Niedziela, 24.03.2019

Kamuda winny kłamstwa lustracyjnego orzekł sąd okręgowy we Wrocławiu.

  • 16.10.2018, 13:52 (aktualizacja 16.10.2018 15:48)
  • redakcja RTO
Kamuda winny kłamstwa lustracyjnego orzekł sąd okręgowy we Wrocławiu.
Sąd okręgowy we Wrocławiu orzekł, że były wiceprzewodniczący Rady miejskiej Romuald Kamuda jest Winny kłamstwa lustracyjnego. Według sądu zataił fakt współpracy z służbą bezpieczeństwa PRL.

 

Wyrok sądu we Wrocławiu oznacza że były wice przewodniczącego rady miejskiej w Nysie nie będzie mógł startować w wyborach samorządowych i pełnić funkcji publicznych w ciągu najbliższych trzech lat. Wyrok nie jest prawomocny.. Kamuda w początku  konsekwentnie zaprzeczał, żeby świadomie współpracował z SB.  Tezy te podtrzymuje do dziś mimo wyroku sądu i liczy na apelację.

Mimo, że wyrok nie jest prawomocny radny zrezygnował z kandydowania w zbliżających się wyborach samorządowych. Kamuda twierdzi, że ma już dość konfliktów na linii on i Nowiny Nyskie. To nie pierwszy konflikt z prawem byłego wice przewodniczącego, a wcześniej sekretarza starostwa powiatowego w Nysie. Kamuda był już skazany, choć z powodu upływu lat wyrok uległ zatarciu, za wyłudzenie i z fałszowanie dokumentów na trzy lata w zawieszenie. Zdarzenie miało miejsce w 1999 roku.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

TW ORZEŁ
TW ORZEŁ 16.10.2018, 16:06
Co ten gość pierniczy, opowieści dzikiej treści i baśnie z 1001 i jednej

Pozostałe