W ODPOWIEDZI NA ARTYKUŁ Burmistrza Nysy Kordiana Kolbiarza z dnia 12 marca o 20:35 · - Portal Nysa

  • 18.03.2016, 21:46 (aktualizacja 18.03.2016, 23:56)
  • redakcja RTO
W ODPOWIEDZI NA ARTYKUŁ Burmistrza Nysy Kordiana Kolbiarza z dnia 12 marca…
 
AFER CIĄG DALSZY - CO burmistrz mówi o nyskich mediach?

W ODPOWIEDZI NA ARTYKUŁ Burmistrza Nysy Kordiana Kolbiarza z dnia 12 marca o 20:35 ·pt." FAKTY I MITY ciąg dalszy...Coraz więcej mieszkańców Nysy namawia mnie do tego aby reagować na prześcigające się w idiotyzmach doniesienia lokalnych mediów. Dementować, prostować i dążyć do obiektywnego przedstawiania sytuacji. Niestety jestem pewien, że takie działania nie przyniosą żadnych efektów. Szkoda mi czasu na jałowe utarczki z pismem nadzorowanym przez wiecznego frustrata. Szkoda mi czasu na prostowanie manipulowanych doniesień lokalnej telewizji, tworzonej przez ludzi, którym przerwałem bezczelną prywatę i traktowanie gminy jako prywatnego folwarku. Do tych „gwiazd” dołączył kolejny zakochany w sobie desperat, który wzniósł się na intelektualne wyżyny porównując mnie do... Hitlera. Tak jak nie każdy chłop z widłami jest Neptunem, tak nie każdy chłopak ze smartfonem jest dziennikarzem. Takie niestety mamy czasy. Oczekiwanie bezstronności, przestrzegania etyki zawodowej czy zwykłej uczciwości okazuje się nieosiągalne. Nie łudzę się, że może być inaczej. Robię swoje i konsekwentnie krok po kroku realizuję program, na który Państwo głosowaliście.Obiecywałem Wam, że rzadko będę pisał przydługie elaboraty ale życie pełne jest niespodzianek... Wybaczcie proszę... Emotikon smile Na początek wyjaśnię po raz kolejny sprawę tzw. TARGOWISKA GRODKOWSKIEGO. Otóż zgodnie z tym o czym pisałem wcześniej teren targowiska miejskiego i (tymczasowo) boczna płyta stadionu Stali są jedynymi terenami miasta na których dopuszczamy handel obwoźny. Ze względu na pogodę stan bocznej płyty jest kiepski i także ze względu na pogodę nie jest możliwe jej utwardzenie gdyż ciężki sprzęt ugrzązłby w błocie. Jak tylko pogoda pozwoli zrobimy to co deklarowaliśmy. Idiotycznym absurdem rozpowszechnianym w internecie jest posądzanie mnie o wysyłanie na targowisko uzbrojonej Policji z psami. Burmistrz nie ma takich kompetencji ani możliwości. Z tego co się dowiedziałem patrole prewencji są standardowo wyposażone w długą broń i towarzyszą im psy. Z autorem tego materiału, który porównał patrole Policji z patrolami gestapo, a mnie do Hitlera spotkamy się w Sądzie. Nawet idiotyzmy mają swoje granice przyzwoitości. ZADŁUŻENIE GMINY. Nie wiem dlaczego temat rzekomego zadłużenia gminy jest tak popularny i wiodący akurat w naszym lokalnym czasopiśmie. Największe zadłużenie w jakim tkwiła Nysa przypada bowiem dokładnie na rządy duchowego guru naszej gazetki. Tymczasem „diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni”. Nasze zadłużenie jest znacznie poniżej średniej ogólnopolskiej czego potwierdzeniem jest uruchomienie przez nas obligacji przychodowych. Tylko dzięki doskonałej kondycji finansowej było to możliwe. Nie jestem i nigdy nie będę wyznawcą ostracyzmu budżetowego. Budżet jest dla ludzi, a nie odwrotnie. Wolę żyć w mieście z długami ale z coraz większą liczbą mieszkańców, nowymi inwestycjami dającymi miejsca pracy i z perspektywami dla młodych ludzi aniżeli w mieście bez długów, bez ludzi i bez nadziei. Co powiemy młodym uciekającym z Nysy? Zostańcie w naszym mieście, które jest cudowne.... bo nie ma długów?? Wolne żarty. Młodzi mają to gdzieś. Chcą (i słusznie) żyć w mieście, które spełni ich ambicje, oczekiwania i aspiracje. Takim miastem wkrótce będzie Nysa! Dlatego wszystko co robimy podporządkowane jest młodym ludziom. Nysa to ludzie. I to ludzie budują naszą gospodarkę!„AFERA” ZE SPÓŁKAMI GMINNYMISpółki gminne są spółkami, które w pierwszej kolejności powinny dbać o dobro wszystkich mieszkańców gminy. To mieszkańcy naszej gminy są tymi, którzy pracownikom miejskich spółek płacą wynagrodzenia. Czynienie mi zarzutu, że wymagam zbyt wiele od spółek jest zarzutem chybionym. Oczekuję jedynie jak największego zaangażowania w życie WSZYSTKICH mieszkańców naszej gminy. Nie planuję sprzedaży żadnej spółki. Planuje jedynie działania motywujące prezesów spółek do wzajemnej współpracy i włączenia się w pracę na rzecz mieszkańców. PRACAFSD. Kolejne pole do ataku. W momencie, w którym zostałem burmistrzem Nysy nasze miasto nie miało ani grama własnego terenu przeznaczonego pod inwestycje. Wszystko było w rękach prywatnych. Pierwszym moim krokiem było rozpoczęcie negocjacji na temat odkupu terenów po byłej FSD. Cena wyjściowa zaproponowana przez właściciela przekraczała ponad 33 miliony. Zrobiliśmy własną wycenę i w drodze bardzo ciężkich rozmów stanęło na ok. 21 milionach. Każdy z poprzednich burmistrzów mógł to zrobić. Nie zrobił nikt. Dzięki tej transakcji Nysa zyskała ponad 20 hektarów terenów inwestycyjnych. Od 5 miesięcy ten teren jest nasz. W tym roku działalność rozpoczną tam co najmniej dwaj nowi inwestorzy, którzy docelowo zatrudnią blisko 200 osób. Dodatkowo na tym obszarze powstanie wkrótce nowa hala pod wynajem (są już firmy zainteresowani najmem). GALERIA. Wraz z większością radnych konsekwentnie zmierzamy do umożliwienia budowy galerii handlowej na terenie byłej bazy MZK. Budowa powinna ruszyć jeszcze w tym roku. To kolejne 450 miejsc pracy.HALA SPORTOWO - WIDOWISKOWA. Budowa nowoczesnej hali na którą Nysa czeka od okupacji będzie swoistą dźwignią biznesową. Mamy już potencjalnych chętnych do budowy obok hali hotelu i bazy restauracyjnej. To kolejne kilkadziesiąt miejsc pracy. Przy okazji wyremontujemy Kąpielisko Miejskie (z prywatnym inwestorem) i Stadion Polonii.CENTRUM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ. Pierwsza w historii Nysy instytucja ekonomii społecznej, która w realny sposób pomaga bezrobotnym. W tym roku CIS da zatrudnienie ok. 40 osobom. Docelowo blisko 100.MIESZKANIA I TANIE DZIAŁKI.Ruszamy z budową niskoczynszowych mieszkań komunalnych dla młodych ludzi z dziećmi. Czynsze będą co najmniej dwukrotnie mniejsze od obecnych na naszym rynku. Ponadto ruszamy ze sprzedażą po preferencyjnych stawkach działek budowlanych. Kryteria opublikujemy jeszcze w marcu, a na jesień ruszymy ze sprzedażą. LUDZIEInwestujemy w ludzi. Kontynuujemy nasz bon wychowawczy, (który jest jak dotąd w historii Nysy jedynym realnym wsparciem małżeństw z dziećmi) i jeszcze w tym roku wprowadzimy kartę dużej rodziny, która będzie uprawniała do wielu zniżek i bonusów. Konsekwentnie inwestujemy w dzieci. W kwietniu chcemy rozpocząć budowę Przedszkola nr 10. Wkrótce zaczynamy budowę boiska przy SP 5. Przywracamy kuchnie i stołówki w przedszkolach. Stało się tak już w Przedszkolu nr 6. W tym roku kolejne stołówki: Przedszkole integracyjne nr 5, Przedszkole w Kępnicy i w Białej Nyskiej. Budujemy place zabaw. W tym roku w SP 10 i w każdym przedszkolu. W planach mamy budowę sensorycznego placu zabaw dla niepełnosprawnych dzieci. W ciągu 2 lat pomalujemy wszystkie elewacje, wymienimy wszystkie ogrodzenia i wszędzie wprowadzimy monitoring. Dzieci są najważniejsze...Działamy! ... i raz jeszcze przepraszam za długość tekstu... :) "

Opublikowany przez Portal Nysa na 18 marca 2016
redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe