Wtorek, 19.02.2019

W powiecie o koalicji zdecydował 1 głos. W głosowaniu 13 do 12 zwyciężyła koalicja z PISem przeciwko PO, PSL i Razem dla Powiatu (głównie SLD)

  • 21.11.2018, 01:34 (aktualizacja 21.11.2018 13:53)
  • redakcja RTO
W powiecie o koalicji zdecydował 1 głos. W głosowaniu 13 do 12 zwyciężyła koalicja z PISem przeciwko PO, PSL i Razem dla Powiatu (głównie SLD)
Jak mówią nieoficjalne pogłoski próby zbudowania większości opartej na PSL, PO i SLD występującym w tych wyborach jako niezależny komitet razem dla powiatu. Trwały długo i mało brakowało aby się udało.

 

W skład zwycięskiej koalicji weszło prawo i sprawiedliwość z ośmioma mandatami, komitet powiat to ludzi Kordiana Kolbiarza z trzema i Forum Samorządowe 2002, z dwoma. Trzeci radny z Forum wyłamał się z tej koalicji popierając przeciwników, ale to nie wystarczyło by dotychczasowa ekipa utrzymała się przy władzy. Z wynikiem 13 do 12 zwyciężyła koalicja z PIS. 

To duży sukces dla PIS na Opolszczyźnie szczególnie, jak podkreśla Jacek Chwalenia nowo wybrany wicestarosta PIS nigdy jeszcze nie miał swojego starosty, którym został  Andrzej Kruczkiewicz, działacz z Korfantowa.

W związku z nominacją Jacek Chwalenia będzie musiał w związku z tym zrezygnować ze stanowiska prezesa gminnej spółki EKOM. Chwalenia z uśmiechem komentuje, że wbrew złośliwym zostawia spółkę w dobrej kondycji finansowej z perspektywą dwóch kolejnych kontraktów na obsługę nowych gmin z początkiem 2019 roku.
Wicestarosta obiecuje większą dbałość o kompetencje kadry urzędniczej. 

Starosta Andrzej Kruczkiewicz stawia na zrównoważony rozwój i zapowiada, że  jeśli rząd wywiąże się z obietnic finansowych na budowę dróg ta kadencja upłynie pod znakiem polepszenia infrastruktury komunikacyjnej.

Kolejno na etatowych członków zarządu wybrano byłego starostę sprzed dwóch kadencji z Forum Samorządowego Adama Fujarczuka oraz Joannę Burską, z komitetu Kordiana Kolbiarza.
Nieetatowy członkiem zarząd został Henryk Kamiński z PIS. Funkcja przewodniczącego rady powiatu przypadła Bogdanowi Wyczałkowskiemu z komitetu K Kolbiarza, zastępcy to Maria Żukowska z PIS i Danuta Korzeniowska z Forum Samorządowego.

Piotr Bobak z komitetu Kordiana Kobiarza bez stanowiska w zarządzie powiatu, oznacza to, że jak informuje burmistrz Nysy najprawdopodobniej wróci do gminy. To będzie jego decyzja, na którą ma 3 miesiące przez ten czas może łączyć funkcje wiceburmistrza z funkcją radnego powiatu.
 

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rybka
Rybka 21.11.2018, 14:19
No to u Czesława w domu żałoba. Otmuchów rozpacza. Janek Woźniak wszystkich będzie musiał zatrudnić u siebie. Czy Anna Pyka straci stanowisko? Teraz chyba Sanocki nie jest już nikomu potrzebny.
Rybka
Rybka 21.11.2018, 14:30
W sensie Otmuchów będzie awaryjnym lądowiskiem dla towarzyszy z SLD i PSL, - gdzie oni się wszyscy pomieszczą?

Pozostałe