Wtorek, 19.02.2019

Zamień piec na NEC - będzie ekologicznie, sprawdź czy warto.

  • 6.05.2018, 16:41 (aktualizacja 14.05.2018 22:02)
  • redakcja RTO
Zamień piec na NEC - będzie ekologicznie, sprawdź czy warto.
Dla dużej rodziny gotuje sie taniej podobnie jest z ogrzewaniem, im więcej przyłączeń do miejskiej sieci tym bardziej spada koszt jednostkowy, jest także czyściej bo normy emisji dla przemysłowych kotłów w NEC są wyśrubowane i systematycznie kontrolowane, czego nie można powiedzieć o domowych piecach CO.

Nyska Energetyka Cieplna zachęca do korzystania z usług spółki. Przyłączenie do sieci miejskiej to duża oszczędność, a także zmniejszenie emisji szkodliwych związków do powietrza. Spółka w kwietniu zakończyła inwestycję podłączenia do sieci kolejnego bloku, tym razem przy ul. Piłsudskiego.    

Jak wiemy, miejska sieć cieplna nie dociera jeszcze do wszystkich odbiorców, którzy złożyli zapotrzebowanie i chęć podpięcia. Przy ocenie opłacalności w perspektywie 10-letniej, spółka musi stawiać przede wszystkim na bilans finansowy. - Nie można budować sieci ponad miarę i obciążać kosztami eksploatacji wszystkich mieszkańców – tłumaczy Prezes NEC, Czesław Foks. – Musimy dbać o wygodę Nysian, nie zapominając o kondycji spółki. W kwietniu spółka przyłączyła do sieci miejskiej kolejny blok, tym razem przy Piłsudskiego. Koszt inwestycji wyniósł ponad 112 tysięcy złotych.

NEC skupia się w tej chwili na budynkach wielorodzinnych, gdzie łatwiej o amortyzację poniesionych nakładców. - Mam nadzieję, że dzięki szerokiemu dostrzeżeniu problemu smogu w naszych miastach, pojawią się dotacje na podłączenie do sieci również zabudowań jednorodzinnych, a mamy przecież takie osiedla w kilku sektorach miasta – mówi Foks.

Mowa zwłaszcza o Jędrzychowie, czy o Dolnej i Średniej Wsi, gdzie występują białe plamy na mapie usieciowienia. Wszystkie spółdzielnie mieszkaniowe są w zasięgu sieci spółki, co nie oznacza konieczności wymiany starych zasobów.  – Dogodną sytuacją jest gdy aktywne w ostatnich latach wspólnoty mieszkaniowe zaciągają kredyt na wykonanie instalacji wewnętrznych – tłumaczy prezes. -Czasami mamy zapotrzebowanie na poziomie niemal 100%, a po oszacowaniu kosztów przez lokatorów, średnia znacznie spada. Nasza rola kończy się na doprowadzeniu przyłącza do budynku i wykonaniu węzła cieplnego w danym budynku. Rozprowadzenie do poszczególnych mieszkań leży w gestii administratora, ale po rozbiciu na kilka lat nie są to astronomiczne koszty.

Oprócz dbania o ciepło w naszych domach, NEC w szerokim zakresie realizuje budowę segmentów do podgrzewania ciepłej wody. Dzięki temu eliminowane są niebezpieczne piecyki gazowe.  – Od dachu przez komin wylotowy wprowadza się rurę do samej piwnicy, a potem przyłącza do poszczególnych mieszkań. Jest to mało inwazyjne i cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony wspólnot – mówi Czesław Foks.  Obecnie spółka wykonuje tego typu zlecenie w kilku punktach miasta, m.in. na osiedlu Podzamcze.  Wykaz wszystkich inwestycji w mieście planowanych na rok 2018 dostępny jest na stronie necnysa.pl. Na stronie można znaleźć również szczegóły oferty na ogrzewanie z sieci miejskiej i ciepłą wodę użytkową. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

 

redakcja RTO

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe