Wtorek, 22.01.2019

Kto wygra konkurs na "Jolantę", czyżby Jolanta?

  • 8.01.2019, 00:13 (aktualizacja 08.01.2019 16:25)
  • redakcja RTO
Kto wygra konkurs na "Jolantę", czyżby Jolanta?
Czy niespodziewane odwołanie wieloletniej dyrektor PCPR w Prudniku to decyzja polityczna, okaże się w najbliższym czasie. Nieoficjalnie mówi się, że to konkurs na „Jolantę Barską, czy Jolanta zwycięży? Wiele na to wskazuje.


Stanowisko z klucza politycznego to żadna nowość. W polityce znacznie bardziej niż kompetencje zawodowe liczy się potencjał zjednywania wyborców oraz lojalność. I tak wracając do niedawnej historii o stanowisku dla Jolanty Barskiej w nyskim PCPR mówiło się na długo zanim objęła kierowanie placówką. To był jasny polityczny układ. Barska miała wesprzeć PSL w wyborach do powiatu w zamian otrzymała stanowisko dyrektora powiatowej placówki. 
Zapytana o tę sprawę w grudniu 2017 udawała, że nie rozumie pytań. Niedługo potem stało się tak jak mówiły pogłoski.
Wówczas obyło się bez ofiar, czyli nie doszło do czyszczenia stanowiska pod politycznego nominanta, ponieważ poprzedni dyrektor Irena Kłakowicz właśnie  odchodziła na emeryturę.

Po wyborach samorządowych w październiku 2018, obóz PO, PSL nie utworzył większościowej koalicji. Jolanta Barska zdobyła mandat z listy PSL, jednak musiała się pożegnać ze stanowiskiem dyrektora powiatowej placówki z dwóch powodów. Po pierwsze wybierając mandat radnej musiała zrezygnować ze stanowiska przechodząc na bezpłatny urlop. Po drugie w przypadku, gdyby zrezygnował z mandatu radnej powiatowej mogłaby zostać odwołana ze stanowiska w nyskim PCPR przez nowy zarząd powiatu i straciłaby wszystko.

Z pomocą przyszedł zaprzyjaźniony powiat prudnicki, gdzie rządzi Platforma Obywatelska czyli koalicjant PSL. Starosta Radosław Roszkowski z dnia na dzień odwołał wieloletnią kierownik Prudnickiego PCPR Krystyne Wilisowską w trybie, który trudno nazwać zwyczajnym.

Wieloletnia kierownik mówi, że nigdy nie otrzymywała żadnych uwag od swojego pracodawcy, co więcej placówka realizowała wiele projektów ponad normę, za które była wielokrotnie nagradzana. Ostatnio bo w 2017 roku przez minister Rafalską. Starosta Roszkowski nie podważa tych zasług, przeciwnie docenia je i dlatego zaproponował, żeby dotychczasowa kierownik Prudnickiego PCPR przeszła na niższe stanowisko z mniejszym uposażeniem i została w placówce, gdy ta odmówiła otrzymała natychmiastowe wypowiedzenie z pracy.
Mimo uznania nagród i dokonań starosta prudnicki uważa, że placówka ma niedomagania i zmiana ma wprowadzić "nowe otwarcie" ze szczególnym naciskiem na pieczę zastępczą. To zaskakujące, bowiem placówka właśnie skończyła realizacje unikatowego w skali województwa projektu ministerialnego zajmującego sie właśnie pieczą zastępczą. Czy to możliwe, żeby starosta nie znał tego projektu? Starosta Roszkowski poinformował, że w placówce trwa audyt, który zaczął się przez wręczeniem wypowiedzenia dotychczasowej kierownik placówki w październiku 2018, czyli w terminie w jakim miały miejsce wybory.

Czy nowe otwarcie o jakim mówi starosta to konkurs, który ma wyłonić Jolantę Barską? Na rozstrzygnięcie nie będziemy musieli długo czekać w najbliższych dniach wszystko będzie jasne.
Odwołana dyrektor rozważa pozew do sądu pracy, jednak zdaje sobie sprawę że jest w trudnej sytuacji.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nowe możliwości
Nowe możliwości 18.01.2019, 19:04
W Prudniku należałoby wymienić połowę kadry w urzędach. Pani Barska jest bardzo kompetentną i pracowitą osobą. Zrobi porządek w urzędzie i rozwinie możliwości. Zmiany na stanowiskach to normalna rzecz. Mieszkańcy z czasem zobaczą, że to bardzo dobry człowiek i urzędnik. Wszystko dookoła rozwija się, ale nie Prudnik. Dlatego ludzie dajcie szansę!!! Powodzenia
Beata
Beata 18.01.2019, 14:20
Wstydze się za Pana. Przykre to jest tak potraktowac Pania Wilisowska.
Prudnik - ostoja biedy i korupcji politycznej.
Prudnik - ostoja biedy i korupcji politycznej. 18.01.2019, 12:43
Dlatego Prudnik zawsze był i będzie z tyłu , to jedno z najbiedniejszych miast w Polsce. Wyrzuca się z pracy pracowitego dyrektora, bo trzeba zatrudnić Barską, której nikt już nie chce w Nysie.
Xyz
Xyz 17.01.2019, 19:29
Otwarty i konkurencyjny nabór?!?!?! Panie R., śmiechu warte! Wstydziłby się Pan!!! Wstyd i hańba dla powiatu prudnickiego!!!!!
xxxx
xxxx 17.01.2019, 18:09
Noo i wygrala Jolanta....brak słów!!!!!!
Felus
Felus 17.01.2019, 12:25
Nigdy, klakierzy sa potrzebni dla dobrej psychiki, a do roty za minimalna nigdy nie brakuje jeleni.
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 16.01.2019, 23:00
Kiedy w tym mieście skończy sie ustawianie stołków... Wstyd ! Wstyd ! Wstyd !
Bbb
Bbb 14.01.2019, 00:32
Starzy panowie chleją wódkę, to chyba lepsze
Ccc
Ccc 13.01.2019, 17:16
Stare panny są najgorsze. Mściwe jak cholera.
kościelna
kościelna 13.01.2019, 14:27
Współczuję pracownikom prudnickiego PCPR. Barska jest wybitnie małostkowa, nienawidzi ładnych kobiet, nienawidzi dobrze ubranych kobiet, nienawidzi mężczyzn, w ogóle ma straszne kompleksy w odniesieniu do swojej osoby. Świetnie dogaduje się z zakonnicami i księżmi (brat jest księdzem), jest mściwa i dwulicowa. To typowa dewotka- stara panna z modlitewnikiem.
fre-dom
fre-dom 14.01.2019, 00:35
Odwieczne problemy niewolników - dobry Pan czy zły Pan, a nie łaska zabrać się do pracy i nie być niewolnikiem jednego czy drugiego wiejskiego Pana, wolność rządzi
Beata C.
Beata C. 13.01.2019, 18:28
Prawda, niestety.
Iks
Iks 13.01.2019, 09:04
Mam nadzieję, że ta pani wygra w sądzie i godnie przywrócą panią na stanowisko
RUUURRU
RUUURRU 14.01.2019, 00:39
Ha ha ha - w jakim sądzie Kór....., ha ha ha gdzie ty żyjesz ?? glosować inaczej trzeba, nieroba Roszkowskiego do d.. wysłać
acdc
acdc 11.01.2019, 22:04
CH *** i kamieni kupa a nie starosta!
Kauu
Kauu 12.01.2019, 11:16
Tak jest w samorządowym kale, wszyscy unurzani w fekaliach (własnych), dlatego smrodek nie przeszkadza.
Niestety wyborcom także nie przeszkadza.
Obserwator
Obserwator 10.01.2019, 14:34
Roszkowski docenia kierownik i daje jej propozycje zastępcy!!!! Myśli ze przez kolejne lata będzie miał władzę... co za facet!!!!!!!!!!
Pi...
Pi... 12.01.2019, 11:15
od 12 lat ma władzę _ macie tak jak głosujecie. I jak piszą niemieckie media w swoich polskojęzycznych gazetach wydawanych na terenie Polski.

Barskiej potrzebny jest sprawny i pracowity zastępca, żeby mogła nic nie robić, brać pieniądze i reprezentować placówkę, ;)
Fel
Fel 9.01.2019, 22:59
Roszkowski jest rozbrajający, kiedy mówi, że docenia dotychczasową kierownik za liczne nagrody i równocześnie byłby dumny z kandydatury "WYBITNEGO SPECJALISTY" Jolanty B.
Drł
Drł 9.01.2019, 20:04
Jako rodzina zastepcza jestem bardzo wstrzasnieta taka decyzja. Pani dyrektor byla pomocna i zawsze aktywna w spotkaniach z rodzinami.Źal mi ze musi przez to przechodzic,nie zasluzyła na takie upokorzenie.
Mojżesz
Mojżesz 18.01.2019, 18:10
DRŁ jak ma taką laurkę to dlaczego rodziny niespokrewnione odeszły do Krapkowic, Brzegu, Oławy, K-K i nadal odchodzą z powiatu prudnickiego, wazeliną tu śmierdzi
Noe
Noe 18.01.2019, 18:55
Jak masz informacje to dawaj, a nie piernicz, ze niby, prawdopodobnie odeszły, wazeliną śmierdzi
Mniam
Mniam 9.01.2019, 19:49
Barska zawsze była na garnuszku platformy, robiła to, co jej kazano. Za to, za lojalność, nie za wiedzę, dostaje robotę w Prudniku. Żona Kolbiarza też tam pracuje, kolejna specjalistka.
brz
brz 9.01.2019, 19:02
Po co fachowcy w samorządach?? pogięło was. Fachowcy idą do biznesu
Paulina
Paulina 9.01.2019, 10:33
Bagno i jeszcze raz bagno :( wywalić fachowca wstawić kolesia
ooio
ooio 9.01.2019, 00:24
kierownik Wilisowska zarabiała 5 tys netto, zobaczymy ile dadzą Jolancie
http://bip.powiatprudnicki.pl/…
Fanka
Fanka 8.01.2019, 18:43
Podział stołków i koryt wśród samorządowców jest ohydny. Barska jest z zawodu nauczycielką wf. Nigdy nie zrobiła żadnych innych studiów. W PEFRONie pracowała jakieś dwadzieścia lta temu i została odwołana. Pracowała w Caritasie i została zwolniona. Dzięki koneksjom z Biłobranem, mających swoje korzenie w pewnych działkach nad jeziorem, dostała prace w PWSZ, gdzie jej też nie chcieli. Ta baba niczego nie potrafi, tylko siedzieć na załatwionym stołku.
0[9u65
0[9u65 9.01.2019, 00:08
to dlaczego na nią głosujecie barany
0[9u65