Wtorek, 22.01.2019

Automatyczne rolety- czy warto w nie zainwestować?

  • 28.12.2018, 11:00
Automatyczne rolety- czy warto w nie zainwestować?
Coraz bardziej przyzwyczajamy się do różnych udogodnień w naszym codziennym życiu. To co jeszcze kilkanaście lat temu wydawało się niekoniecznym luksusem, jak np. zmywarka, dziś jest powszechnie spotykane prawie w każdym domu. Jednym z takich udogodnień są automatyczne rolety lub zasłony, które dzięki specjalnym karniszom same się zasłaniają. Czy warto się na nie zdecydować?

Jak działają automatyczne rolety?

Rolety mają w swojej konstrukcji tzw. wał nawojowy. Często jest on obudowany dla większej estetyki, dlatego go nie widzimy. Jednak nietrudno się domyśleć, że chodzi tu o element na który nawija się materiał rolety, kiedy ją podnosimy. W przypadku osłon podnoszonych ręcznie wał ten jest pusty w środku. W roletach automatycznych umieszcza się tam napęd czyli silnik rolety. Może on być sterowany przewodowo poprzez kabel poprowadzony w ścianie do specjalnego przełącznika lub za pomocą pilota - wtedy poprzez fale radiowe przekazywany jest sygnał od nadajnika (pilota) do napędu.

Korzyści z automatycznych rolet

Zautomatyzowane rolety to nie tylko wygoda korzystania, ale również wiele innych korzyści. Można je odpowiednio zaprogramować, aby mogły podnosić się lub opuszczać zupełnie bez naszego udziału, albo sterować nimi na odległość dzięki specjalnym aplikacjom. Te funkcje możemy wykorzystać podczas naszej nieobecności w domu - np. opuszczając zewnętrzne rolety kiedy zbliża się grad czy zacinający deszcz. Dzięki specjalnym czujnikom reagującym na duże nasłonecznienie okna same się zasłonią, chroniąc pomieszczenie przed zbytnim nagrzaniem. Wyjeżdżając na urlop możemy zaprogramować nasze rolety, albo sterować nimi zdalnie, tak aby odsłaniały się rano i opuszczały wieczorem.

Wszystko co potrzebne do zainstalowania i automatyzacji nowoczesnych osłon okiennych można znaleźć na sukcesgroup.pl. Możemy tam również przeczytać o najlepszych systemach do sterowania roletami.

Podziel się: