Wtorek, 19.02.2019

Nie było gróźb - sprawa umorzona przez sąd

  • 3.10.2018, 11:56 (aktualizacja 09.10.2018 19:06)
  • redakcja RTO
Nie było gróźb - sprawa umorzona przez sąd
Sąd rejonowy w Nysie uznał, że nie było znamion przestępstwa. Co ważne sąd w postanowieniu o umorzeniu nie stwierdził, czy doszło do zarzucanego przez prokuratora czynu. Wypowiadał się wyłącznie na temat, czy czyny przedstawione w akcie oskarżenia na podstawie zeznań Marty Klubowicz są przestępstwem. 

- Jeżeli można człowieka oskarżać o treść rozmowy w cztery oczy, to każdego można oskarżyć o wszystko. Cieszę się, że Sąd podszedł do całej sytuacji z rozsądkiem - skomentował sprawę Marcin Miłkowski redaktor naczelny RTO.

Sąd umarzając postępowanie stwierdził, że czyny opisane przez Klubowicz, gdyby do nich doszło, czego sąd nie rozstrzygał nie stanowią złamania prawa. Nasuwa się pytanie dlaczego prokuratura wniosła akt oskarżenia, skoro nie było przestępstwa?

- Martwi mnie zaangażowanie prokuratorów w taką sprawę przeciwko dziennikarzom, przy równoczesnej zadziwiającej bierności w przypadku, gdy sprawa dotyczy lokalnych polityków. To pieniądze z naszych podatków wydane na próbę ograniczenia wolności słowa. Według mnie Marta Klubowicz w tej sprawie w ogóle się nie liczy. Uważam, że jej osoba jest tylko pretekstem, czyjąś zabawką - dodaje Miłkowski

Była dyrektor NDK Marta Klubowicz oskarżała dziennikarza RTO o to, że miał zagrozić, że ujawni jej zaniedbania na stanowisku dyrektora domu kultury, chyba, że podpisze umowę z nadawcą. Całość oparta była wyłącznie na zeznaniach Marty Klubowicz i okolicznościach, na których była dyrektor NDK budowała swoją narrację. Jedna z nich to stwierdzenie, że dziennikarz kierował działaniami portalu Nysa, którego Moderatorem jest Miłar Kokoszka, a redaktorem naczelnym znany antysystemowiec Sanyaja Jaraszek z jasnej Strony Mocy. Sąd uznał, że fakt, iż panowie się znają nie przesądza o tym, że dziennikarz RTO kierował portalem Nysa i był autorem materiałów prezentowanych przez portal.

Zdaniem internautów to przedziwny pomysł - Znam Sanyaję i trudno przypuszczać, że Sanyaja Jaraszek z Jasnej Strony Mocy pozwoliłby by ktoś nim kierował. - komentuje internauta z uśmiechem.

- Poza tym skoro materiały Portalu Nysa miałyby zniesławiać Martę Klubowicz to dlaczego prokuratura odstąpiła od oskarżania jego dziennikarzy? - Odpowiedź wydaje się prosta: portal Nysa działał w ramach dozwolonej krytyki prasowej i odwoływał się wyłącznie do działalności publicznej Marty Klubowicz jako dyrektora i jako aktorki, a to zgodnie z prawem prasowym robić wolno. Sposób narracji to kwestia gustu, a ani prokuratura, ani sąd nie są powołane do oceniania niczyjego gustu.


Redakcja RTO od początku określała zarzuty jako nieuprawnione. O działalności dyrektor Marty Klubowicz pisała znacznie wcześniej bo już od 2015 na wiele miesięcy przed rzekomymi groźbami, co przyznała sama Klubowicz w zeznaniach i na co zwrócił uwagę sam sąd.

- Co ciekawe w kampanii przeciwko RTO wzięły udział nie tylko prokuratura i policja, ale także konkurencyjne media, czyli NTO i Nowiny Nyskie, w mojej ocenie to walka o to, kto ma być opiniotwórczy. Dodatkowo gazety walczą o sprzedaż, która stale spada. Według naszego informatora, który badał sprzedaż Nowej Trybuny w Nysie, gazeta nie ma się czym chwalić. Poziom zwrotów w czasie badania (około 2 lata temu) był bardzo duży, badanie było przeprowadzone w oparciu o rozmowy z właścicielami punktów sprzedaży gazet. - mówi red naczelny RTO.

____________

Trochę historii:

Zastrzeżenia mieszkańców dotyczące decyzji nowej dyrektor pojawiły się już wtedy. Rodzice i radni sprzeciwiali się zmianom w amatorskim ruchu artystycznym jakich dokonywała Klubowicz realizując swoja ideę Teatru Nysa, której nie udało się jej ostatecznie zrealizować. W 2015 działalność dyrektor Klubowicz krytykował nawet radny koalicji Dariusz Bednarz, do którego przyszli rozgoryczeni rodzice mówiąc, że dzieci ze zlikwidowanych grup tanecznych cytując dosłownie - "płaczą po nocach".    - link do materiału . - http://www.telewizjaopolskie.pl/wiadomosci/1156,kontrowersyjny-material-marta-klubowicz-likwiduje-
Kontrowersyjny materiał - Marta Klubowicz likwiduje zajęcia taneczne w NDK.

W 2016 dyr Klubowicz weszła w konflikt z radą miejską. Radni zarzucali jej prezentowanie własnych poglądów politycznych podczas obchodów święta niepodległości.

Cenzura, czy brak odpowiedzialności i patriotyzmu?

http://www.telewizjaopolskie.pl/wiadomosci/798,cenzura-czy-brak-odpowiedzialnosci-i-patriotyzmu

W międzyczasie wypłynęła sprawa poświadczenia nieprawdy w dokumentach finansowych kierowanej przez dyrektor placówki. Co prawda prokuratura umorzyła dochodzenie, ale opierajac się na ocenach ekspertów prokurator Beata Niedziela zrobiła to bez podstawy prawnej. Chroniąc w ten sposób Klubowicz przed oskarżeniem o poświadczenie nieprawdy.
Czyżby Prokurator Beata Niedziela umorzyła dochodzenie myląc stan faktyczny... - no własnie z czym?

Odwołania Marty Klubowicz ze stanowiska domagali się sami radni rady miejskiej. Nastąpiło to w połowie 2017 roku, kiedy zamiast kierować placówką wybrała wielomiesięczne zwolnienie chorobowe podczas, którego aktywnie uczestniczyła w politycznych demonstracjach w Warszawie.
Zobacz jak to jest komentowane? Klubowicz choruje i manifestuje. Burmistrz, radni, PIS...www.telewizjaopolskie.pl/wiadomosci/1371,zobacz-jak-to-jest-komentowane-klubowicz-choruje-i

Jak działalność Marty Klubowicz oceniają miasto i radni. To trzeba zobaczyć. www.telewizjaopolskie.pl/wiadomosci/1576,jak-dzialalnosc-marty-klubowiczoceniaja-miasto-i-r

Radni PIS z wnioskiem o odwołanie Marty Klubowicz.http://www.telewizjaopolskie.pl/wiadomosci/1478,radni-pis-z-wnioskiem-o-odwolanie-marty-klubowicz

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Śmierć ze śmiechu
Śmierć ze śmiechu 7.10.2018, 12:28
Czyli oskarżała - ==== BEZ PRZEPISÓW ========= Pani Bagrowska, która nie potrafi odłożyć z pensji ani złotówki razem ze swoim mężem prokuratorem Bagrowskim Dominikiem???
- http://www.telewizjaopolskie.p…

Gdyby to nie wydawało mi się, - w mojej prywatnej opinii - STRASZNE!!! - to umarłbym ze ŚMIECHU - to byłaby dobra śmierć.
Po))oOO
Po))oOO 7.10.2018, 12:32
http://www.telewizjaopolskie.p…

Pomagała w tym Sędzia Czerwińska Koncur - przewodnicząca wydziału karnego w Nysie. Ona też nie jest w stanie odłożyć ani złotówki z głodowej pensji sędziego.
Po))oOO
Po))oOO 7.10.2018, 14:33
I jest bezdomna, bo nie posiada żadnego własnego lokum. Wygląda na to, że mogła zazdrościć Sanyaji, bo on to ma przynajmniej miejscówkę na działkach, a ona zupełnie nic.. Może dlatego chciała oskarżyć Portal Nysa i wsadzić wszystkich do więzienia. To mógł być skok na działkę Sanyaji.
Po))oO
Po))oO 7.10.2018, 14:38
To oczywiście żart - proszę Pani, ale chyba żarty to nie jest przestępstwo, choć Małgorzata Gersdorf razem z Kapitanem Iwulskim mogą myśleć inaczej. Całe szczęście są już na emeryturze.
Po))oOO
Po))oOO 7.10.2018, 12:24
prokuratura zajmuje się polityką! Zabrać towarzystwu immunitety i pozwolić oskarżać cywilnie i karnie - wtedy będzie sprawiedliwie.
Yeti
Yeti 7.10.2018, 00:13
jakąś książkę piszesz? Dla dzieci
Mały Krzysio co spisuje klasową kroniczkę
Mały Krzysio co spisuje klasową kroniczkę 5.10.2018, 13:08
Po co Marta poszła Zuzką do kibelka?

Poszły tam się wymieniać pachnącymi gumkami do mazania, ale chyba się nie porozumiały.

Co zabawne jest jeszcze wątek piczkowy w tej opowieści, ale by go opisać trzeba wprowadzić dodatkową postać.

Więc Marta podbała się Sanżujce, chłopakowi, który nauczył się czytać i pisać i doszedł do wniosku, że nie będzie chodził do szkoły i sam będzie się uczył i nauczał innych.

Sanżujce niebpodobalo się, że Martusia pokazywała chłopakom na fejsie co ma pod spódniczką. Martusia twierdziła, że to jest sztuka i przygotowuje się tak do kariery aktorskiej. Mama Martusi nie miała nic przeciwko. Chłopcy oglądający fotki na fejsie dawali setki lajków.
Mały Krzysio co spisuje klasową kroniczkę
Mały Krzysio co spisuje klasową kroniczkę 6.10.2018, 18:51
Sanżujka cierpiał katusze, bo miłość nie wybiera. By dać sygnał Martusi, że źle czyni posklejał naprędce z fejsowych fotek film i dodał swój światły komentarz umoralniający.
Film wzbudził ogromne poruszenie w kręgach wszelkich, także Elka kombinowała jak tu ukarać podłego Sanżujkę. Ostatecznie odstąpiła od ścigania Sanżujki bo ten nie był uczniem szkoły i Pani (Sędzia) mogła mu naskoczyć, ponieważ za Sanżujką stały tajemne siły JASNEJ Strony NOCY. A wiadomo, że noc jest ciemna więc lepiej nie zaczynać z magią.

Elka wpadła na super pomysł, żeby z filmem wyprodukowanym przez Sanżujkę ożenić Zuzkę. Dlaczego nie? Zuzka mówi cześć Sanżujce to powinno wystarczyć.
Mały Krzysio co spisuje klasową kroniczkę
Mały Krzysio co spisuje klasową kroniczkę 5.10.2018, 03:43
Bajka o Marcie, Elce i Zuzce

Akt 1
Marta poskarżyła się przewodniczącej klasy (prokuratorce) Elce, że Zuza pokazała jej na osobności w kiblu język i nazwała ją piczą.

Akt 2
Prokuratorkce Elka (Przewodniczącej klasy), aż się kaprawe oczy zaświeciły, bo nie cierpiała Zuzy, za to, że Zuza zawsze mówiła co myśli i pisała w gazetce szkolnej, że Elce śmierdzi z ust. Poskarżyła wiec Pani (Oskarżyła przed sądem) że Zuza pokazała jęzor Marcie i nazwała ją piczą i za to zasługuje na lanie po ******* drewniną grubaśną linijką.

Akt 3
Pani nauczycielka - (Sędzia sądu w Nysie) poczytała spokojnie opowieści Marty i wypociny prokuratorki Elki. Podrapała się po głowie i powiedziała, że w naszej szkole (w Polsce) jak na razie pokazywanie języka i nazywanie kogoś piczą w kiblu nie jest przestępstwem.
Więc nie będzie w ogóle sprawdzała czy Zuza naprawdę pokazała język Marcie i nazwała ją piczą, czy to Marta pokazywała jęzor Zuzce i nazwała ją piczą, bo to w ****** nie ma żadnego znaczenia dla sprawy (dla sądu).

Jak było naprawdę? Nikt nie wie. Wiadomo za to, że:
Marta jest histeryczką, bo w przyszłości, chce zostać aktorką i taki ma styl.

Przewodnicząca klasy prokuratorka Elka jest *** ***, który świadomie i fałszywie oskarżyła Zuzę, bo dobrze wiedziała, że pokazywanie języka i nazywanie piczą w kiblu (w Polsce) nie jest przestępstwem.
Skąd to wiadomo? No bo jak się jest przewodniczącą klasy (prokuratorką) i trzyma się kredę w ręce (bierze się za to 10 tys miesięcznie), to się zna przepisy i się wie co jest przestępstwem, a co nie jest i nie ma tutaj, żadnej magii, ani filozofii.

I co tu teraz zrobić z tym pasztetem? Jak zwykle, zamieść pod dywan. Ludzie takie są durne, że nic nie pokapują. Prokuratorka się zabawiła kosztem Zuzy, bo Zuza za bardzo pyskata była, to się jej należało lanie. A co?
KK
KK 4.10.2018, 10:06
No to teraz Klubowicz, ale przede wszystkim Prokurator powinien zostać oskarżony z Art. 234. o Fałszywe oskarżenie

Dz.U.2018.0.1600 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
Kto, przed organem powołanym do ścigania lub orzekania w sprawach o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne, fałszywie oskarża inną osobę o popełnienie tych czynów zabronionych lub przewinienia dyscyplinarnego,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
876
876 7.10.2018, 00:12
Prokurator skazany na 2 lata - ha ha - to nie w naszym afrykańskim resortowym kraju
Egon
Egon 4.10.2018, 07:07
Polityka i tyle
Aplikant
Aplikant 4.10.2018, 01:16
W takiej sytuacji w ogóle nie powinno dojść do złożenia aktu oskarżenia. Prokuratura powinna odmówić wszczęcia śledztwa, lub je umorzyć.
TV lepsze od czytania
TV lepsze od czytania 3.10.2018, 20:03
NTO walczy o czytelnika, a kto będzie czytał NTO jak za darmo mamy RTO i wszystko można nie tylko poczytać ale pooglądać?
partyzant
partyzant 3.10.2018, 16:26
Pokazywał kombinacje lokalnych tuzów. No to zasłużył na karę, będą go ścigać.
PORTALLL
PORTALLL 3.10.2018, 15:40
Uderz w stół a nożyce odezwą się - niemiecka gazeta NTO, razem z redaktorem Krzysztofem Strauchmannem (boże jak to się pisze - jest ok?). Napisała mega tendencyjny artykuł na ten sam temat. - kto skrzywdził Martę..

Jeśli Portal Nysa napisał szkalujący artykuł o Marcie Klubowicz - co stwierdza NTO (ciekawe na jakiej podstawie, bo nikt tego prawomocnie nie stwierdził) to dlaczego nie było pozwu cywilnego wobec Sanyaji Jaraszka, który jest "mózgiem" portalu Nysa - bo przecież Miłar nie zrobi niczego bez korekty Sanyaji?
NTO szkaluje Portal Nysa
NTO szkaluje Portal Nysa 7.10.2018, 19:35
Portal Nysa powinien skarżyć NTO za nazwanie materiałów redakcji szkalującymi. Z jakiej racji sugerują, że ich konkurencja naruszyła prawo?
PORTALL
PORTALL 3.10.2018, 15:46
Marta chciała przypisać działalność portalu Nysa redaktorom RTO. To niezłe.

RELACJE z SANYAJĄ - czyli KTO KIERUJE SANYAJĄ - CZYŻBY ZA JASNA STRONĄ MOCY STAŁ... tajemniczy redaktor

Miłarem kieruje SANYAJA

SANYAJĄ kieruje objawiona mądrość jasnej strony Mocy

Mocą kieruje MOC wszechrzeczy

MOCĄ wszechrzeczy kieruje tajemniczy redaktor RTO

buchachacha

Pozostałe