Sobota, 16.02.2019

Czy "polityczne" fundacje powinny być finansowane z zagranicy?

  • 28.08.2018, 17:23 (aktualizacja 29.08.2018 08:45)
  • redakcja RTO
Czy "polityczne" fundacje powinny być finansowane z zagranicy?
Sprawa wydalenia Ludmiły Kozłowskiej rozgrzewa głowy także w naszym mieście. Choć demonstracja solidarności była nieliczna temperatura bliska wrzenia.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

 

Mimo, że nasza redakcja trafiła na plac przed sądem jako jedyna. Zgromadzeni chłodno powitali dziennikarza. Oprócz kąśliwych uwag jakby prosto z Warszawskich ulic. Doszło do delikatnych przepychanek w trakcie, których jedna z demonstrantek próbowała uniemożliwić filmowanie wydarzenia. 
Co dziwi, bo przecież zebranym chodziło o rozgłos. 

Wygłoszono apel do obywateli Europy.  Wyliczono zasługi Ludmiły Kozłowskiej dla demokracji w republikach postsowieckich. Odczytano także listę osób, które wystawiły się za powrotem Kozłowskiej na teren Unii Europejskiej. Polaryzacja jak w sejmie. Zwolennicy fundacji otwarty dialog to osoby związane głównie z PRLem i opozycja, przeciwnicy to Prawica i PIS.

Kim jest Ludmiła Kozlowska, jej mąż Bartosz Kramek i fundacja otwarty dialog? Według ABW osoba zagrażająca bezpieczeństwu państwa, według prawicy element wojny hybrydowej prowadzonej na terenie polski przez Moskwę.  Według opozycji bohaterka walczącą o demokracje w Polsce.

Nie zgadza się z tym ukraiński dziennikarz Andrij Bożenko, który opisując wyniki swoje dziennikarskiego śledztwa o swojej rodaczce Mówi, że jest zwerbowanym współpracownikiem rosyjskich służb FSB i wspólnie z bratem, za rosyjskie pieniądze realizują plan Kremla pod fikcyjnym płaszczykiem działaczki walczącej z Putinem.
Do tego Ukraińska prokuratura generalna wszczyna śledztwo wobec Kozłowskiej o zdradę własnego państwa i finansowanie terroryzmu.
Jednym słowem galimatias wysokiego poziomu.

Sami tego z pewnością nie rozwikłamy. Zajmijmy się więc czymś prostszym, a więc próba odpowiedzenia na pytanie czy to właściwe, żeby pieniądze dla fundacji działającej w polskiej polityce pochodziły z zagranicy. Niezależnie od tego pp której ze stron.

redakcja RTO

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Europa
Europa 5.09.2018, 09:07
Największa słabość Polaków to nawet nie bieda lecz głupota. Całe grupy społeczne wstydzą się, że są Polakami. Chcieliby poczuć że są Europejczykami, ale z tyłu głowy czują się gorsi od Niemców, Francuzów i Anglików. Dlatego podlizują się "prawdziwym Europejczykom" jak biedne dziecko w klasie zamożniejszym kolegom, by się ogrzać w "blasku" ładniejszych piórników, nowych jeansów i pachnących gumek do mazania.
Nie rozumieją, że tracą własną suwerenność i szansę rozwoju, stając się lokajami predestynowanymi do noszenia teczki dla "lepszych" kolegów.
___/___
___/___ 4.09.2018, 21:44
Mazguła jest pracowity, ale niezbyt mądry. Problem Polski to głupota obywateli, którzy nie oburzają się na antypolskie kure#stwo. Bo kiedy Bettina Limperg, niemiecka prezes sądu najwyższego mówi, że Niemcy mają szczególny obowiązek by dbać o polską demokrację, to pytam się: - czy naród, który wymordował 5 milionów Polaków ma prawo coś takiego mówić? Nie ma, to pewne.
DDXD
DDXD 4.09.2018, 21:28
Co Adam Mazguła powie na koncesję na handel bronią? Jest OK, czy ***?
89457m
89457m 31.08.2018, 13:36
To nie Otwarty Dialog lecz Otwarty OGIEŃ
handel bronią Kramka i Kolovskiej
handel bronią Kramka i Kolovskiej 31.08.2018, 12:25
Fundacja Otwarty Dialog z siedzibą Warszawa, Al. Szucha 11 lok 21 posiadała koncesję nr B-088/2014 udzieloną przez Ministra Spraw Wewnętrznych w dniu 15.12.2014 r na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie obrotu wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym określonymi w WT XII ust 1, 3 i 4 oraz WT XIV ust 12 Załącznika nr 2 ;Wykaz wyrobów i technologii o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym – do Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 03.12.2001 r. w sprawie rodzajów broni i amunicji oraz wykazu wyrobów i technologii o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym,
Ja pierdziut!!!!!!!!!!!
Ja pierdziut!!!!!!!!!!! 31.08.2018, 12:23
Fundacja Otwarty Dialog, miała koncesję na handel bronią.

Minister Spraw Wewnętrznych przyznał Fundacji koncesję na handel bronią w grudniu 2014 roku w czasie rządów koalicji PO-PSL. Na czele resortu w rządzie Ewy Kopacz stała wtedy Teresa Piotrowska.
oj oj
oj oj 31.08.2018, 12:06
Ale tłum na tej "pikiecie" można zostać zadeptanym

Pozostałe