Niedziela, 24.03.2019

Maszt na rolniku polityczny

  • 16.10.2018, 13:50 (aktualizacja 16.10.2018 15:48)
  • redakcja RTO
Maszt na rolniku polityczny
Sprawa masztu telefonii komórkowej na nyskim rolniku stała się polityczna tak jak wszystko w ostatnich tygodniach. Cześć  komitetów traktuje ten problem jako element programu wyborczego.

W sprawę angażują się kandydaci na radnych PIS. Ale także liga nyska, na której profilu trwała dyskusja na ten temat. Z wpisów można wyczytać, że  play próbował wybudować nadajnik w tym rejonie  już w 2014 roku. Jednak z powodu protestów mieszkańców do tego nie doszło. W internetowej dyskusji padają także głosy przeciwne. Jeden z mieszkańców proponuje żartem by nysa stała się strefą bez komórek.

Od sprawy dystansuje się Daniel Palimąka i Jolanta Trytko z PO, mówiąc, że powinny się tym zająć instytucje, anie kandydaci. Jarosław Pilc kandydat na burmistrza Nysy sprzed dwóch kadencji w dyskusji na Facebooku zauważa, że sprawa ma wymiar prawny, co tłumaczy zainteresowanie problemem rzecznika spraw obywatelskich. Podobnego zdania jest Tomasz Hankus, który do tej sprawy zaprosił rzecznika.

Przyglądając się miastu widać, że większość wysokich obiektów służy za miejsce lokalizacji anten telefonii komórkowej. Każdy z nas chciałby mieć także doskonały zasięg w swoim miejscu zamieszkania. Co zatem z obawami mieszkańców? Chyba ważne jest to by anteny lokalizowane były po prostu zgodnie z obowiązującymi przepisami to znaczy w odpowiedniej odległości od miejsca zamieszkania, pracy czy nauki.

 

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nysanin 12
nysanin 12 17.10.2018, 10:54
Niby odpowiedzialni, rozsądni i mądrzy ludzie kandydujący obecnie do władz miasta Nysa za kilka złotych sprzedali się jak Judasz nie patrząc na szkodliwość zainstalowanych anten. Wstyd panowie, gdzie wasz honor, zachowajcie twarz i zrezygnujcie z wyborów.
AKA
AKA 18.10.2018, 17:31
Wystarczy pamiętać o tym przy urnach ;)
Kuszelas
Kuszelas 17.10.2018, 08:43
Popytajcie się Państwo montażystów np. z firmy Antenmax na temat odbioru w samym centrum Nysy. I nie mam tu na myśli telefonii komórkowej...
!!!
!!! 16.10.2018, 16:05
Anten jest wszędzie w piz****. Ale to nie oznacza, że można je budować omijając prawo. Brawo Tomek

Pozostałe