Krzesełka do karmienia – co powinni wiedzieć rodzice?

  • 27.09.2017, 11:33
  • Grupa Tipmedia
Krzesełka do karmienia – co powinni wiedzieć rodzice?
Rodzice od najwcześniejszych lat życia dziecka, dbają o to by maluch dobrze i zdrowo rósł, a także, by każda niezbędna potrzeba dziecka została zaspokojona.

Istotną wagę rodzice przywiązują do żywienia dziecka, starają się by pokarm dla dziecka był w pełni wartościowy i zdrowy. Rodzice również dbają o to, by dziecko już od momentu, kiedy potrafi pewnie siedzieć, aktywnie spędzało czas z rodziną przy stole. Niezwykle więc ważny jest wybór odpowiedniego krzesełka do karmienia.

Rodzice decydujący się na krzesełko do karmienia mają do wyboru szeroki wachlarz różnych krzesełek do karmienia. Wiele z nich różni się pod względem wykonania, wykończeń, a także pod względem ceny. Warto więc by rodzice mogli realnie ocenić swoje oczekiwania i  możliwości.

Krzesełka do karmienia można podzielić na dwie grupy:

1. Krzesełka plastikowe – które mają wiele zalet, a do których należą: wielofunkcyjność, wytrzymałość, stabilność, jest regulowane, łatwe w utrzymaniu czystości, krzesełka te są zazwyczaj lekkie. W zależności od modelu tego rodzaju krzesełka są zazwyczaj składane, siedzisko może być przekształcone w małe, które można przymocować do dużego krzesła lub w małe tradycyjne niskie krzesełko. Niektóre z modeli posiadają tackę, którą można zdemontować oraz dodatkowo wyposażone są w kółka, które pomagają w przemieszczaniu. Krzesełko to zazwyczaj wyposażone jest w pasy lub szelki, zabezpieczające dziecko przed upadkiem czy wysunięciem

2. Krzesełka drewniane – odznaczają się wieloma zaletami: wytrzymałość, solidna konstrukcja, posiada zdejmowany, szeroki blat i odznacza się wielofunkcyjnością. Ten model krzesełka do karmienia wyposażony jest w 3 funkcje: wysokie krzesło do karmienia, które można wymontować, przeznaczyć jako krzesełko do zabawy oraz połączyć je ze stolikiem, które stanowi podstawę krzesełka wysokiego. Posiada odpowiednie zabezpieczenia i jest profesjonalnie, elegancko wykończone. Bardzo pasuje do każdego wystroju mieszkania.

Wybierając odpowiedni model krzesełka do karmienia rodzice dodatkowo powinni zwrócić uwagę na to, czy krzesełko ma szeroki blat, na którym będzie można kłaść sztućce, kubek i talerze dla dziecka. Dużym ułatwieniem jest również zdejmowany blat, wygodne, miękkie siedzisko, odpowiednie zabezpieczenia, regulacja szelek, podnóżka, oparcia krzesełka oraz jego wysokości. Ważne jest także czy krzesełko jest składane czy nie, z jakich wykonanych jest materiałów oraz co jest być może mniej ważne czy pasuje do wystroju mieszkania.

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia

Podziel się:


Pozostałe