Bomba lotnicza w Otmuchowie - już wydobyta

  • 07.02.2019, 16:36 (aktualizacja 13.02.2019, 23:02)
  • redakcja RTO
Bomba lotnicza w Otmuchowie - już wydobyta
Około 12:15 w czwartek (07.02) na osiedlu domków jednorodzinnych w Otmuchowie dano sygnał do ewakuacji. Koparka przygotowując dół pod przyłącza techniczne do budowy domu natknęła się na bombę lotniczą z czasów II wojny światowej.

 

Chwilę po godz. 16.00 zakończyła się akcja wydobywania bomby lotniczej. Bomba z zapalnikiem ważyła około 100 kg, Ładunek wybuchowy ma zostać zdetonowany na poligonie wojskowym.  w Brzegu. Mieszkańcy mogą bezpiecznie wrócić do swoich domów.

Najwięcej czasu zajęła sama ewakuacja. Straż pożarna przynajmniej do godziny 15:00 prowadziła tę akcję. Dopiero po jej ukończeniu saperzy mogli przystąpić do wydobycia niebezpiecznego ładunku wybuchowego. Bomba leżała niedaleko przedszkola, skąd dzieci z całym personelem zostały przeniesione do innego przedszkola na terenie miasta.  Dla mieszkańców przygotowano tymczasową kwaterę na otmuchowskim zamku. Na wypadek przedłużającej się ewakuacji były przygotowane także pokoje hotelowe.

Burmistrz informuje, że to nie pierwsze takie znalezisko w Otmuchowie. W ostatni latach doszło do dwóch podobnych sytuacji.

redakcja RTO

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe