Sobota, 16.02.2019

W Nysie coraz więcej budów, a będą kolejne.

  • 3.12.2018, 13:38 (aktualizacja 04.12.2018 19:33)
  • redakcja RTO
W Nysie coraz więcej budów, a będą kolejne.
Po ulicy Piastowskiej i inwestycji w rynku ruszyła budowa galerii Dekada. Na razie na terenie dawnej zajezdni autobusowej doszło do prac rozbiórkowych. Zabudowania gospodarcze przeszły do historii. W najbliższym czasie dojdzie do prac ziemnych i badań archeologicznych.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Inwestycja w rynku także posuwa się do przodu. Na tej budowie lokalny inwestor pracuje metodą gospodarczą. Mieszkańcy zastanawiają się, która z budów zostanie szybciej zakończona Dekada czy Obiekt w rynku. Planowane otwarcie galerii to jesień roku 2020. Ale to nie jedyne budowy w mieście. Ostatni etap przebudowy ulicy Piastowskiej w tym budowa podziemnego parkingu w pobliżu wieży Ziębickiej ma zakończyć się na wiosnę przyszłego roku. W najbliższym czasie ruszył także przebudowa ulicy kolejowej Piastowskiej.

Mieszkańcy czekają także na nowe centrum przesiadkowe zapowiadane w poprzedniej kadencji samorządu, jednak na razie nie da się jeszcze podać terminu tej inwestycji. By to zrealizować niezbędne będą środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, środki te w ubiegłej kadencji zostały przesunięte nawet o dwa lata.

więcej w materiale...

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe