Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 05:59
Reklama

Artykuły

Loża VIP za milion
Loża VIP za milion
Jak budować to z rozmachem - z takiego założenia wychodzą nyscy włodarze, bowiem w projekcie hali sportowej przy ulicy Sudeckiej projektuje się właśnie lożę dla VIPów, która ma pochłonąć około miliona złotych. 14.07.2016 19:28
Carmen George’a Bizeta, otwarta próba generalna. Uczniowie PSM Nysa w składzie zespołu.
Carmen George’a Bizeta, otwarta próba generalna. Uczniowie PSM Nysa w składzie zespołu.
Carmen jest chyba najsłynniejsza operą w dziejach muzyki. Wystawiona w 1875 roku na scenie Opéra-Comique początkowo została przyjęta bardzo chłodno, wręcz z lekceważeniem. Paryska publiczność przyzwyczajona do wyszukanych scen i wzniosłej tematyki, zarzuciła kompozytorowi cyrkową melodyjność i wulgarność. Dopiero po śmierci George’a Bizeta Carmen podbiła operowe sceny całego świata. 14.07.2016 19:07    1
Seryjny włamywacz usłyszał 10 zarzutów.
Seryjny włamywacz usłyszał 10 zarzutów.
Policjanci ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę, którego podejrzewali o włamania do obiektów handlowych Zatrzymany 22-latek usłyszał łącznie 10 zarzutów. Do przestępstw dochodziło od maja do lipca 2016 r w powiecie nyskim. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna spowodował straty na ponad 20000 zł. Zatrzymanemu może teraz grozić nawet do 10 lat więzienia. 14.07.2016 18:24
Wiadomości 14 lipca 2016 - KJS Rajd samochodowy
Wiadomości 14 lipca 2016 - KJS Rajd samochodowy
Czy znajdzie się kolejna gwiazda rajdów w Nysie. Próba generalna Carmen George'a Bizeta w NDK. 14.07.2016 14:55
Nyski Rajd Samochodowy
Nyski Rajd Samochodowy
Rajdy – dla wielu najbardziej pokazowy i dynamiczny sport samochodowy. Do niedawna dostępny tylko dla nielicznych. Duże moce, duże prędkości, dużo emocje. 10 lipca, czyli w ubiegłą niedzielę Automobilklub Opolski zorganizował KJS Nysa w ramach którego rozegrano III rundę Kierowcy Roku Opolszczyzny. W klasyfikacji generalnej zwyciężyli Oktawian Ostrowicz i Marcin Nanys na Subaru Legacy. 13.07.2016 22:59    1
Na razie Izba Skarbowa w Opolu zatrudni 5 osób do "Nyskiego Centrum Mandatowego".
Na razie Izba Skarbowa w Opolu zatrudni 5 osób do "Nyskiego Centrum Mandatowego".
Izba skarbowa w Opolu rozpoczęła nabór na stanowisko referenta, od 1 stycznia 2017 miejscem pracy będzie nyskie centrum mandatowe. Na razie oferta dotyczy jedynie 5 etatów, więc konkurencja będzie spora. Wymagana jest podstawowa znajomość przepisów podatkowych. Więc jeśli kandydaci nie są z nimi na bieżąco, potrzebna będzie solidna lektura. Docelowo jak zapowiedział wiceminister Patryk Jaki centrum ma zatrudnić ok 100 osób. 13.07.2016 22:57
Piknik rodzinny NDK i I love Nysa.
Piknik rodzinny NDK i I love Nysa.
W piątek i sobotę głośny i emocjonalny hip-hop, a w niedzielę - dla odmiany , rodzinna idylla. Stowarzyszenie I love Nysa wraz z Nyskim Domem Kultury zaprosiło wszystkich amatorów dobrej zabawy, zarówno tych najmłodszych jak i nieco wcześniej urodzonych, na Piknik rodzinny w Forcie Wodnym, w niedzielę 10 lipca. 13.07.2016 22:29
Nie schładzaj zwierzęcia wodą. Możesz mu zrobić krzywdę.
Nie schładzaj zwierzęcia wodą. Możesz mu zrobić krzywdę.
30°C i żar lejący się z nieba doskwierają nie tylko ludziom. Tropikalne upały, z którymi coraz częściej mamy do czynienia, źle znoszą również zwierzęta. Narażone są one nie tylko na odwodnienie, lecz także przegrzanie, a nawet udar cieplny. 13.07.2016 18:50
3 małe firmy wejdą na  na teren FSD, są widoki na kilkadziesiąt miejsc pracy.
3 małe firmy wejdą na na teren FSD, są widoki na kilkadziesiąt miejsc pracy.
Nysa wciąż czeka na dużego inwestora, który np. na wzór Chińskiego Hongbo, który ma wybudować fabrykę w Opolu zainwestuje w naszym mieście 100 mln euro. Jak na razie mamy 3 kolejne firmy, które mają zatrudnić łącznie kilkadziesiąt osób. To dobra wiadomość, nie wiemy jednak jaka będzie forma zatrudnienia i na jaki okres. Magistrat jest dobrej myśli i liczy, że nowi pracodawcy będą zatrudniać na stałe i dobrze płacić, jednak jak wiemy te sprawy reguluje niewidzialna ręka rynku. 13.07.2016 12:00
Rusza nabór do tzw. „Centrum mandatowego”
Rusza nabór do tzw. „Centrum mandatowego”
Izba Skarbowa w Opolu rozpoczęła nabór na stanowisko referenta w drugim dziale Spraw Wierzycielskich w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Opolu. Docelowo miejscem pracy od 01.stycznia.2017r. będzie Nysa. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do składania dokumentów aplikacyjnych. 11.07.2016 23:11
Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Bywa i tak Treść komentarza: Niektórzy,to do śmierci będą się trzymać posadki,bo apetyty się nie kończą!!!!!!! Data dodania komentarza: 21.11.2025, 18:17 Źródło komentarza: NOMINACJE DYREKTORSKIE - kto kieruje szkołami w gminie Nysa Autor komentarza: Wkurzony rodzic Treść komentarza: A dlaczego Michon nie zostanie logopedą,jak jest taką świetną specjalistka?Zamiast zajmować stanowisko dyrektorskie,pomogłaby dzieciom, przecież tam neurologopedow brakuje .Dziwne jest to, że ciągle ją wybierają.Dyrektorem powinien być menadżer!!!!! Data dodania komentarza: 21.11.2025, 18:14 Źródło komentarza: Sprytny dyrektor szkoły dorobi na nadgodzinach nawet kilkadziesiąt tysięcy rocznie. Autor komentarza: Krystyna Treść komentarza: Najgorsze w tym wszystkim jest to że on dalej pije i jeździ.. strach pomyśleć jak on bada te kobiety . Ale słyszałam że jak się napije to publicznie nabija się z pacjentek Data dodania komentarza: 31.07.2025, 04:00 Źródło komentarza: Nyski Ginekolog "pod wpływem". Autor komentarza: Michon do zwolnienia Treść komentarza: Mobbing w sp.10istnieje w stosunku do uczniów i tzw.trudnych rodziców.Im się tam najwyraźniej coś myli,bo żyją z pieniędzy podatnika wielu rodziców twierdzi, że już dawno powinna wejść tam prokuratura.I mam nadzieję, że poniosą ,na czele z Michon konsekwencje.Pozbawienie prawa wykonywania zawodu ,dla takich!!!!!Niech sobie założy miernota ,jedna z drugą działalność i mobinguje na własny rachunek.W 10 uchybienie godności zawodu nauczyciela,to norma.I ludzie tego,tak nie zostawią!!!!!! Data dodania komentarza: 12.05.2025, 00:31 Źródło komentarza: Czy w SP10 w Nysie, doszło do mobbingu? Autor komentarza: MM Treść komentarza: A może Kolbiarz też się leczy u Miłara? Data dodania komentarza: 23.04.2025, 10:28 Źródło komentarza: Nikt w to nie uwierzy. Miłar Kokoszka - Oddawał mocz na krzyż Autor komentarza: Wielki Joe. Treść komentarza: Czas najwyższy. Cham, prymityw, uczestnik jakichś dziwacznych historii z kobietą, którą rzekomo okradł. Data dodania komentarza: 24.03.2025, 15:47 Źródło komentarza: Sołtys Goświnowic Kwiatkowski odwołany 116 do 106.
Reklama
Reklama