Poniedziałek, 20.05.2019

Czy w SP10 w Nysie, doszło do mobbingu?

  • 21.10.2018, 18:42 (aktualizacja 21.10.2018 18:51)
  • redakcja RTO
Czy w SP10 w Nysie, doszło do mobbingu?
Reforma oświaty w Nyskich placówkach edukacyjnych spowodowała trudną sytuację wielu nauczycieli. Brak godzin odbił się na etatach i siatce godzin, jednak prawdziwe piekiełko to nie do końca etyczne zachowanie dyrektorów szkół, którzy zamiast dzielić niczym król Salomon prowadzą dość kontrowersyjne... roszady kadrowe.

Przykładem jest sytuacja w szkole podstawowej nr 10 w Nysie. Tam zabrakło godzin języka polskiego. Ale zamiast podzielić je sprawiedliwie na pół. Nauczyciel bez doświadczenia dostał wszystko, a nauczyciel z ponad 30 letnim stażem został wysłany na świetlicę. Sama zmiana charakteru pracy to nie koniec. Nauczycielka czuje się szykanowana. W ciągu zaledwie 3 tygodni pracy otrzymała kilka pisemnych upomnień. Mało tego dyrektor Anna Michoń zgłosiła do prokuratury brak dokumentu dotyczącego kursu oligofrenopedogogiki. 

Oligofrenoterapia to specjalność dzięki której można prowadzić zajęcia z dziećmi z dysfunkcjami, którą szczyciła się sama pani dyrektor Michoń. Jest to także znakomite źródło zarobkowania, dzięki temu dyrektor szkoły nr. 10 jest jednym z najlepiej zarabiających dyrektorów szkół w gminie z dochodami ponad 100 tys rocznie. Dyskusyjne jest jednak to, że intratne godziny przydziela sama sobie.

Jak opisuje dzisiaj już była nauczycielka polskiego, atmosfera wokół niej stała się nie do zniesienia, czy to już mobbing? Sprawa była tematem pism, które trafiły do zarządu oświaty, były także prowadzone rozmowy z dyrektorem Adamem Fujarczukiem oraz z burmistrzem Kolbiarzem. Dyrektor Michoń została przy swoim informując, że swojego działania nie zmieni i chętnie spotka się z panią Izabelą w sadzie pracy. Pani Izabela w tej atmosferze pracować już nie chce, choć przyznaje, że język polski to całe jej życie.

 

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (241)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rodzic
Rodzic 10.04.2019, 18:38
I dobrać się im do ***k jeszcze nieroby strajkuja kasy fiskalne za korepetycje im dać. Niech w szkole porządnie uczą a nie prywatnie. Banda nierobow człowiek zapierdziela cały tydzień żeby mieć tyle co oni a oni się opieprzaja i za wolne ferie itd odliczyć od pensji nam postojowego nikt nie płaci. A dziesiątkę przeswietlic w trójkę i jej układy też nie
Mar.
Mar. 12.04.2019, 11:40
Racja brawo nam nikt nie daje feri i innych wolnych jak przed świętami ja nie mam wolnego nawet w święta i dostaje po 15 latach pracy Świątek piątek i niedziela po 8g dziennie czasem więcej w kurze pyle zimniej a nie parę tygodniowo w ciepłe i czysciutkich warunkach i zarabiam 1800 a też bym chciał 1000 podwyżki. Weźcie się nieroby za pracę.
Bolek
Bolek 11.02.2019, 19:40
I dalej sprawa niewyjasniona oj cos dlugo inne sprawy to ida szybko.
Zat
Zat 5.01.2019, 10:16
Kiedy ta sprawa mobingu sie wyjasni, chcemy wiedziec jak jest w innych placowkach oswiatowych naszej gminy ,czy wladze oswiatowe posiadsja odpowiednie wyksztalcenie pedagogiczne oraz kompetencje czy wystarczy tylko przynaleznosc partyjna?.
Nysanka
Nysanka 1.01.2019, 21:01
Podzielam opinie i nie wiem dlaczego wladze oswiatowe ,na czele z p. Burmistrzem nie zabraly glosu w tej sprawie?
Niestety swoich sie chroni i otacza parasolem ochronnym. Zarzad oswiaty od dawna wszystko wie,tylko nie chce wyjasnic zaistnialy Konflikt.
To ma byc sprawiedliwosc.!!!
Zatroskany nysanin nie nysianin
Zatroskany nysanin nie nysianin 1.01.2019, 18:43
Kiedy wyjasni sie mobing i inne sprawy, czekamy na wyjasnienie zarzadu oswiaty,oj cos to dlugo trwa.
Stasek
Stasek 19.12.2018, 17:55
Tak... Oprah Winfrey też. Wogóle przyjedzie CNN, BBC i Animal Planet.
Ela
Ela 18.12.2018, 18:17
Czy to prawda ,ze do szkoly nr 10 przyjrdzie Jaworowicz.
Szkoła zapleczem politycznym
Szkoła zapleczem politycznym 7.12.2018, 14:27
A który komentarz zawiera materiał, który można nazwać zniesławieniem? Rodzimierz, czy jak tam się zwiesz, może byś udzielił odpowiedzi?
Idą święta
Idą święta 7.12.2018, 20:28
Pani Redaktor. Niech Pani już wyluzuje.
Więcej rozsądku... i rzeczywistej znajomości prawa.
Więcej rozsądku... i rzeczywistej znajomości prawa. 7.12.2018, 10:32
"Nie popełni przestępstwa osoba, która publicznie podniesie PRAWDZIWY zarzut... ". Pisał o tym Rodzimierz. Prawdziwy, potwierdzony, a nie zaslyszany albo wymyślony. Bo tak się komuś wydawało. Nawet na funkcjonariuszy publicznych nie można klepać, co się spodoba. Tym bardziej, że przestępstwa i wykroczenia wobec nich grożą bardziej surowym wyrokami.
Dziękuję
Dziękuję 6.12.2018, 21:32
Wyciszcie emocje
Proszę
Proszę 6.12.2018, 23:10
Sama się wycisz
Bueee
Bueee 7.12.2018, 20:40
Tekst na poziomie :) Gimnazjalisty.
Nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności...
Nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności... 6.12.2018, 17:59
Przestępstwo zniesławienia zagrożone jest karą grzywny albo karą ograniczenia wolności. Poza tymi wymienionymi, poważniejszą sankcję, tj. pozbawienie wolności do roku przewiduje Art. 212 § 2 KK. Wiąże się ona ze zniesławieniem poprzez środki masowego przekazu ( np. Internet, Radio, Telewizja). W razie skazania za przestępstwo zniesławienia sąd może ponadto orzec nawiązkę w kwocie do 100.000 zł na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny, który wskaże pokrzywdzony.
Witamy ponownie Panią dyrektor na forum
Witamy ponownie Panią dyrektor na forum 6.12.2018, 23:24
Pani dyru Michoń także groziła prokuraturą Pani Kupce.
Coś zapomniałaś napisać
Coś zapomniałaś napisać 6.12.2018, 23:17
Nie popełni przestępstwa osoba, która publicznie podniesie prawdziwy zarzut:
- dotyczący postępowania osoby pełniącej funkcję publiczną lub
- służący obronie społecznie uzasadnionego interesu
Rodzimierz
Rodzimierz 6.12.2018, 16:47
Pamiętajcie, że co innego podanie nazwiska funkcjonariusza w kontekście podanych FAKTÓW (potwierdzonych), a co innego pisanie niesprawdzonych informacji i pomówień na ich temat. Nie wystarczy w Sądzie powiedzieć, że tak słyszałam albo tak myślałam. Bekniesz, za aż miło... I to z przytupem. Kto z Was, dyletanci czytał wogóle RODO i zna prawo (oprócz Archimedesa) ?
RODO
RODO 9.12.2018, 17:48
Nie machaj flagą z napisem RODO mądralo po jednodniowym kursie w Opolu.
P
P 6.12.2018, 14:40
Ale żenada. Te komentarze są tak głupie i prymitywne, że aż mi Was żal. Wylewane pretensje i insynuacje bez znajomości tematu. Każdy tu jest odważny, bo myśli, że jest anonimowy. Do rozprawy sądowej...
Emil
Emil 5.12.2018, 21:13
Nie wiem co o tym myśleć ale jedno wiem moje dziecko chodzi na obiady w sp 10 tej małej Ma dużo zajęć pozalekcyjnych i gdy idzie na obiad trochę później to już go nie dostaję?????? Za to nauczyciele torbami wynoszą obiadki że szkoły i Mamusie pan kjcharek i......... Jak to jest? Nieładnie. Moje dziecko no ja płacę a tu głodówka do 16.00 A gdzie ta Pani która zrobiła zdjęcie jak to torby pewnie nie odpadków wynosi się z tyłu stołówki. Cicho sza?
Natalia
Natalia 5.12.2018, 21:29
A torby bananów owoców.... Oj ktoś tu moim zdaniem pofkrada rto telewizja opolskie temat dla reportera chyba że znowu się rodzicom zamknie usta W tej szkole mają dobrze wypracowane metody zastraszania. Do perfekcji. Cicho sza bo pożałujesz.
Pola
Pola 5.12.2018, 19:59
P Olszewska mistrz ha ha ha oligopedagogiki siostra czy ktoś tam z rodzinki p dyr GZO latala do p Kupki aby ta jej pisała konspekty przed hospitacja z oligo p O często nie przychodzila na zajęcia i moi rodzice interweniowali Skąd wiemy ano dlatego że słyszeliśmy a zajęcia zawsze były z polskiego ha ha ha polonistka się znalazła.... Nuda to temat zdw z p J. O.
Zonk
Zonk 5.12.2018, 19:26
Mam pytanie dlaczego bardzo dobra p dyr A Deren przez lata nie chciała zatrudnic p Żaczek w sp 8? Bo wiedziała czym to pachnie ale nastała era PSL i bum . Teraz to królowie szkoły ha ha ha Słowem SP nr 10 to porażka.
Edek
Edek 5.12.2018, 19:10
A może tak słówko o p G prezesie ZNP Wykpil p K bo sam miesza pr, przecież p Paryna to jego przyjaciółka inni też Skąd wiem ? Słyszałem jak kpi z p Kupki prezes fuj wstyd mi za pana:
Szkoła zapleczem politycznym nie tylko PSL
Szkoła zapleczem politycznym nie tylko PSL 5.12.2018, 16:42
Rzecz jasna, siostra pana Fujarczuka została zatrudniona w tejże szkole. Dyrektor zawsze dbał, aby były dodatkowe godziny dla siostry starosty.
Klosssss
Klosssss 5.12.2018, 18:58
A jakże to jest prawda czy to szkoła prywatn? Nie a siostra p F już powinna być na emeryturze ale jej tu za dobrze w końcu kasa leci i to gruba. No i zasługi dla nyskiego szkolnctwa ha ha ha
Szkoła zapleczem kadrowym  PSLu
Szkoła zapleczem kadrowym PSLu 5.12.2018, 16:39
Ta sprawa ciągnie się od wielu lat. W 1999 roku, w wyniku reformy szkolnictwa, powstały gimnazja, m.in. Gimnazjum nr 2 w Nysie, na bazie szkoły podstawowej nr 8. Wtedy też specjalnie powołana komisja wybrała dyrektora szkoły - panią Ziemnik, działaczkę PSL. W komisji byli m.in. pani Paryna, pan Adamek, pan Zalewski (działacz PSL). Po wyborze dyrektorki Ziemnik wicedyrektorem został ana Adamek (syn), zatrudnienie otrzymała rodzina Zalewskich (3 osoby zatrudnione w szkole), w tym pani Zalewska została wice-dyrektorem. Córka pani Paryny też otrzymała zatrudnienie i dodatkowo została inspektorem BHP. Lecę nazwiskami, bo są to osoby na stanowiskach funkcjonariuszy publicznych, więc nie ma RODO. cd
Wow
Wow 5.12.2018, 20:51
Nl i jasne p Ziemnik bardzo bliską rodzina p burmistrza Walawender została dyr i zatrudniła swoją siostrę jako swoją sekretarka A tu bum.... ale gdy sprawa się wydała siostrunie zatrudnudnila p Paryna dyrektor szkoły z Hajduk..... Ręką rękę ...... Obrzydliwe
Głos
Głos 5.12.2018, 18:40
To wszystko jest prawdą układ ośmiornica i nikt nic z tym nie robi obsadzili stołki rodzinami i się w szkole mają dobrze P Kupka im nie pasuje Takie gnidy Ciekawe czego jeszcze nie wiemy a miasto i władze milczą Szok
Cel
Cel 5.12.2018, 21:33
Ale burdel w szkole. Wstyd. Niestety.
Lolek
Lolek 5.12.2018, 11:49
Proszę o informacje o p p Głazunow Żaczek i inne osoby A p dyr GZO ? Od pezepeerowca do pisowca tak się robi karierę

Pozostałe