Marszałek Andrzej Buła oskarżony o niedopełnienie obowiązków stanie przed sądem.

  • 19.03.2021, 16:36
  • redakcja RTO
Marszałek Andrzej Buła oskarżony o niedopełnienie obowiązków stanie przed sądem.
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Rejonowego w Opolu akt oskarżenia przeciwko marszałkowi Andrzejowi Bule. Zarzut dotyczy niedopełnienia obowiązków. Chodzi o nadzór nad swoim podwładnym Andrzejem Brzeziną, byłym pracownikiem urzędu marszałkowskiego, który w latach 2009 - 2014, podczas pracy miał dorabiać "na lewo" pomagając firmom w pozyskiwaniu unijnych dotacji.

Marszałek nie reagował na łamanie prawa

Śledczy uznali, że marszałek miał wiedzę o procederze w jaki miał być uwikłany Andrzej Brzezina i powinien był zwolnić go dyscyplinarnie. Miał także obowiązek zlecić służbom skarbowym sprawdzenie jego oświadczenia majątkowego. Andrzej Buła na zwołanej konferencji prasowej podkreślał, że jest niewinny. Przypomniał, że tą sprawą zajmowały się już CBA, urząd skarbowy, Prokuratura Okręgowa w Opolu i nie stwierdziły nieprawidłowości. Twierdził także, że nie wiedział o usługach, jakie w latach 2009 - 2014 miał świadczyć jego podwładny.

Spawa, którą badała prokuratura w Jeleniej Górze dotyczyła pracy Andrzeja Buły niedługo po powołaniu na stanowisk marszałka województwa opolskiego, w 2013 roku.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe