Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 17:33
Reklama

Artykuły

Zatańczyli dla Hospicjum - WDK w Forcie Wodnym.
Zatańczyli dla Hospicjum - WDK w Forcie Wodnym.
Możesz tańczyć wszędzie, jeżeli tańczysz sercem – mówi znane porzekadło. Wielkie serca mają na pewno podopieczni Wytwórni Działań kreatywnych, którzy… serducho wkładają w swoje taneczne popisy, ale przy okazji nie zapominają także o potrzebujących. W ostatni czwartek artyści podsumowali miniony sezon pełen sukcesów - oczywiście…. tanecznie. Wsparli także nyskie hospicjum. Impreza odbył się na forcie wodnym. 24.06.2018 21:59
Odlewnia będzie dymić przynajmniej do września, termin modernizacji przesunięty.
Odlewnia będzie dymić przynajmniej do września, termin modernizacji przesunięty.
Zapowiadany termin modernizacji odlewni żeliwa w Nysie ulega przesunięciu o 3 miesiące zapowiedział prezes spółki Roman Grzesica. Opóźnienie tłumaczy trwającymi dłużej niż zakładano pracami projektowymi. 24.06.2018 21:42
Nyska Kronika Filmowa - odc. 132
Nyska Kronika Filmowa - odc. 132
Nyski młyn czeka drugie życie, leżaki nad rzeką prawdziwym hitem i tłumy w nyskiej strefie kibica - m.in. te tematy dziś poruszymy. Będzie także o inwestycjach - tych w mieście, a także tych planowanych przez Bioagrę. Zobaczcie koniecznie! 23.06.2018 08:25
Fundacja Da Radę organizuje 2 tygodniowe półkolonie artystyczne Lato w teatrze PRZESTWÓR dla młodzieży w wieku 11-16 lat
Fundacja Da Radę organizuje 2 tygodniowe półkolonie artystyczne Lato w teatrze PRZESTWÓR dla młodzieży w wieku 11-16 lat
W dniach  30.07-10-08,  poniedzialku do piątku w godz. 9:00-14:00 młodzież pod okiem opiekunów  będzie pracować z twórcami teatralnym, plastycznymi, multimedialnymi ( film, animacja) i muzycznymi. Będziemy się poznawać, bawić, malować, tworzyć scenariusz, piosenki, dekoracje i wiele innych. Wszystko po to by na koniec, 10.08.2018 r. w pokazie finałowym zaprezentować efekty naszej wspólnej pracy.  18.06.2018 18:47
Rewitalizacja młyna przy ul. Krzywoustego już niedługo.
Rewitalizacja młyna przy ul. Krzywoustego już niedługo.
Firma Polskie Młyny, której właścicielami są Barbara i Zbigniew Komorowscy ma w tym roku rozpocząć przebudowę starego młyna przy ul. Mostowej. W środku znajdzie się miejsce na restaurację, apartamenty, a nawet muzeum młynarstwa. 18.06.2018 18:36
13 milionów brakuje na rewitalizację śródmieścia.
13 milionów brakuje na rewitalizację śródmieścia.
13 milionów. Właśnie tyle brakuje Burmistrzowi miasta na zapowiadaną od lat rewitalizację śródmieścia. Wywindowane przez firmy budowlane ceny sprawiły, że szacowane koszty inwestycji mocno mijają się z najtańszą ofertą w przeprowadzonym przetargu. Czy burmistrz znajdzie brakującą kwotę? Decyzja w tej sprawie może zapaść już 20 czerwca podczas najbliższej sesji rady miejskiej. 18.06.2018 18:34
Zwłoki starszego mężczyzny w aucie - najprawdopodobniej zawał.
Zwłoki starszego mężczyzny w aucie - najprawdopodobniej zawał.
Pod koniec maja policja na parkingu na podwórku miedzy ulicami Zjednoczenia i Prudnicką znalazła  w stojącym samochodzie zwłoki starszego mężczyzny. Jak poinformowali funkcjonariusze z powodu braku oznak przestępstwa śledztwo w tej sprawie nie jest prowadzone. 18.06.2018 18:28
Tajemniczy artysta grafficiarz upiększa miasto.
Tajemniczy artysta grafficiarz upiększa miasto.
Od kilku tygodni w nysie pojawiają się na murach tajemnicze grafitti. Artysta podpisujący się pseudonimem vanesth stworzył już postaci batmana i jokera na ulicy prudnickiej a także św. Piotra wyrzucającego klucz  na ul...św. Piotra i Chopina rozdającego płyty na ul...Chopina.Nie wiemy co na te dzieła twórcy kodeksu krajobrazowego ale Nysianom taki rodzaj sztuki bardzo przypadł do gustu. 18.06.2018 18:25
Futrzani atakują! - czyli Nyskon 2018.
Futrzani atakują! - czyli Nyskon 2018.
Fani fantastyki już nie mogą się doczekać Nyskonu. Ten rusza w najbliższy piątek i potrwa 3 dni. Co ważne wstęp jest darmowy a atrakcji będzie mnostwo, także dla tych ktorzy fantastyką sie nie interesują. Areną nyskonu będzie tym razem fort II 18.06.2018 18:10
Wiadomości 17 czerwca 2018 - 13 milionów brakuje na rewitalizację śródmieścia, czy gmina znajdzie finansowanie?
Wiadomości 17 czerwca 2018 - 13 milionów brakuje na rewitalizację śródmieścia, czy gmina znajdzie finansowanie?
17.06.2018 22:52
Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Bywa i tak Treść komentarza: Niektórzy,to do śmierci będą się trzymać posadki,bo apetyty się nie kończą!!!!!!! Data dodania komentarza: 21.11.2025, 18:17 Źródło komentarza: NOMINACJE DYREKTORSKIE - kto kieruje szkołami w gminie Nysa Autor komentarza: Wkurzony rodzic Treść komentarza: A dlaczego Michon nie zostanie logopedą,jak jest taką świetną specjalistka?Zamiast zajmować stanowisko dyrektorskie,pomogłaby dzieciom, przecież tam neurologopedow brakuje .Dziwne jest to, że ciągle ją wybierają.Dyrektorem powinien być menadżer!!!!! Data dodania komentarza: 21.11.2025, 18:14 Źródło komentarza: Sprytny dyrektor szkoły dorobi na nadgodzinach nawet kilkadziesiąt tysięcy rocznie. Autor komentarza: Krystyna Treść komentarza: Najgorsze w tym wszystkim jest to że on dalej pije i jeździ.. strach pomyśleć jak on bada te kobiety . Ale słyszałam że jak się napije to publicznie nabija się z pacjentek Data dodania komentarza: 31.07.2025, 04:00 Źródło komentarza: Nyski Ginekolog "pod wpływem". Autor komentarza: Michon do zwolnienia Treść komentarza: Mobbing w sp.10istnieje w stosunku do uczniów i tzw.trudnych rodziców.Im się tam najwyraźniej coś myli,bo żyją z pieniędzy podatnika wielu rodziców twierdzi, że już dawno powinna wejść tam prokuratura.I mam nadzieję, że poniosą ,na czele z Michon konsekwencje.Pozbawienie prawa wykonywania zawodu ,dla takich!!!!!Niech sobie założy miernota ,jedna z drugą działalność i mobinguje na własny rachunek.W 10 uchybienie godności zawodu nauczyciela,to norma.I ludzie tego,tak nie zostawią!!!!!! Data dodania komentarza: 12.05.2025, 00:31 Źródło komentarza: Czy w SP10 w Nysie, doszło do mobbingu? Autor komentarza: MM Treść komentarza: A może Kolbiarz też się leczy u Miłara? Data dodania komentarza: 23.04.2025, 10:28 Źródło komentarza: Nikt w to nie uwierzy. Miłar Kokoszka - Oddawał mocz na krzyż Autor komentarza: Wielki Joe. Treść komentarza: Czas najwyższy. Cham, prymityw, uczestnik jakichś dziwacznych historii z kobietą, którą rzekomo okradł. Data dodania komentarza: 24.03.2025, 15:47 Źródło komentarza: Sołtys Goświnowic Kwiatkowski odwołany 116 do 106.
Reklama
Reklama