Wtorek, 22.01.2019

Karetka, samochód i ... Stella - porządki w starostwie powiatowym. - aktualizacja

  • 18.12.2018, 10:53 (aktualizacja 21.12.2018 17:09)
  • redakcja RTO
Karetka, samochód i ... Stella - porządki w starostwie powiatowym. - aktualizacja
Zgodnie z przysłowiem, nowa miotła po nowemu miecie i przy okazji spod równie przysłowiowej szafy wymiata stare śmieci. Część z nich trafia do mediów jako ciekawostki, a dawni koalicjanci ze starostwa powiatowego już ze sobą nie współpracują. Szczegóły w materiale.

Piotr Woźniak mówi, że takiej decyzji by nie podjął na miejscu starosty Biłobrana, oraz że za każdym razem głosował przeciw. Chodzi o kontrowersyjne decyzje zakupu służbowego samochodu z komisu pod sam koniec ubiegłej kadencji oraz sprawę "wycieczki" do Armenii 5 osobowej delegacji za 36 tys złotych, która "konwojowała" karetkę za 11 tys złotych. Z drugiej strony można powiedzieć, że wicestarosta potrafił zadbać o rodzinę, bo w czasie kiedy piastował urząd doszło do nominacji jego żony Stelli Woźniak na kierownicze stanowisko w szkole, która podlega starostwu. Dawni współpracownicy Czesław Biłobran (PSL) i Piotr Woźniak (SLD i Razem dla Powiatu)  dziś wymieniają ciosy pod stołem. Nieoficjalnie na finiszu politycznych układanek miało dojść miedzy nimi do rywalizacji o stanowisko starosty. Jednak żaden ze scenariuszu nie doszedł do skutku bowiem, jak dziś wiemy koalicja PIS, Forum Samorządowe i Powiat to Ludzie Kordiana Kolbiarza pokonała konkurentów jednym głosem, pozostawiając obu pretendentów poza koalicją rządzącą. 

 

więcej w materiale...

 

AKTUALIZACJA materiału_____________

Otrzymaliśmy informację od jednego z widzów dotyczacą nieścisłości w wypowiedzi Naczelnika Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego Kazimierza DarowskiegoWidz stwierdził, że nieprawdą jest stwierdzenie naczelnika Darowskiego, że Pani Małgorzata Makaryk objęła stanowisko dyrektora Carolinum w trybie konkursu, jak to stwierdził naczelnik wydziału Edukacji w wywiadzie zawartym w powyższym materiale telewizyjnym.

Po powtórnym zapytaniu skierowanym do naczelnika wydziału Edukacji, Pan Kazimierz Darowski przyznał, że minął się z prawdą i poinformował nas, że Pani Małgorzata Makaryk objęła stanowisko dyrektora Carolinum w trybie powołania przez zarząd Starostwa Powiatowego. Jednocześnie wyjaśnił, że tryb powołania jest zgodny przepisami, co nie zmienia faktu, że w wywiadzie powiedział do kamery nieprawdę.

_______________

dziękujemy widzom za informację
redakcja

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Iks
Iks 20.12.2018, 22:09
Bzdury ważniejsze są sprawy
Zizi
Zizi 27.12.2018, 20:09
Dlaczego bzdury mamy prawo wiedzieć, w jaki sposób się załatwia "różne" sprawy w szczególności, gdy chodzi o "swoich" :(
859734
859734 21.12.2018, 16:03
Napisz coś ważnego IKs
Edek
Edek 1.01.2019, 10:12
Kiedyy skoncxymy z nepotyzmem w NYsie, dosc z haslem praca dla swwoich, juz od nowego roku jedna gmina znika z mapy polski czy daje wam to do myslenia.

Pozostałe