DWORZEC w Nysie - NOWE WIZUALE CENTRUM PRZESIADKOWEGO

  • 01.03.2018, 11:34
  • redakcja RTO
DWORZEC w Nysie - NOWE WIZUALE CENTRUM PRZESIADKOWEGO
Nyski dworzec zmieni się nie do poznania. Pod koniec roku mają ruszyć prace budowlane, w efekcie których powstanie nowoczesne centrum przesiadkowe, które stanie się wizytówką naszego miasta. Kompleks na miarę XXI wieku połączy tereny dworca PKP z PKS.

To ma być prawdziwa przesiadka w nowoczesność. Na początku 2017r. gmina odkupiła budynek dworca od PKP za symboliczną złotówkę, a pod koniec br. ma ruszyć wielka przebudowa, w wyniku której powstanie centrum przesiadkowe. Na takie miejsce Nysanie i turyści odwiedzający Śląski Rzym czekali od dawna. W centrum będzie można skorzystać z transportu kolejowego, autobusowego i rowerowego. Powstaną nowe ławeczki, a także wspólna poczekalnia dla wszystkich pasażerów. Będą również nowe kasy biletowe i zaplecze sanitarne. Dla zabicia czasu w oczekiwaniu na swój autobus czy pociąg, będzie można zajrzeć do nowych  pomieszczeń usługowo handlowych, a także przekąsić coś w punktach gastronomicznych.  Nie zabraknie także nowoczesnego punktu informacji dla podróżnych.

 

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

krins
krins 12.05.2018, 01:45
Powrót z Nysy do Opola graniczy z cudem ! Jedna wielka MASAKRA ! Najpierw wziąć się za połączenia a potem centrum przesiadkowe !
Skoool
Skoool 04.03.2018, 10:03
Fajna wizualizacja.
Szkoda tylko, że jak chciałem pociągiem, jednym z dwóch na dzień :( pojechać do Wrocławia, to okazało się, że ma on ogromne opóźnienie i w ogóle nie wiadomo kiedy i czy pojedzie. 40 kilometrów do Opola pociągi zaliczają w dwie godziny. Ta długo to jadę do Opola na rowerze. Bez centrum przesiadkowego...

Pozostałe