Niedziela, 24.03.2019

Opłaty za parkowanie przy nyskim szpitalu prawdopodobnie nielegalne.

  • 14.05.2017, 08:22 (aktualizacja 15.05.2017 08:23)
  • redakcja RTO
Opłaty za parkowanie przy nyskim szpitalu prawdopodobnie nielegalne.
Tomasz Hankus nie daje za wygraną w sprawie ulicy Skłodowskiej Curie, według niego opłaty parkingowe nakładane tam są nielegalne. Hankus uważa, ze złamano tu kilka przepisów różnych ustaw zgodnie, z którymi opłat na tej ulicy pobierać nie wolno. Szczegóły w materiale.

Tomasz Hankus, członek Stowarzyszenia Prawo na drodze, od kilku lat walczy m.in z bezprawiem na drogach. Jakiś czas temu zainteresował się drogą wewnętrzną na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie od kilkunastu lat istnieje parking samochodowy.

- Gmina nie może czerpać pożytków cywilno-prawnych z dróg wewnętrznych, które są własnością gminy - mówi Tomasz Hankus

Chociaż Tomasz Hankus zwrócił się do gminy jak też do prokuratury w celu wyjaśnienia sprawy od strony prawnej, dotychczas nie podjęto żadnych działań.

- Ja będę działał podobnie jak ze strefą parkowania, bo widzę, ze tutaj nawet prokurator nie za bardzo chce działać w tej sprawie -  - dodaje 

W przedmiotowej sprawie istnieje jeszcze jeden wątek - otóż na wybudowanie parkingu, który ma więcej niż 10 miejsc parkingowych, należy mieć pozwolenia budowlane.


- Prawo budowlane zakłada, że nie jest potrzebne wydawanie decyzji na pozwolenie na budowę, jeżeli parking jest do 10 miejsc postojowych - zauważa Hankus


Parking przy ulicy Skłodowskiej-Curie jest znacznie większy, dlatego też Gmina swego czasu była zobowiązana, aby o takie pozwolenie się ubiegać.

- Tutaj widać gołym okiem, że nie jest to 10. Jak liczyliśmy to co najmniej 30 można tu policzyć samochodów - podsumowuje Pan Tomasz.

Tomasz Hankus zapowiada złożenie pism do Rzecznika Praw Obywatelskich. O dlasym przebiegu sprawy będziemy Państwa informować.

 

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piki
Piki 15.04.2018, 09:50
Tak samo po jakiego grzyba parkomaty pod szpitalem ... Matka mi umierała kiedy Pani/Pan bez skrupułów wystawiała mi mandat. Poroniony pomysł.
Puki
Puki 15.04.2018, 14:36
na ulicy Skłodowskiej mandat??? Kto wystawiał?
Tam nie ma żadnego regulaminu ani podstawy prawnej do żadnych mandatów.
Płacą Ci, którzy chcą, nie ma podstawy prawnej do egzekwowania opłat ŻADNEJ!
Puki
Puki 15.04.2018, 20:02
sorki - pisałeś pod szpitalem czyli na Bohaterów Wa-wy - tam jest strefa

Pozostałe