Za zbyt wysoką tuję można stracić działkę, i to nie jest żart!

  • 05.03.2019, 23:34 (aktualizacja 07.03.2019, 22:02)
  • redakcja RTO
Za zbyt wysoką tuję można stracić działkę, i to nie jest żart!
Wystające gałęzie, zbyt wysokie tuje, Stara kanapa na ganku, nie wykoszona trawa to grzechy, za które można stracić działkę i to nie jest żart.


Rodzina Pana Roberta użytkuje działkę od 25 lat, trzy lata temu Robert przepisał działkę na siebie. W ostatnich 2 latach zajął się porządkowaniem. Na jesień ubiegłego roku wyremontował altanę. W jego ocenie choć działka nie jest na razie wzorcowa w okresie wegetacji roślin wygląda całkiem ładnie.
- Pamiętajmy, że zdjęcia do materiału robimy w lutym, na wiosnę będzie pięknie  - mówi o tym kawałku ziemi działkowiec.

Pan Robert jest młodym człowiekiem, pracuje i nie ma zbyt wiele czasu na dopieszczanie ogródka, ale zależy mu na zachowaniu działki. Jednak zarząd ogródków działkowych wziął jego działkę na celownik. Zakwestionował wysokość Tui, stwierdził, że leszczyna nieprzepisowo przechodzi przez ogrodzenie, wytykał zbyt późne koszenie trawy. Krytykował zbyt wysoki świerk. Komisja pod kierownictwem prezesa zarządu działkowców zaczęła wysyłać upomnienia. Niestety Pan Robert nie odebrał na czas korespondencji, która przychodziła na adres jego matki, która jest starszą osobą.

W styczniu tego roku zadzwonił do niego prezes ogródków z informacją, ze działka przeszła na własność ogródków z powodu wypowiedzenia umowy dzierżawy z powodu niedostosowania się do regulaminu ROD. Pan Robert żali się, że prezes nie znalazł wcześniej jego telefonu kiedy wysyłał pisma, a teraz kiedy ich nie odebrał i minęły terminy już nie miał z tym problemu.

Działkowiec czuje się pokrzywdzony. Wskazuje nam, jedną po drugiej inne działki, które w podobny sposób naruszają regulamin. Są tuje przekraczające 3 m, które można liczyć w dziesiątkach. Są Świerki wysokie jak w lesie, które zacinają sąsiednie uprawy. Gdyby ktoś chodził z linijką znalazł bez setki drobnych uchybień, jednak postępowanie dyscyplinarne prowadzone jest tylko wobec niego.
- Czy zarząd nie traktuje wszystkich działkowców jednakowo? - Pan Robert zadaje retoryczne pytanie.

Prezes poinformował Działkowca, że pozostaje mu tylko droga sądowa. Pan Robert uważa, że to zła wola.

 

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ghhf
Ghhf 07.07.2020, 22:30
A podpalić takiemu jego altanke albo w inny sposób uprzykrzyć działkowanie to wtedy nauczy się z ludźmi po ludzku. Do chama tylko jego językiem i metodami
X-wings
X-wings 05.04.2019, 21:36
Pan Prezes chyba chce stracić stołek na którym mu za ciepło. Niech nie zapomina, że ogrody bez działkowiczów nie istnieją. Wiec niech się ogarnie bo pozwu zbiorowego raczej nie będzie w stanie wybronić.
Mam dziwne wrażenie, że Prezes to niedoceniony były policjant.
zyczliwy działkowiec.
zyczliwy działkowiec. 10.03.2019, 21:33
Prezes ROD w Nysie im.A.Mickiewicza sciga działkowców za drobne niedociagnięcia a sam łamie regulamin nie majac oznaczenia nr działki na furtce czy bramce co jest niezgodne z regulaminem ,to moze i jemu trzeba wypowiedziec działkę.

Pozostałe