Ceny mieszkań w Nysie to nawet 4 tysiące za metr kwadratowy. To przyciąga developerów,

  • 24.07.2020, 14:35
  • redakcja RTO
Ceny mieszkań w Nysie to nawet 4 tysiące za metr kwadratowy. To przyciąga developerów,
Od czerwca do urzędu miasta w Nysie złożono dwa wnioski o zastosowanie tzw. lex deweloper, czyli nowego prawa umożliwiającego szybką lokalizację budownictwa mieszkaniowego.

Chcą budować 80 mieszkań.

Firma z Namysłowa chce postawić przy ul. Prusa w Nysie dwa bloki, 80 mieszkań. Nowe budynki mają mieć po pięć kondygnacji i znalazłyby się w sąsiedztwie już istniejących osiedli. Plan zagospodarowania w trym miejscu przewiduje tu zabudowę wielorodzinną, ale tylko na części działek. Inwestor chce ominąć długotrwałą procedurę i zwrócił do rady o ustalenie lokalizacji dla bloków.

Kolejna firma planuje budowę osiedla w miejscu rozebranej bazy budowlanej przy ul. Orzeszkowej i Mickiewicza. Ma tu powstać osiedle 8 budynków mieszkalnych na 400 mieszkań oraz dwa budynki usługowe. W jednym z nich ma znaleźć się przedszkole.

Komisja urbanistyki zaakceptowała tę lokalizację, po wakacjach sprawa ma trafić pod głosowanie rady. Inwestor planuje składać wniosek o pozwolenie na budowę.

– To największa prywatna inwestycja mieszkaniowa w Nysie od dziesięcioleci – mówił mediom burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz.  Od roku budowę osiedla przy ul. Franciszkańskiej prowadzi nyski ARN. W sumie 98 mieszkań, do użytku maja być oddane w 2021.

Agencja Rozwoju Nysy w ostatnich tygodniach opublikowała wizualizacje osiedla, które ma powstać w miejsce stadionu Stali przy ul. Kraszewskiego. W planach ma pomieścić co najmniej 250 mieszkań. Miasto zamierza zabudować w centrum Nysy przy ul. Tkackiej i Kramarskiej, to byłoby kolejnych sto mieszkań.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe