Niedziela, 24.03.2019

Yasmina, 7-letnia córka Polki i Marokańczyka, poczeka przy matce na ostateczny wyrok.

  • 3.03.2018, 15:08 (aktualizacja 05.03.2018 17:19)
  • redakcja RTO
Yasmina, 7-letnia córka Polki i Marokańczyka, poczeka przy matce na ostateczny wyrok.
Przez jakiś czas Katarzyna Nowak matka 7 letniej Yasminy może spać spokojniej. 1 marca Sąd Rejonowy w Nysie uwzględnił drugi wniosek prokuratury o wstrzymanie natychmiastowego wykonania postanowienia. O losie Yasminy rozstrzygnie Sąd Okręgowy w Opolu.

Przypomnijmy, że   2 lutego Sąd Rodzinny w Nysie postanowił, że 7 latka, córka polki Katarzyny Nowak i Marokańczyka Mohameda S. ma w ciągu 14 dni czyli do 16 lutego wrócić do Włoch.

Sąd uznał, że zgodnie z konwencją Haską Pani Katarzyna wywożąc dziecko Polski.  dopuściła się uprowadzenia rodzicielskiego.

16 lutego nyska prokuratura skierowała do sadu wniosek o zabezpieczenie dziecka co miał wstrzymać wykonanie postanowienie. Jednak sąd w Nysie odrzucił pierwszy wniosek. Sytuacja stała się patowa. Kataryna Nowak uważa, że jej dziecko mogłoby we Włoszech zostać skrzywdzone.

Podobnego zdania była nyska prokuratura, która uznała, że wydanie dziecka do Włoch może narazić je na szkody psychiczne i fizyczne. Kolejny wniosek prokuratury w tej sprawie został przez nyski sąd uwzględniony.  O losie dziecka zdecyduje Sąd Okręgowy w Opolu.

 

więcej w materiale wideo...

redakcja RTO

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe