Poniedziałek, 19.08.2019

Śmieci wstrząśnięte, nie zmieszane, czyli jak to jest ze śmieciami w EKOM.

  • 16.01.2019, 11:14 (aktualizacja 16.01.2019, 11:29)
  • redakcja RTO
Śmieci wstrząśnięte, nie zmieszane, czyli jak to jest ze śmieciami w EKOM.
Prezes nyskiego EKOM Damian Nowakowski wyjaśnia jak wygląda transport śmieci z kubłów na wysypisko i dlaczego papier jest często łączony z plastikiem.

 

Po opublikowaniu filmiku z śmieciarką przez Nowiny Nyskie rozpętała się mała burza. 50 tys odsłon i mnóstwo komentarzy z pytaniami dlaczego przy załadunku zmieszano plastik z papierem?

By sie dowiedzieć zapytaliśmy prezesa spółki, który wyjaśnił, że z 4 frakcji jakie mamy dzisiaj, czyli: a) odpadów komunalnych, b) papieru, c) plastiku, d) szkła - w transporcie na wysypisko często łączy się plastik z papierem. Wynika to z kilku przesłanek. Po pierwsze ułatwia logistykę i ogranicza liczbę kursów samochodów, po drugie śmieci w kubłach są posortowane w około 60 - 80 procentach, więc i tak trzeba je ostatecznie sortować na wysypisku, po trzecie papier i plastik to jedyne frakcje, które można połączyć w transporcie ponieważ bardzo łatwo się sortują. Pozostałe rodzaje odpadów tj. szkło i komunalne zawsze jadą osobnym transportem: czyli komunalne śmieciarkami, a szkło samochodem z HDS.

 

więcej w materiale...

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

keram
keram 17.01.2019, 17:59
niech EKOM postawi na Kadłubka koło biedronki jeszcze dwa pojemniki bo mieszkańcy tego budynku do 4 trafić ze śmieciami nie mogą taki tam smród ,brud a przejście na Słowiańską zrobili i to też tonie w śmieciach , cóż SZANOWNY PANIE tak dbacie o swoją prace że Nysa nigdy tak nie wyglądała w s t y d
slabol
slabol 17.01.2019, 17:49
niech dołożą pojemnik na nakrętki i za kubeł 50 zeta
Robert
Robert 17.01.2019, 14:52
To po co Panie Prezesie szanowny osobne pojemniki na plastik i papier, jak to i tak jeden samochód zabiera. A każdy pojemnik płatny osobno, czy czasem nie robi Pan z nas mieszkańców - wała ?

Pozostałe