Lato Kwiatów 2025 w Otmuchowie – barwny początek lata i nowa współpraca
W piątek, na otmuchowskim rynku, Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów Damian Nowakowski wspólnie z licznie zgromadzonymi mieszkańcami uroczyście otworzył 52. edycję Lata Kwiatów – największego święta w regionie. Symbolicznemu odliczaniu towarzyszyła muzyka i radosna atmosfera, a magiczne „pięć, cztery, trzy, dwa, jeden, zero!” oficjalnie rozpoczęło trzy dni pełne atrakcji.
Jak co roku wydarzenie zainaugurował barwny korowód kwiatowy, w którym udział wzięli mieszkańcy wszystkich sołectw gminy. Wśród efektownych kompozycji jury wyłoniło najpiękniejsze prezentacje – zwyciężyło sołectwo Ratnowice, drugie miejsce przypadło Lubiatowowi, a trzecie Kałkowowi. Uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wkład w tworzenie tej niezwykłej oprawy.
Podczas inauguracji Burmistrz wręczył także statuetki Lata Kwiatów – wyróżnienia dla osób, firm i przedstawicieli miast partnerskich, którzy szczególnie zaangażowali się w organizację tegorocznego święta. Wśród wyróżnionych znalazła się także wojewoda opolska Monika Jurek.
W ramach obchodów Lata Kwiatów doszło również do ważnego wydarzenia – podpisania porozumienia o współpracy między gminą Otmuchów a gminą Niepołomice. Dokument podpisali burmistrzowie Damian Nowakowski i Michał Hebda. Inicjatywa zrodziła się z przyjaźni, jaka nawiązała się podczas powodzi, która nawiedziła Otmuchów we wrześniu 2024 roku. Wtedy to Niepołomice, za pośrednictwem radnej Małgorzaty Juszczyk, przysłały nieocenioną pomoc – transporty z artykułami pierwszej potrzeby i wsparcie finansowe na usuwanie skutków kataklizmu. Podpisane porozumienie zakłada rozwój współpracy w kulturze, edukacji, sporcie, turystyce, promocji dziedzictwa i projektach społecznych.
Nieodłącznym elementem lata nad Jeziorem Otmuchowskim jest również rozpoczęcie sezonu turystycznego w Ośrodku „Sandacz”. Położony w malowniczej scenerii ośrodek oferuje komfortowe pokoje, sale szkoleniowe, domową kuchnię i dostęp do jeziora. To miejsce idealne zarówno na rodzinne wakacje, jak i aktywny wypoczynek w sercu natury.
Lato Kwiatów to jednak dopiero początek wakacyjnych wrażeń – przed mieszkańcami i gośćmi jeszcze dwa dni pełne koncertów, wystaw i niezapomnianych przeżyć. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania w Otmuchowie!
Jeżeli chcesz, mogę także przygotować wersję z hasztagami lub propozycję tytułu i miniaturki do YouTube. Daj znać!
Napisz komentarz
Komentarze