Niedziela, 24.03.2019

Budowa DEKADY ma ruszyć przed wakacjami.

  • 11.03.2018, 23:46 (aktualizacja 12.03.2018 11:34)
  • redakcja RTO
Budowa DEKADY ma ruszyć przed wakacjami.
Dekada zapowiada rozpoczęcie budowy przed wakacjami, choć WSA stwierdził, że studium zagospodarowania zostało uchwalone z naruszeniem prawa, nie wpływa to w żaden sposób na otrzymanie pozwolenia na budowę dla galerii. Choć przeciwnicy Dekady odtrąbili sukces ten wyrok nie wpłynie na budowę w żaden sposób.

WSA po Rozpatrzeniu skargi wojewody do NSA, powtórnie zbadał sprawę nyskiego studium uwarunkowań przestrzennych dla części gminy Nysa, gdzie ma powstać galeria handlowa Dekada.  Tym razem stwierdził, że uchybienia, które wcześniej uznał za nieistotne stanowią naruszenie prawa. Czy to coś zmienia?
- Tak naprawdę wyrok NSA nie ma żadnego znaczenia dla procesu budowy galerii. Już z tego co wiem ruszyły prace przyłączeniowe, czyli kanalizacja, to co się dzieje na ulicy Piastowskiej. Za chwilę będą wyburzenia, bo już wiem, ze są pozwolenia wydane przez Starostę. Plan miejscowy został uchwalony kiedy studium było prawomocne i jak najbardziej nie ma to żadnego wpływu na cały proces budowlany. - mówi burmistrz Kordian Kolbiarz

Zgodnie ze słowami burmistrza Nysy najnowsze orzeczenie WSA, że studium zostało wydane z naruszeniem prawa nie ma znaczenia dla ważności planu zagospodarowania, bowiem plan miejscowy na podstawie którego inwestor właśnie stara się o pozwolenie na budowę pozostał w mocy.
Dzieje się tak dlatego, że stwierdzenie naruszenia prawa wobec studium nie wpływa na wcześniej uchwalone miejscowe plany zagospodarowania w tym wypadku na plan dla galerii Dekada.

Inwestor przekazał naszej redakcji informację:
- Spółka jest obecnie na etapie procedury środowiskowej, która jest elementem uzyskiwania pozwolenia na budowę. Te formalności potrwają jeszcze Ok 2-3 miesięcy. Dekada SA planuje rozpocząć budowę galerii w Nysie jeszcze przed wakacjami br. - napisał Aleksander Walczak prezes DEKADA S.A.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

poldek
poldek 13.03.2018, 07:31
Wiele razy już rozpoczynali budowę i do tej pory nic, takie pierdu pierdu to sobie można gadać , jak zobaczę efekty to uwierzę, a na razie to propaganda sukcesu
cturbr
cturbr 12.03.2018, 22:12
Samnocnik udał się kulturalnie na spoczynek chłopie,
Kwarc.
Kwarc. 12.03.2018, 18:39
No i super.

Pozostałe