Policjanci z Grodkowa zatrzymali pijanego sędziego.

  • 08.07.2021, 17:50
  • redakcja RTO
Policjanci z Grodkowa zatrzymali pijanego sędziego.
Do incydentu doszło w sobotę 3 lipca około godziny 10:00 na drodze wojewódzkiej 401. Osobowe volvo nie potrafiło utrzymać toru jazdy.

- Samochód kierowany przez tego mężczyznę miał wedle relacji świadków wjeżdżać na przeciwległy pas, najeżdżać na krawężniki. Stąd decyzja o powiadomieniu policji - mówi prokurator Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu.

W chwili zatrzymania policjanci poczuli woń alkoholu. Kierowca jednak nie poddał się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca okazał się być sędzią sądu okręgowego we Wrocławiu. Krzysztof M. powinien się liczyć z konsekwencjami. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia.

- Mężczyzna został przewieziony do placówki medycznej w Brzegu, gdzie pobrano od niego kilka próbek krwi do badania - dodaje prokurator Bar. - Zostanie opracowana opinia toksykologiczna, która musi powstać do 8 lipca. Jej wyniki ukierunkują dalej to postępowanie, które prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nysie. W sytuacji, w której okaże się, że był obecny alkohol i to stężenie przekraczające ustawowy próg, wówczas prokurator złoży wniosek o zezwolenie do pociągnięcia do odpowiedzialności karnej u sędziego przez sąd dyscyplinarny.

- Sędzia był arogancki i nie wykonywał poleceń policji, zastosowano wobec niego środki przymusu bezpośredniego – informował prokurator Stanisław Bar

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe