Niedziela, 24.03.2019

Oddziałowi wewnętrznemu w Głuchołazach grozi zawieszenie.

  • 11.03.2018, 23:36 (aktualizacja 12.03.2018 12:37)
  • redakcja RTO
Oddziałowi wewnętrznemu w Głuchołazach grozi zawieszenie.
Lekarze z oddziału wewnętrznego w Głuchołazach złożyli wypowiedzenia z pracy. Nowych dotychczas nie znaleziono. Oddział w kwietniu może zostać zawieszony. Pomysł na utrzymanie udziału to przeniesienie reumatologii z Paczkowa wraz z lekarzami.

 

Z trzech lekarzy, którzy pracowali na oddziale wewnętrznym w Głuchołazach w styczniu w kwietniu nie zostanie ani jeden informuje Artur Grychowski dyrektor ZOZ w Głuchołazach. Powód problemu to brak kadry, dyrektor ZOZ mówi, ze to problem narastający od lat i dziś nie ma komu zastąpić odchodzących z pracy lekarzy. Jeśli nie uda się znaleźć zastępców do kwietnia, a czasu jest bardzo mało placówka będzie musiała wdrożyć procedurę zawieszenia interny.

Pomysłem na zachowanie oddziału jest przeniesienie oddziału reumatologii z Paczkowa wraz z lekarzami i powiększenie w Paczkowie Zakładu Opieki Leczniczej. Takie rozwiązanie chyba nie ucieszy Paczkowian, ale czy znajdzie się jakieś inne rozwiązanie? Z tym może być problem.


W momencie rozmowy podczas sesji powiatu, otrzymaliśmy informację, że na 47 łóżek jakimi dysponuje odział wewnętrzny w Głuchołazach zajętych było 40. Gdyby doszło do zawieszania pracy oddziały  planowe przyjęcia pacjentów zostaną wstrzymane, a osoby, które wymagają pilnej hospitalizacji trafią do szpitala w Nysie.

redakcja RTO

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe