Wtorek, 19.02.2019

Dres Code w malarstwie Moniki Kamińskiej.

  • 28.11.2018, 11:59 (aktualizacja 03.12.2018 20:19)
  • redakcja RTO
Dres Code w malarstwie Moniki Kamińskiej.
Wernisaż wystawy dres code Moniki Kamiński był szansą na uzupełnienie wiedzy na temat zmieniającej się mody. W piątkowy wieczór goście muzeum mieli okazję porozmawiać z artystką.

Malarstwo inspirowane historią ubioru to jeden z pomysłów na spędzenie piątkowego wieczoru w Nysie. Choć może nam się wydawać, że ubieramy się jak chcemy nic bardziej błędnego od starożytności po dzień dzisiejszy jesteśmy posłuszni drew kodowi.

Sposób ubierania się jest zależny od okresu historycznego, ale także od kultury. Współcześnie np. kolor czarny był ropie symbolizuje żałobę, ale Azjaci mają na to inny pogląd i na takie sytuacje ubierają się na biało.

Do pracy w garniturze na basen w kąpielówkach, na grecką Olimpiadę nago, to kolejne zestawienie epok i zwyczajów dobierania ubiorów do okoliczności. Złoto od zawsze jest uznawane jako kolor boskości, do dziś pozostało w biżuterii, wieki temu było kolorem ubiorów. Historia ubiorów to kalejdoskop zmian, sama kolorystyka przypisywana płciom także nie jest dana raz na zawsze i podlega przebiegunowaniom. Moda to nie tylko fantazja projektantów, także oni na przestrzeni przemian ekonomicznych i społecznych musieli dostosowywać się do zmian i ograniczeń.

więcej w materiale...

redakcja RTO

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe