Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 21 czerwca 2025 15:30
Reklama

Nie tylko Goświnowice, Koperniki także walczą z projektem biogazowni.

Temat budowy biogazowni w Goświnowicach dotychczas nie został rozwiązany – zarówno inwestorzy jak i mieszkańcy oczekują na decyzję burmistrza w tej sprawie. Niemniej jednak Goświnowice to nie jedyne miejsce, gdzie ma być realizowana taka inwestycja – mieszkańcy wsi Koperniki również mogą się spodziewać, że lada dzień obok ich domów powstanie uciążliwy obiekt.
Nie tylko Goświnowice, Koperniki także walczą z projektem biogazowni.

 

 

Inwestor inny, ale historia bardzo podobna. Spółdzielnia produkcyjna sprzedała teren prywatnemu właścicielowi pięć lat temu, a burmistrz, wtedy Jolanta Barska, wydała pozytywną decyzję o budowie biogazowni w Kopernikach, podjętą za plecami mieszkańców.

 

Sołtys wsi Lilla Cwajna twierdzi, że konsultacji społecznych zwyczajnie nie przeprowadzono. Dopiero kiedy dostarczono jej decyzję Sołtys, a wraz z nią mieszkańcy dowiedzieli się o planowanej budowie biogazowni z otrzymanej decyzji środowiskowej.

 

Na szczęście dla mieszkańców, którzy w tej sytuacji niewiele już mogli zdziałać, z powodów spraw  spadkowych właścicieli terenu decyzja się przedawniła.

Mieszkańcy Kopernik nawet przeprowadzili małe referendum w tej sprawie, gdzie każdy mieszkaniec oddał głos za lub przeciw budowie biogazowni. Większość była przeciw.

 

W międzyczasie zmieniły się przepisy i okazało się, że decyzja sprzed 5 lat jest nadal ważna. Co więcej, okazało się że inwestor dodatkowo zakupił teren pod składowisko odpadów do biogazowni.

 

Na tej podstawie mieszkańcy złożyli odwołanie od decyzji burmistrz Barskiej podjętej  w poprzedniej kadencji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego i dziś czekają na rozstrzygnięcie.  



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Michon do zwolnieniaTreść komentarza: Mobbing w sp.10istnieje w stosunku do uczniów i tzw.trudnych rodziców.Im się tam najwyraźniej coś myli,bo żyją z pieniędzy podatnika wielu rodziców twierdzi, że już dawno powinna wejść tam prokuratura.I mam nadzieję, że poniosą ,na czele z Michon konsekwencje.Pozbawienie prawa wykonywania zawodu ,dla takich!!!!!Niech sobie założy miernota ,jedna z drugą działalność i mobinguje na własny rachunek.W 10 uchybienie godności zawodu nauczyciela,to norma.I ludzie tego,tak nie zostawią!!!!!!Data dodania komentarza: 12.05.2025, 00:31Źródło komentarza: Czy w SP10 w Nysie, doszło do mobbingu?Autor komentarza: MMTreść komentarza: A może Kolbiarz też się leczy u Miłara?Data dodania komentarza: 23.04.2025, 10:28Źródło komentarza: Nikt w to nie uwierzy. Miłar Kokoszka - Oddawał mocz na krzyżAutor komentarza: Wielki Joe.Treść komentarza: Czas najwyższy. Cham, prymityw, uczestnik jakichś dziwacznych historii z kobietą, którą rzekomo okradł.Data dodania komentarza: 24.03.2025, 15:47Źródło komentarza: Sołtys Goświnowic Kwiatkowski odwołany 116 do 106.Autor komentarza: JJTreść komentarza: Jak zwykle, dowiemy się po czasie, jak już ktoś trafi do szpitala.Data dodania komentarza: 24.03.2025, 15:46Źródło komentarza: Woda w Nysie - może być skażona bakteriami coli - wynik 58 jtkAutor komentarza: GolemTreść komentarza: Pozbyto się bufona i nieroba , lasego na kasę , jeszcze go wyrzuca z basenu i będzie kumulacja , do łopaty gnojaData dodania komentarza: 25.02.2025, 14:52Źródło komentarza: Sołtys Goświnowic Kwiatkowski odwołany 116 do 106.Autor komentarza: KibicTreść komentarza: To się dziejeData dodania komentarza: 17.02.2025, 22:16Źródło komentarza: Goświnowice chcą odwołać sołtysa Kwiatkowskiego.
Reklama
Reklama