekazał nowemu zarządowi, kiedy afera ujrzała światło dzienne, jesienią 2019 roku. Woźniak w komisji nie był sam. Zasiadali w niej niezgodnie z prawem, także inni członkowie ówczesnego zarządu powiatu. Po co?

Powołana niezgodnie z prawem komisja konkursowa umożliwiała "ręczne sterowanie" konkursów na dyrektorów szkół. Było to bardzo proste. Komisja nie rozstrzygała konkursu, bo żaden z kandydatów nie uzyskiwał wymaganej liczby głosów. Potem zgodnie z przepisami ustawy, zarząd powiatu, którego przedstawiciele zasiadali w komisji, konkursowej, powoływał nowego dyrektora. Tym razem we własnym gronie, już bez konkursu.

 

Alicja Gajek i Stella Woźniak żona wicestarosty.

Spekuluje się, że Alicja Gajek jest człowiekiem Woźniaka, albo przynajmniej odwzajemnia przysługę, za przysługę. Po przedłużeniu umowy dla Alicji Gajek na 3 lata, co miało miejsce w 2016 roku, w Ekonomiku i Carolinum doszło do roszady.

Po nierozstrzygniętym konkursie w Carolinum na stanowisko dyrektora decyzją zarządu, w którym wicestarostą był Piotr Woźniak, trafiła wicedyrektor Ekonomika Małgorzata Makaryk (przyjaciel domu Woźniaków). Na zwolnione w ten sposób stanowisko kierownicze w Ekonomiku awansowano żonę wicestarosty Stellę Woźniak. Stella Woźniak pełni tę funkcję do dziś. Czyżby Piotr Woźniak obawiał się, że jego żona straci to stanowisko, a może chodzi także o dodatkowe przywileje?

 

Szczególne przywileje żony wicestarosty.

Stanowisko kierownicze w Ekonomiku dla żony wicestarosty najwyraźniej nie wystarczyło. Kolejne przywileje, to..."wolne poniedziałki".

W 2019 roku okazało się, że kierownik Stella Woźniak ma wolne poniedziałki. Jak poinformował nas naczelnik wydziału oświaty starostwa powiatowego, nie ma możliwości skrócenia tygodnia pracy dla osób pełniących funkcje kierownicze w szkolnictwie. Jednak dyrektor Alicji Gajek, poinformowała nas o tym na piśmie! Później, najprawdopodobniej, kiedy do dyrektor Ekonomika dotarło, że to niezgodne z zasadami, otrzymaliśmy inne informacje. Na początku w wywiadzie przed kamerą, że żona wicestarosty w poniedziałki pracuje, ale poza szkołą (sic!). Potem pisemnie wysłano do nas listę obecności, zgodnie z którą Stella Woźniak pojawia się w szkole, przynajmniej by podpisać listę.

Oceniając sprzeczne ze sobą dokumenty, w naszej opinii dyrektor Alicja Gajek, po prostu kłamie i co gorsza, potwierdza to własnym podpisem. Możemy mieć tu do czynienia z poświadczeniem nieprawdy i fałszowaniem listy obecności. Czy to sprawa dla prokuratora? Ale, który się tego podejmie?

 

Dyrektor Gajek to "twarda sztuka".

Alicja Gajek w kampanii parlamentarnej 2019 przysłużyła się SLD. Pozwoliła bowiem na umieszczenie baneru wyborczego Piotra Woźniaka na terenie szkoły. To niezgodne z prawem, kodeks wyborczy zabrania umieszczania materiałów wyborczych na terenie instytucji publicznych w tym szkół. Dyrektor Gajek postanowiła inaczej. Nawet po zwróceniu uwagi przez władze powiatu, które są organem prowadzącym szkoły, jeszcze przez 5 dni nie stosowała się do obowiązującego prawa, tłumaczac, że nie może się skontaktować z Piotrem Woźniakiem, pamiętajmy, że żona Piotra, Stella pracuje w tej szkole i jest jej podwładną. Tak więc, przyczepka z bilboardem kandydata lewicy Piotra Woźniaka stała dumnie na terenie należącym do Ekonomika i reklamowała lewicowe idee.

 

Co piszą na ten temat inne media?

NTO, pisze coś zupełnie innego. Redaktor Strauchmann funkcjonuje w innej rzeczywistości. Warto zerknąć i ocenić, kto jest bliżej faktów: my (lokalna redakcja), czy gazeta należąca do niemieckiej grupy wydawniczej Verlagsgruppe Passau - https://nto.pl/radni-bronia-dyrektorki-ktorej-nie-chce-starosta-nyski/ar/c1-15052892

 

_____________________________________________________________

czytaj także:

Lipne konkursy na dyrektorów szkół pod przewodnictwem P.Woźniaka.

redakcja RTO

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (83)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marta Klopowicz
Marta Klopowicz 19.07.2020, 19:26
Woźniak potargał opinię prawną radcy prawnego powiatu, ale nie mógł potargać NSA i w tym problem. Ha ha ha
Fox
Fox 19.07.2020, 20:21
Dobra dość tego czytam te komentarze i wynika z nich że chodzi o stanowiska dla rodziny karty na stół do Ekonomika na dyrektora rodzina Pani Burskiej tak prawda to ? A do Carolinum komu narazie wstępne obiecaliśćie ?tylko prawdę pisać bez ściemy !
Marta K
Marta K 20.07.2020, 00:17
Litości !!!
- Fox - guzik mnie obchodzi komu nowy zarząd powiatu obiecał, czy nie obiecał stanowisko i gdzie, zlewam to, ani mnie to grzeje ani ziębi.

Mnie bawi to, że towarzysz dr Woźniak dał popis w stylu SLD, wiedział, że nie może być w komisji, ale nie mógł się powstrzymać, żeby ręcznie nie sterować konkursami na dyrektorów szkół.

Przy okazji dla żonki stanowisko wykreował, w przynajmniej stworzył warunki i dyr Gajkową "skorumpował" przedłużając jej kontrakt bez konkursu o kilka lat.
Tak jak prosiłeś Fox - bez ściemy.
Tx
Tx 20.07.2020, 12:34
A ja myślę że cię obchodzi komu obiecali stanowiska tylko sściemniasz i chyba nie lubisz ludzi którzy mają więcej tak jak już tu pisali typowa polska mentalność i ja się z tym zgadzam .
Szarik pies z czołgu
Szarik pies z czołgu 22.07.2020, 13:38
Sam to pisałeś sklonowany głąbie.

A propo biedy i zazdrości, to ja jeżdżę nowym autem za 180 tys, Ty za 300 tys? - gratuluje i zwisa mi to. Lubie mojego "trupa".
Rec
Rec 22.07.2020, 20:03
Jak ci zwisa to niedobrze pewnie dlatego masz problem z głową jak by ci stał to byś z bananem na twarzy chodził .WYLECZ TO!!!!!
Chyba jasne?
Chyba jasne? 19.07.2020, 19:21
dla tych co nie wiedzą lub kłamią świadomie
Woźniak i Palimąka nie mogli być członkami komisji konkursowych na dyrektorów szkół bo NSA w 2013 roku jasno to orzekł:
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/d…

Określenie ,,przedstawiciel organu" nie jest tożsame z określeniem ,,piastun organu" lub ,,organ". Jedną z dyrektyw wykładni językowej jest zakaz nadawania różnych znaczeń tym samym zwrotom zawartym w tekście prawnym. ,,Przedstawiciel organu" oznacza pracownika jednostki zapewniającej obsługę organu i pomoc w wykonywaniu jego ustawowych zadań. Gdyby ustawodawca dopuścił możliwość udziału w pracach powołanej komisji konkursowej bezpośrednio osoby pełniącej funkcję organu, norma wyrażona w art. 36a ust. 6 pkt 1 zostałaby skonstruowana w sposób wyraźnie dopuszczający udział tego organu w pracach komisji.
As
As 19.07.2020, 19:33
A PiS w ekonomiku miesza zgodnie z prawem ? Ta nowa Pani dyrektor co ma być została wybrana zgodnie z prawem ?prwda że to rodzina Pani Burskiej ?
Chyba jasne? mam nadzieję
Chyba jasne? mam nadzieję 20.07.2020, 00:24
Skomentuję to. Chociaż to, co piszesz As, to brednie.

W składzie komisji konkursowej, która nie zdołała wyłonić dyrektora w listopadzie 2019, nie było żadnego z członków nowego (PISowego) zarządu powiatu.
Bo posłuchali radcy prawnego, że mają być przedstawiciele organu - pracownicy, jak orzekł NSA w 2013 roku i wiele innych przed nim.

Zatem brak rozstrzygnięcia konkursu, zgodnie z ustawą prawo oświatowe, daje uprawnienie zarządowi powiatu do powołania dyrektora na stanowisko bez kolejnego konkursu. Chyba nawet nie ma możliwości prawnej, by powtórzyć konkurs. Ustawa mówi, że po konkursie bez rozstrzygnięcia, organ powołuje dyrektora. A nie - "powtarza konkurs lub powołuje", albo "może powołać".

Więc jest zgodnie z prawem.

W 2016 roku Wożniak i Palimąka weszli do komisji konkursowej niezgodnie z prawem. Komisja o niewłaściwym składzie nie rozstrzygnęła konkursu i potem jeszcze raz Wożniak i Palimąka, już jako organ, czyli zarząd powiatu powołali dyrektora.
Ta kombinacja była niezgodna z prawem.

Bzdur o Burskiej nie warto komentować. To fake
Fake
Fake 19.07.2020, 19:50
Woźniak-Starak to też rodzina Woźniaków? Raczej nie.
Ekonomistka
Ekonomistka 19.07.2020, 16:10
Szkoła to nie dyrektor, tylko nauczyciele. Przykro, że dyrektorów się wyznacza z klucza politycznego i niweczy się pracę dziesiątków pedagogów. Stella Woźniak nie chodzi do pracy, a jej szefowa ją kryje, bo musi. Inni to widzą i nic nie powiedzą, no bo też się boją.
Bolek
Bolek 20.07.2020, 22:26
Dlaczego w nyskiej oswiacie pracuje tak duzo emerytow, a mlodzi za granice i nie dziwcie sie ze Nysa pustos,eje.
Mec
Mec 25.07.2020, 08:22
Z Nysy ludzie uciekają bo nie ma dobrej pracy a nie przez paru emerytów w oświacie .
Czytelnik
Czytelnik 15.07.2020, 14:02
Właśnie czytałem artykuł Carolinum najpopularniejsze w powiecie nyskim to was boli to chcecie zniszczyć że tak krytykujecie bo to nie wasza zasługa i teraz może podstępem chcecie swojego wsadzić na dyrektora Carolinum i spić śmietankę ?
Słuchacz
Słuchacz 18.07.2020, 11:28
Nie istotne jakim jest dyrektorem. Rozmowa jest o tym, że dostała się na stanowisko w wyniku łamania prawa,nepotyzmu i intryg - pochwalasz to Panie/ Pani Czytelnik?
i nie pisz tu, że wszyscy dostają się na stanowiska w wyniku intryg i łamania prawa, he he
Czytelnik
Czytelnik 19.07.2020, 18:45
Kłamiesz w żywe oczy żadnego złamania prawa nie było .tu raczej chodzi o śpicie śmietanki i posadzenie na stanowisko dyrektora kogoś kto będzie posłuszny obecnej władzy PIS Chyba obecna Dyrektor nie tańczy tak jak gra władza a i stanowisko by się sprzydalo dla posłusznego z rodziny .
Łyso Ci? DO kogo ja to mówię?#!%$
Łyso Ci? DO kogo ja to mówię?#!%$ 19.07.2020, 19:15
Uspokój się agitatorze Woźniaków.
czytaj (jeśli potrafisz) treść zrozumieć - http://bip.katowice.uw.gov.pl/…

To rozstrzygniecie nadzorcze jasno pokazuje, że Woźniak nie mógł być członkiem komisji.

cytat:
(...) w ocenie organu nadzoru, Zarząd Powiatu w Lublińcu nie mógł powołać w skład
ww. Komisji osób piastujących funkcję członków tego organu, lecz wyłącznie przedstawicieli organu
prowadzącego szkołę lub placówkę.
Łyso jednak
Łyso jednak 19.07.2020, 19:17
Organ nadzoru podkreśla, iż ustawodawca uregulował skład komisji w ten sposób, że wyraźnie
wskazał, iż w jej skład wchodzą „przedstawiciele organu prowadzącego szkołę lub placówkę”, a nie
osoby piastujące funkcję tego organu. Obowiązujące w przedmiotowym zakresie przepisy nakładają na
Zarząd Powiatu w Lublińcu, jako na organ prowadzący szkołę lub placówkę obowiązek powołania
komisji konkursowej składającej się m.in. z przedstawicieli organu prowadzącego. Należy mieć na
uwadze, iż pojęcie "piastun organu" nie jest tożsame z pojęciem "przedstawiciel" tego organu.
Przedstawicielem organu będzie osoba, która zostanie upoważniona przez piastuna organu do załatwiania
(prowadzenia) określonego rodzaju spraw w jego imieniu i na jego rzecz. Stosując przepis art. 36a ust. 6
ustawy Zarząd Powiatu, jako organ prowadzący Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy, zachowuje
wpływ na wybór kandydata na stanowisko dyrektora szkoły poprzez swoich przedstawicieli. Za pomocą
tej regulacji ustawodawca chciał uniknąć sytuacji, w której piastun organu prowadzącego ww. Ośrodek
jako członek komisji konkursowej, stał się ,,sędzią we własnej sprawie" mając dodatkowo kompetencję
do zatwierdzenia konkursu albo jego unieważnienia (zob. wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego
w Warszawie z dnia 14 maja 2013 r., sygn. akt I OSK 324/13, publ. Centralna Baza Orzeczeń Sądów
Administracyjnych).
Neptun władca mórz
Neptun władca mórz 19.07.2020, 18:52
Członek zarządu powiatu nie może zostać powołany w skład komisji konkursowej rozstrzygającej wybór kandydatów na dyrektora szkoły.

Woźniak i Palimaka sami siebie tam powołali. Przestań bredzić drogie dziecko.
Czytelnik
Czytelnik 19.07.2020, 08:56
Nielegalnie bo nie wybrana przez was?czy może nie tańczy tak jak każecie?a może ktoś z rodziny już czeka na stanowisku ? coś tu śmierdzi !!!!!!!!
Lipne konkursy
Lipne konkursy 19.07.2020, 17:27
Czytaj drogie dziecko
https://www.telewizjaopolskie.…
Koń
Koń 19.07.2020, 17:25
Lipne konkursy koleżko koleżanko, potrafisz czytać?
Bop
Bop 19.07.2020, 18:30
Chodzi ci o ten lipny konkurs w ekonomiku? Co nie został rozstrzygnięty!?co tam Pisiory za lody kręcą?
Noni
Noni 15.07.2020, 12:39
Ta nowa Pani Dyrektor która ma być w ekonomiku co to za pani ?od kogo to rodzina ?
Woni
Woni 18.07.2020, 11:29
Od Ciebie
Nysa
Nysa 19.07.2020, 08:33
Podobno ta nowa Pani dyrektor to rodzina Pani Burskiej prawda to?
Fred
Fred 19.07.2020, 17:34
Woźniak-Starak to także rodzina Wozniakow z Otmuchowa?
Xxx
Xxx 19.07.2020, 18:31
Nie to rodzina od Ciebie.
Trendy
Trendy 19.07.2020, 17:32
Podobno nieprawda. Przypadkowa zbieżność nazwisk panieńskiego itp.
Hex
Hex 19.07.2020, 19:29
Zbieżność nazwisk hahaha dobry jesteś wy z PiSu kłamanie macie we krwi !!!
brednie siwej kobyły
brednie siwej kobyły 14.07.2020, 13:04
Czytam pismo pani Gajek, w którym pisze, że zgodnie z arkuszem organizacyjnym na rok 2018/2019 Stella miała wolne poniedziałki, a potem widzę listy obecności i jest tam co innego, (dopisana Stella w poniedziałki) to arkusz organizacyjny także musiał zostać sfałszowany, żeby się dostosować do listy obecności.
Natalia
Natalia 12.07.2020, 22:07
Cholerna bezkarność
comicon
comicon 11.07.2020, 12:21
Koleś od Woźniaka chce wcisnąć nam shit, że były wicestarosta jest taki ładny i pracowity, że wszyscy mu zazdroszczą jak pięknie załatwił pracę dla żony i, że trzeba brać z niego przykład. żal.pl
Xxxx
Xxxx 14.07.2020, 10:34
Słuchaj gogusiu nie jestem nikogo kolesiem mam inne poglądy niż ty nie jestem wyznawcą Kaczyńskiego i Rydzyka .
Girland ze spychowa
Girland ze spychowa 19.07.2020, 15:33
Co ma do tego Rydzyk???

Wozniak ciśnie każdy cyc
No bo, Lepszy rydz niż nic.
Zojo
Zojo 19.07.2020, 18:34
Kolego a ci z PiSu ci tam za wałki kręcą z tymi Dyrektoramiu podrzuć jakieś info .
Yyyyy
Yyyyy 18.07.2020, 11:31
jesteś, jesteś
przypowieść o s_raniu
przypowieść o s_raniu 10.07.2020, 15:03
Idzie facet, a jego pies s_ra na chodnik. Właściciel nie sprząta.

Większość ludzi nie ma odwagi zwrócić mu uwagę, choć nie podoba się to wszystkim - od tego jest straż miejska. Racja!

Idzie sobie taki polityk przez świat, łamie prawo i kombinuje.

Większość nie ma odwagi zwrócić mu uwagę, choć nie podoba się to wszystkim - od tego jest policja. Niestety policja i prokuratura, to tacy sami kolesie jak polityk (to jest opinia).

S_rają nam "psami" na chodnik i nic sobie z tego nie robią. Czy to oznacza, że wolno s_rać na chodnik?
Nauczyciel
Nauczyciel 08.07.2020, 13:48
Panią dyrektor Gajek i Panią kierownik Stellę Wożniak należy zwolnić dyscyplinarnie za fałszowanie listy obecności. Przecież są na to papiery.

Nie rozumiem dlaczego jeszcze tego nie zrobiono.
Yet
Yet 09.07.2020, 09:13
Witam nauczyciela co tak nerwowo się zachowujesz nadliczbuwek nie dali czy urlopu zdrowotnego nie podpisali?
Nauczyciel
Nauczyciel 09.07.2020, 13:22
Po pierwsze - nadliczbówki pisze się przez "Ó" - tak dla porządku.

Po drugie - nie jestem nauczycielem i nigdy nie byłem. Podpis był lekko prowokacyjny. sorki.

Trzecie - to odpowiedź - no wiesz w gminie Rudniki jest podobna sytuacja. Wójt usłyszał prokuratorskie zarzuty za "prowadzenie lekcji" w czasie kiedy był na sesji powiatu.
http://radio.opole.pl/100,3315…

Stella Woźniak podobnie była na wolnym (jak pisze Alicja Gajek), w trakcie bycia w pracy, (podpisała się na liście obecności). To dlaczego nie miałaby usłyszeć podobnych zarzutów?

Wytłumacz mi to proszę (tylko bez błędów ortograficznych, pamiętaj o "Ó").

Yet
Yet 09.07.2020, 16:03
Po pierwsze błąd słownika po drugie jesteś nauczycielem nie kłam po trzecie jak prokuratura miała by się zająć tą sprawą to by się zajęła i nie potrzebowała by twojego wsparcia po czwarte może zazdrościsz nie lubisz ludzi którzy mają więcej typowa polska mentalność po piąte życzę dużo życzliwości i uśmiechu na twarzy .
n
n 09.07.2020, 21:29
Sam jesteś błąd słownika
Yet
Yet 14.07.2020, 09:12
Nie podniecaj się tak tym błędem są inne sposoby na zaspokojenie no chyba że już nie możesz?
kupa śmiechu
kupa śmiechu 08.07.2020, 13:11
Woźniak łamał bezczelnie prawo w biały dzień (razem z kolesiami), a teraz jakiś nerwus (może sam bohater Piotruś) wypisuje tutaj, że nazywanie rzeczy po imieniu to NIENAWIŚĆ.

Otóż nie, nazywanie rzeczy po imieniu, to nie jest NIENAWIŚĆ, tylko RZECZYWISTOŚĆ.

Typowa reakcja - kiedy piszesz prawdę o przekrętach - przekręciarze wrzeszczą, że to nienawiść - zaraz jeszcze dojdzie do tego faszyzm!!!

ha ha ha.
DO KUPY ŚMIECHU PYTANIE
DO KUPY ŚMIECHU PYTANIE 09.07.2020, 12:31
Siemka kupa śmiechu a może wy szukacie miejsca pracy dla kogoś z rodziny ?że tak wszystkich chcecie zwalniać .Misiaczku kogo tam macie bez roboty albo komu obiecaliscie stanowisko?
kupa śmiechu
kupa śmiechu 09.07.2020, 13:35
Co za pech! Nie mam rodziny na miejscu. Nie ma dla kogo szukać pracy. To nie do zniesienia!!!

A, na poważnie - ogarnij się. Krytykuję, bo mam na to ochotę i co ważniejsze, uważam, że jest za co.
Nie będę się powtarzał - oszukujesz i kłamiesz (Woźniak+ żona+Gajek) , dostajesz publiczny łomot - proste, prawda?
Do kupy śmiechu
Do kupy śmiechu 14.07.2020, 10:06
Kupa śmiechu ty nie masz rodziny co szuka pracy nie osmieszaj się.
As
As 14.07.2020, 09:05
Chłopie wylonduj i nie pij jak piszesz na forum.
Sa
Sa 09.07.2020, 07:47
No proszę typowa reakcja kiedy ktoś ma problem z zawiścią czego chlopczyku zazdrościsz pracuj też będziesz miał nerwusie.
n
n 10.07.2020, 15:47
Nie kolego. Nie chodzi o pracę, tylko o łamanie zasad. Świetnie ktoś to skomentował.
Jak ktoś sr_a na chodnik, to nie należy z niego brać przykładu i także sr_ać na chodnik, bo sr_anie na chodnik to nie jest pracowitość, tylko, po prostu sr_anie.
Bok
Bok 14.07.2020, 12:24
No to kolego nie *** na chodnik *** w krzakach i przykryj liściami.
kupa śmiechu
kupa śmiechu 09.07.2020, 13:27
Krytyka osób publicznych to nie ZAWIŚĆ tylko PRAWO każdego wyborcy.

Za radę o pracy grzecznie dziękuje i życzę tego samego. PRACUJMY to będziemy mieli. Tak trzymać!

PRACUJMY, - NIE OSZUKUJMY (dla ciebie to jedno i to samo)
katechizm lewaka
katechizm lewaka 08.07.2020, 13:16
gonisz oszusta - jesteś nienawistnikiem

gonisz złodzieja - jesteś schizofrenikiem

gonisz pedofila - jesteś zboczeńcem

gonisz zdrajcę - jesteś faszystą
Jeszcze dobitniej
Jeszcze dobitniej 08.07.2020, 01:22
A starosta Andrzej Kruczkiewicz z PIS powinien iść na rozpoczęcie roku i przez mikrofon przy całej szkole xxxxxxxxx Pania Maryk na xxxx z pracy i ogłosić nowy, tym razem uczciwy konkurs na dyrektora Carolinum.

Niestety cały twój znienawidzony PIS nie będzie miał odwagi, na tak uczciwy krok. Dlatego trzeba głosować na narodowców lub kolejnych polityków, których będzie stać na coś takiego i będą mieli odwagę przestrzegać PRAWA.

DOTARŁO???
Ben
Ben 14.07.2020, 10:38
Podoba mi się to co napisałeś czekamy na Andrzeja na rozpoczęciu roku szkolnego niech pokaże MOC. ANDRZEJKU widzimy się w Carolinum tylko nas nie zawiedź.
PRAWO
PRAWO 08.07.2020, 01:14
Napisze to jeszcze raz

Małgorzata Makaryk jest NAJGORSZYM Z MOŻLIWYCH DYREKTORÓW Carolinum - BO ZOSTAŁA POWOŁANA niezgodnie z prawem, w wyniku świadomego ŁAMANIA PRAWA.

I do tego świetnie wiedziała będąc koleżanką Stelli Woźniak, że awansuje dzięki złamaniu prawa.

TO FATALNY PRZYKŁAD Dla młodzieży i koniecznie powinna zostać natychmiast odwołana z funkcji dyrektora, nie dlatego, że źle kieruje szkołą, ale dlatego, że ZŁAMANO PRAWO.

DOTARŁO DO TWOJEJ PUSTEJ GŁOWY Polaku sługusie nie wiadomo kogo?
Żak
Żak 08.07.2020, 12:21
Człowiek to idź na rozpoczęcie roku szkolnego do Carolinum i powiedz do młodzieży to co napisałeś i może ci się będzie lepiej żyło bo jak widać masz bardzo duży problem.
Qqqq
Qqqq 08.07.2020, 09:07
Do ciebie nić nie dotarło pajacyku na druciku udusisz się nienawiścią do drugiego człowieka pusty pajacu.
pajacyk
pajacyk 08.07.2020, 10:32
Ha ha ha.
To teraz nazywanie OSZUSTA, czyli kogoś kto oszukiwał i grał nieczysto razem z kolesiami - OSZUSTEM to NIENAWIŚĆ???!!!

Zgłoś się do Wikipedii, by stworzyć nowa definicję słowa nienawiść.
Nie zapomnij się podpisać, takiego myśliciela musza zapamiętać przyszłe pokolenia.
Zar
Zar 08.07.2020, 10:47
Jak oszustwo to zgłoś to do prokuratury a nie trzep się tu na forum .
pajacyk
pajacyk 08.07.2020, 12:26
BUTA, PYCHA, POGARDA DLA LUDZI I PRAWA - tym jesteście. Państwo Stella i Piotruś Woźniak, Makaryk, Palimąka i reszta menażerii.

Niestety prokuratura jest także do naprawy.

A PIS? Na razie za słaby jest, żeby zrobić z tym porządek. Ale patrząc na przestępczą prywatyzację w Warszawie, jak Trzaskowski zaskarża decyzje komisji ds. reprywatyzacji i broni bandytów-kuratorów 130 letnich martwych właścicieli, to widać, że głębokie Państwo (SB) silne jest jak cholera.

Chyba czekamy na innego, jeszcze potężniejszego mesjasza?
Kk
Kk 08.07.2020, 13:01
A może to ty będziesz tym mesjaszem zakompleksiony nawiedzony człowieczku !!!
ha ha ha
ha ha ha 08.07.2020, 13:05
ha ha ha
Polak nie sługus Kaczyńskiego i Rydzyka
Polak nie sługus Kaczyńskiego i Rydzyka 07.07.2020, 23:05
Dyrektor Carolinum Małgorzata przyjaciel domu Wozniaka jeśli uważacie że się nie nadaje na Dyrektora to ją odwołajcie Panowie z PIS wy możecie wszystko pokażcie na co was stać !!!!!!!!!
Nie podniecaj się, chyba, że z masturbacją.
Nie podniecaj się, chyba, że z masturbacją. 08.07.2020, 00:59
Woźniak i Palimąka powołali się sami do komisji konkursowych, NIEZGODNIE Z PRAWEM, Po to żeby sami mogli wybierać dyrektorów z pominięciem konkursu.
O tym jest ten artykuł, a nie o tym czy twoja koleżanka Małgosia Makaryk jest dobrym dyrektorem

A jeśli zastanawiasz się kto byłby lepszym, to lepiej pomyśl kogo Woźniak wyeliminował z konkursu przez swoje MATACTWA.
Rock
Rock 14.07.2020, 21:25
Kogo Woźniak wyeliminował przez swoje matactwa z Carolinum? Człowieku co ty bredzisz?
Ger
Ger 08.07.2020, 09:33
Ty masz chyba problem sam ze sobą i nie radzisz sobie może masz nieudane życie seksualne albo za dużo robisz to ręką? Pozdrawiam miłego dnia.
Cezar Juliusz
Cezar Juliusz 08.07.2020, 13:24
ręka jest najlepsza
Gap
Gap 07.07.2020, 21:45
Czyli uważacie że Dyrektor Carolinum Małgorzata M.to zły wybór dla Carolinum?
Na pewno niezgodny z prawem.
Na pewno niezgodny z prawem. 08.07.2020, 01:02
OCZYWIŚCIE, ŻE JEST ZŁY - BO NASTĄPIŁ W WYNIKU ZŁAMANIA PRAWA PRZEZ DWÓCH ZDEMORALIZOWANYCH POLITYKÓW, KTÓRZY NIC SOBIE NIE ROBIĄ Z ŁAMANIA PRAWA.
Brawo!!!
Brawo!!! 08.07.2020, 01:07
NIEZGODNY Z PRAWEM I W TYM SENSIE TO WYBÓR FATALNY.

Bo pokazuje, że można bezkarnie łamać prawo. A potem taki bezczelny człowiek jak ty Gap, będzie tu szlochał i rozdzierał szaty nad biedna skrzywdzoną Panią Makaryk.

A Makaryk nie jest ani biedna, ani skrzywdzona bo będąc bliska koleżanką Stelli Woźniak dobrze wiedziała w jaki sposób awansowała na dyrektora.

Pomyśl Gap jaki to jest przykład dla młodzieży, kiedy patrzą na swojego dyrektora i widzą taki pieknyyyy przykład - jak się robi karierę.

PRAWDZIWY WZÓR DO NAŚLADOWANIA.
Opo
Opo 08.07.2020, 09:14
Debilem to może ty jesteś i sobie z tym poradzić nie umiesz ? może w domu nie masz nic do powiedzenia i mówisz się jakoś dowartościować?
Hu Hu Hu
Hu Hu Hu 08.07.2020, 10:34
Ha ha ha
Xxxx
Xxxx 08.07.2020, 10:50
Co HA HA myślisz że tylko ty możesz wyzywać kogoś od debili rzadki jesteś.
ha ha
ha ha 08.07.2020, 13:28
ale w sensie, że kto?
Wu wu
Wu wu 07.07.2020, 16:03
Jak ludzie mogą głosować na takie coś?
Qqqq
Qqqq 07.07.2020, 23:07
Na takie coś Kolego wyrażają się szczegółowo?
Wu wu
Wu wu 08.07.2020, 10:41
Chodzi o przewodniczącego SLD Piotra Woźniaka, człowieka który potargał opinie prawną na temat konkursów na dyrektorów i sam siebie powołał na przewodniczącego komisji, a w 2018 pobrał nienależne (diety) pieniądze z delegacji do Armenii.

Tego uroczego typka miałem na myśli.
https://www.telewizjaopolskie.…
KPP
KPP 08.07.2020, 10:52
Czlowieku najpierw wylecz przerost prostaty !!!!
PKP
PKP 08.07.2020, 13:32
Jak chcesz bronić Woźniaka, to rób to na miłość boską w jakiś mądry sposób. Bo ten z prostatą szkodzi twojemu Panu.
$#$#
$#$# 07.07.2020, 15:37
Kebać kirwów
Uuuuu