Informacja publiczna i podobne tematy jawnosc.nysa.pl

  • 01.03.2018, 13:57 (aktualizacja 01.03.2018, 14:03)
  • redakcja RTO
Informacja publiczna i podobne tematy jawnosc.nysa.pl

JAK TO JEST Z TYM POSTĘPOWANIEM U WOJEWODY W SPRAWIE UL. DRZYMAŁY?

Jak to w końcu jest z postępowaniem prowadzonym przez Wojewodę Opolskiego w sprawie ul. Drzymały? Czy rzeczywiście sprawa została zainicjowana przez Sanockiego tak jak niesie wieść gminna, czy może jest tak, jak to neguje wojewoda i postępowanie jest prowadzone na zlecenie Prokuratury? Ile trwa postępowanie, ile razy było przedłużane i z jakich powodów? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

#Nysatoludzie #Działamy #Burmistrz #DEKADA #Wojewoda #Opolski #Galeria #Nysa #KPA #Postępowanie #politycznie #Przewlekłość #Adrian #Czubak #Drzymały #Janusz #Sanocki

Czytaj więcej: Jak to jest z tym postępowaniem u wojewody w sprawie ul. Drzymały?

INSPEKTORAT OCHRONY ŚRODOWISKA NAKŁADA NA GMINĘ NYSA KARĘ W WYSOKOŚCI 14800 ZŁ. CZY WICEBURMISTRZ BOBAK KOLEJNY RAZ NARUSZYŁ DYSCYPLINĘ FINANSÓW?

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w przeprowadzonej kontroli w zakresie realizacji zadań własnych gmin wynikających z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wykrył szereg nieprawidłowości, w związku z którymi zostały wszczęte trzy postępowania administracyjne w przedmiocie nałożenia kar administracyjnych jedno już zostało zakończone wydaniem decyzji o nałożeniu kary na Gminę Nysa w wysokości 14 800 zł. Natomiast pozostałe dwa jeszcze się nie zakończyły jedno z nich dotyczy zlecenia spółce gminnej przez gminę Nysa usługi odbierania odpadów komunalnych w trybie zamówienia tzw. wolnej ręki, gdy przepisy wymagają ogłoszenia przetargu - osobą odpowiedzialną za zamówienie jest Wiceburmistrz Piotr Bobak. Drugie postępowanie dotyczy nałożenia kary na spółkę EKOM za zbieranie odpadów bez zezwolenia.

#Kara #Bobak #EKOM #WIOŚ #Naruszenie #Dyscyplina #Finansów #Odpady #Pozwolenie #RIO #Burmistrz #Kolbiarz #Działamy #Nysatoludzie

Czytaj więcej: Inspektorat Ochrony Środowiska nakłada na gminę Nysa karę w wysokości 14800 zł. Czy Wiceburmistrz...

SZKOLENIE CZY IMPREZA URZĘDNICZA W CZTEROGWIAZDKOWYCH HOTELACH ZA 28 635 ZŁ?

W 47 nr tygodnika "Nowiny Nyskie" pojawił się ciekawy artykuł "Luksusowy weekend za nasze" z relacją fotograficzną gdzie Urzędnicy Urzędu Miejskiego w Nysie wybrali się do 4 gwiazdkowego hotelu. W tej samej gazecie na str. 32 napisano, że Przewodniczący Rady Miejskiej miał ten sam pomysł, jednak w późniejszych publikacjach już tej wycieczki nie opisano, czyżby radni Ligi Nyskiej w tym wyjeździe również uczestniczyli? Sprawdziliśmy. W każdym razie z gminnej uciekło łącznie za dwie wycieczki prawie 30 tys zł.

Czytaj więcej: Szkolenie czy impreza urzędnicza w czterogwiazdkowych hotelach za 28 635 zł?

MIESZKAŃCY BĘDĄ BARDZIEJ ŁUPIENI PRZEZ OPŁATY PARKINGOWE - 60% WPŁYWÓW BĘDZIE UCIEKAĆ W PRYWATNE RĘCE. KOLEJNY PRZYKŁAD ILE SĄ WARTE SŁOWA KOLBIARZA.

Niestety mimo zapewnień Burmistrza Nysy w kampanii wyborczej oraz w słowach wypowiadanych w 2016 r., iż jego zdaniem parkingów płatnych najlepiej w ogóle by nie było, ale obowiązująca umowa jest tak skonstruowana, że nic nie można zrobić. Burmistrz Nysy kolejny raz nie dotrzymał słowa, gdyż pod koniec 2017 r. doszło do zakończenia poprzedniej, niekorzystnej umowy, w której 44% wpływów było przekazywane do prywatnej firmy obsługującej strefę parkowania, jednakże gmina ogłosiła nowy przetarg, który mógł zostać ustawiony pod obecnego wykonawcę, wykluczając innych oraz zakładająca jeszcze większe łupienie miasta, bowiem 60% wpływów trafiać będzie do prywatnej firmy.

Czytaj więcej: Mieszkańcy będą bardziej łupieni przez opłaty parkingowe - 60% wpływów będzie uciekać w prywatne...

CZY PO CICHU POWSTAJE SPALARNIA W NYSIE?

Wszystko wskazuje na to, że w śródmieściu powstanie spalarnia odpadów o mocy 6MW. Co najciekawsze w trakcie kampanii wyborczej Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz sprzeciwiał się budowie uciążliwych dla środowiska i społeczeństwa inwestycji. Tymczasem po uzyskaniu pozytywnej opinii od Państwowego Inspektoratu Sanitarnego w Nysie oraz Regionalnej Dyrekcji ochrony Środowiska w Opolu, Burmistrz zmienił decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych dając zielone światło dla tej inwestycji. Z informacji jakich dowiedziałem się od spółki NEC inwestycja ta jest na etapie uzyskania pozwolenia na budowę. Zastanawiający jest jednak fakt dlaczego Burmistrz się tą inwestycją nigdzie nie chwali?

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.