Wtorek, 22.01.2019

Według nieoficjalnych informacji Czesław Biłobran może zostać prezesem spółki gminnej NEC.

  • 12.12.2018, 23:48 (aktualizacja 13.12.2018 11:15)
  • redakcja RTO
Według nieoficjalnych informacji Czesław Biłobran może zostać prezesem spółki gminnej NEC.
Sytuacja jest ciekawa, bo wtorkowy gość radia Nysa wicestarosta Jacek Chwalenia, choć stwierdził, że widziałby Czesława Biłobrana (PSL) na stanowisku prezesa EKOM, potwierdził, że były starosta wystąpił w roli głównej kosztownego wyjazdu do Armenii i zakupu samochodu z komisu. Od obu decyzji odcina się dziś były wicestarosta Piotr Woźniak, dyplomatycznie określając, że był przeciw i sam by takich decyzji nie podjął. Czy to dobry prognostyk do powierzenia zarządu gminnej spółce Czesławowi Biłobranowi?

Jacek Chwalenia goszcząc w programie radia potwierdził, że Czesław Bilobran stał na czele delegacji do Armenii, która miała za zadanie przekazania karetki pogotowia na rzecz Ormian. Problem w tym, że karetka kosztowała 11 tys złotych. A koszt wyjazdu 5 osobowej delegacji wyniósł aż 36 tysięcy złotych. Te proporcje budzą wątpliwości co do celowości - Zgadza się były koalicjant starosty, były wicestarosta Piotr Wożniak z SLD.

Kolejna sytuacja to zakup samochodu osobowego pod sam koniec poprzedniej kadencji i to bez przetargu. Jak zapytał na antenie dziennikarz radia Nysa Michał Lewandowski, według pogłosek krążących w starostwie samochód został wskazany osobiście przez byłego starostę i został kupiony z komisu samochodowego, który wyszukał osobiście Czesław Biłobran.

Piotr Woźniak na tej samej antenie zdecydowanie odcina się od tych decyzji i twierdzi, że za każdym razem był im przeciwny. Podsumowując trudno się nie zgodzić, że to dość bizantyjskie podejście do tematu.___

Czy burmistrz Kolbiarz zaakceptuje podejście Czesława Biłobrana do publicznych pieniędzy w gminnej spółce i czy to spodoba sie wyborcom zobaczymy.

______________________________

Wywiad radia Nysa z Jackiem Chwalenią wicestarostą.

 

______

Wywiad radia Nysa z Piotrem Woźniakiem - gdybym ja był starosta nie podjął bym tych dwóch decyzji na temat samochodu i wyjazdu do Armenii. - mówi Wożniak

 

===========================================================================================

_____________________________list do redakcji jaki otrzymaliśmy od jednego z widzów dzień po publikacji powyższego artykułu.

 

"Po tych ostatnich wystąpieniach medialnych pana wicestarosty Piotra Woźniaka, który odcina się od decyzji starosty Biłobrana kreując się na osobę nieskazitelną, nie da się przejść koło tego obojętnie. To co przeczyta Pan poniżej jest dziennikarsko w pełni do sprawdzenia, a pokazuje jaki pan Woźniak jest transparentny. Już na początku swojej kadencji wicestarosty pan Woźniak przejął nadzór nad oświatą, czyli szkołami średnimi. W jednej z nyskich szkół żona pana Woźniaka – Stella Woźniak była i jest nauczycielem (tzw. Ekonomik). Już wtedy w środowisku nauczycielskim zaczęły krążyć pogłoski, że Woźniak szykuje awans dla żony. Okazało się to prawdą, ale akcję rozłożono w czasie, by rozmydlić intencje. Wicedyrektorem w Ekonomiku była pani Makaryk nota bene dobra znajoma rodziny Woźniaków, koleżanka pani Stelli. Plan był prosty, znaleźć dyrektorski stołek gdzieś w nyskiej szkole dla pani Makaryk, aby zwolnić miejsce pani Woźniak. Najpierw próbowano w nyskim Rolniku, wycięto rzekomo ze względów formalnych jedną z najlepszych dyrektorek, panią Leśniewską.  Jednak plan spalił na panewce gdyż pani Makaryk nie przeszła konkursu i mianowano tam pana Jazienickiego. Ale wicestarosta był uparty i bezwzględny. Przyszła pora na Carolinum. Podziękowano dyrektorującej tam pani Stachów i w końcu nastąpił wymarzony awans pani Makaryk, a tym samym zwolniono miejsce na stołku wicedyrektora w Ekonomiku. Jednak niezawodny instynkt polityczny pana Woźniaka powstrzymywał od natychmiastowego awansu żonki, aby sprawa nie poruszyła opinii publicznej, stanowisko chwilowo zamrożono z wakatem (a może i nawet czasowo zlikwidowano. Jednak co się okazało przed końcem upływającej kadencji miłościwie panującego wicestarosty. Stella Woźniak – JEST WICEDYREKTOREM W EKONOMIKU. Z pewnością temat pana zainteresuje zwłaszcza, że znany jest Pan z dociekliwości i rzetelności dziennikarskiej."

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bareja
Bareja 18.12.2018, 18:08
A jakie wyksztalcenie ma czesiekczy jest z zawodu dyrektorem
hubak
hubak 14.12.2018, 10:32
OPS - PSL - SLD czyli pomoc społeczna dla biednych polityków - biuro podróży i tyle
nieroby powiatowe
nieroby powiatowe 13.12.2018, 18:19
Starostwo to produkcja nierobów i Woźniak i Biłobran kapelusznik, to jakieś monstra, każdy załatwia sobie co tylko chce.
qwert
qwert 13.12.2018, 13:16
Ja bym go widział ale w innym miejscu ;)) za tyle zła co wyrządził może, nie zła ale za NIC NIE ROBIENIE !!!!
podróżnik
podróżnik 13.12.2018, 17:37
Ten podróżował na kosz "firmy" po całym świecie niemal - na Karaibach nawet był
Z cześkiem przez świat
Z cześkiem przez świat 13.12.2018, 17:51
Czesiek podróżnik !
wielbiciel stelli
wielbiciel stelli 13.12.2018, 11:41
Stella!!!

Pozostałe