Kędzierzyn - marsz kobiet propaguje mowę nienawiści - twierdzą radni prawicy.

  • 06.01.2021, 12:01
  • redakcja RTO
Kędzierzyn - marsz kobiet propaguje mowę nienawiści - twierdzą radni prawicy.
Radni Klubu PIS (prawica) zarzucają staroście i prezydentowi Kędzierzyna popieranie mowy nienawiści i składają zawiadomienie do prokuratury.

 

Prawacy obrażają się na, lewaków, a lewacy na prawaków.

Chodzi o strajk kobiet w Kędzierzynie jaki miał miejsce na przełomie października i listopada 2020. PRAWICOWCY (PIS) uważają, że protestować wolno, ale propagować mowy nienawiści i obrażać symboli religijnych już nie. Dlatego złożyli zawiadomienie do prokuratury.

- Dochodziło do aktów wandalizmu, niszczenia, malowania, oflagowywania flagami różnych barw symboli religijnych czy patriotycznych i zdecydowana część naszego społeczeństwa się temu przeciwstawia. - mówił Andrzej Lachowicz, przewodniczy klubu PiS Rady Powiatu w Kędzierzynie-Koźlu.

- Marsze były reżyserowane, a posiłkowano się w nich osobami nastoletnimi, dla których ten temat jest bardzo odległy i w przyszłości będą się wstydzić udziału w nich - mówi. Poza tym, mamy sygnały od rodziców, którzy są wzburzeni tym, że są w środowisku nauczycielskim osoby, które jednak swoje postawy i opinie czy zapatrywania polityczne próbują przekazywać młodzieży. Na taką indoktrynację też się nie zgadzamy.

W odpowiedzi LEWICOWCY (KO) ustami Ireneusza Wiśniewskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Kędzierzyna-Koźla mówią, że apel jest wysoce niewłaściwy i jego autorzy powinni się wstydzić.

- W apelu użyto słów, które są bulwersujące i obrażają mieszkańców naszego miasta. Urażają ich inteligencji i sugerują jakoby byli manipulowani - mówi Wiśniewski. Dodaje także, że ludzie, którzy wychodzą na ulicę, to osoby myślące.

Klub radnych miejskich Sabiny Nowosielskiej – Koalicja Obywatelska wydał w tej sprawie także oświadczenie, oprócz stwierdzenia, że apel PIS obraża mieszkańców, z potoku słów można wyłowić taki sens - (...) apelujemy o zakończenie (...) obrażania młodzieży czy rozpętywania wojen religijnych.  - czytamy w oświadczeniu.

Prawicowcy na odwrót, apelują by nie wszczynać wojen antyreligijnych. Jak to wygląda? Lewica (KO, PO, SLD, ruch LGBT) chodzi po ulicach z transparentami prezentującymi poprzerabiane symbole religijne. To ma bulwersować i bulwersuje. Kto zatem wszczyna wojny religijne lub antyreligijne (antyreligia to także religia, tyle, że anty), musimy sobie odpowiedzieć sami.

 

Ci, którzy pozostają w domach nie myślą?

Trudno powiedzieć, bo jeśli skrytykuje się LEWAKÓW (KO, PO, SLD, ruch LGBT) to jesteś faszystą, anty-postępowcem i powinieneś się wstydzić, a jak PRAWAKÓW (PIS, SP, PJG, Konfederacja) to ci zgrzytają zębami, żeś anty patriotyczny.

Jednak, by oddać sprawiedliwość faktom, trzeba powiedzieć, że to lewacy, tupią, robią obsceniczne plakaty, wrzeszczą i plują na chodnik. Prawacy natomiast, jeżdżą furgonetkami antyaborcyjnymi, chodzą na marsze trzech króli i niepodległości... no i siedzą w kościołach modląc się, ale to ostatnie, chyba nikogo nie powinno gorszyć, bo to element wolności opisany w KONSTYTUCJI, za którą lewacy oddali by przecież życie...

 

MM

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MOWA N
MOWA N 06.01.2021, 12:54
Mowa nienawiści to slogan, a w ustach lewaków lekarstwo na każde ich łgarstwo. Powiesz złodziejowi, że buchnął ci portfel usłyszysz, że siejesz MOWĘ NIENAWIŚCI

Pozostałe