Prezes zgodnie z regulaminem zabiera działkowcom 21 działek - porządek czy Alternatywy 4 - Barei?

  • 04.04.2019, 23:03 (aktualizacja 10.04.2019, 19:23)
  • redakcja RTO
Prezes zgodnie z regulaminem zabiera działkowcom 21 działek - porządek czy Alternatywy 4  - Barei?
Poprzednie zarządy ogródków działkowych nie przestrzegały regulaminu mówi prezes ogródków Senior przy ulicy Mickiewicza w Nysie uzasadniając dlaczego w czasie swojej kadencji chce odebrać działki aż 21 osobom.  Działkowcy walczą w sądzie i mówią, że ogródki to nie obóz pracy.

Ogródki działkowe Senior to liczna społeczność, jest ich prawie 950. Niektórzy z nich związani są z tym kawałkiem ziemi od ponad 40 lat. W tym czasie zmieniały się przepisy i działkowe regulaminy. To co było powszechne 20 lat temu, dziś może naruszać regulamin. Na przykład usytuowanie altan. Oprócz murów, których przenieść się nie da, zostały przyzwyczajenia, bo działkowcy reprezentują rożne pokolenia.

Powodów za które można stracić działkę jest sporo. Krzaki za blisko płotu, zbyt wysoka pergola, róże wystające przez ogrodzenie. Prezes jest zdecydowany by wprowadzać nowe zasady. - zgodnie z regulaminem - i krytykuje poprzednie zarządy za bezczynność.

Działkowcy, których dotknęła żelazna ręka prezesa uważają, że nie tędy droga.
- Ogródki działkowe to nie obóz pracy! Prezes chodzi i mierzy wszystko z linijką! - narzekają działkowcy. Prezes odpowiada na to, że broni innych działkowców, którzy boja się sami zwracać uwagę sąsiadom, że coś im przeszkadza. Działkowcy, którym odebrano działki twierdzą, że prezes odwraca kota ogonem i manipuluje działkowcami.
- To terrorysta - denerwuje się 80 letni Pan Władysław. - Zabrał mi działkę za róże, prezes kazał przycinać kwiaty w trakcie kwitnienia. To anty-przyrodnik - żali się działkowiec.
Przykładów działań, które budzą ich sprzeciw przytaczają wiele przytaczają kilka. Mówią, że prezes jest arogancki i władczy. Prezes Bogdan Fil zaprzecza, żeby zastraszał działkowców i wyjaśnia, ze broni działkowców.  Dodaje także, że zarząd jest nastawiony pozytywnie do działkowców. Jednak mimo wielokrotnych zapewnień przed kamerą o gotowości do mediacji na każdym etapie. Przy próbie podjęcia rozmów bez udziału kamery chce wyrzucić działkowców ze swojego biura. Dochodzi do kłótni.

Jak na razie żadna ze spraw sądowych nie została jeszcze rozstrzygnięta. Działkowcy nie wyobrażają sobie stracić działkę, która traktują jak dom. Jednak żyją w niepewności. Gospodarują na swoim, choć ziemia nie jest ich własnością, altanka i nasady to spore inwestycje i lata pracy, nie chcą tego stracić.
Natomiast prezes w imię przestrzegania regulaminu uważa, że powinien odebrać działki wszystkim, którzy nie dostosują się do jego precyzyjnych zapisów. Dla dobra wspólnoty, tylko, że to na nyskich działkach zupełnie nowa polityka.

 

więcej w materiale wideo...

redakcja RTO

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

qqqq
qqqq 07.12.2019, 21:52
To jest jakiś kabaret facet chyba ma już chętnych na te działki ? kreci lody trzeba mu się przyjrzeć dokładnie .
Max
Max 28.11.2019, 23:29
Nadgorliwy pajac, działki są do odpoczynku a nie nerwów ,czy w tym kraju będzie normalność ale chyba nie jak na takich stanowiskach są psychole
Anna
Anna 13.04.2019, 11:03
Szanowna Córko mojej Sąsiadki, w jednej sprawie Mama Pani nie minęła się z prawdą: mój pies szczeka, natomiast co do innych pretensji prawda Mamę opuściła, otóż nie przeszkadzają mi dzieci pluskające się w basenie, a zapach dymu z grilla wraz z jego zawartością bardzo mi odpowiada. Tak więc proszę uspokoić Mamę, a ja postaram się poskromić psa.
Stolarz Dzepetto
Stolarz Dzepetto 07.04.2019, 18:43
Prezes do kamery mówi ze mozna negocjować a gdy przyjdą działkowcy do negocjacji bez kameryt to ich wyprasza. Oj,oj,oj Pinokio długi nosek ci rosnie .
Wieloletnia dzialkowiczka
Wieloletnia dzialkowiczka 07.04.2019, 17:53
Prezes ROD w Nysie im.A.Mickiewicza będzie linijką i cyrklem szukał haków na dzialkowcow. Ludzie nie dajcie się są jeszcze polskie sady sprawiedliwe.
Irena Aleksander
Irena Aleksander 07.04.2019, 02:56
Kto takiego psychopatę zrobił prezesem materiał dokładnie pokazuje działania szaleńca jak niszczy ludzi kto za tym stoi .
DZIAŁKOWCY nie dajcie się unicestwić głupkowi brońcie swoich ogrodów.
Po prezesa podstwacie taczki z gnojem i jazda z nim z działek.
Szukajcie pomocy u dobrego adwokata społecznie lub u prawnika w GMINIE.
POZDRAWIAM !!!!.Irena
Monika K
Monika K 06.04.2019, 20:11
Pani biorąca udział w tym reportażu graniczy działkę z moją mamą i to raczej tej Pani wszystko przeszkadzało dym z grilla jej przeszkadzał.Dziecko pluskające sie w basenie było za głośno. Ale piesek tej Pani który co chwile szczekał to było dopuszczalne według jej zdania. A dziecko nie ma prawa na chwile zabawy. Działki też słuzą do chwili relaksu
Jankiel
Jankiel 05.04.2019, 21:24
Czy temu panu coś ciężkiego na głowę spadło...
koszmar działkowiczów
koszmar działkowiczów 05.04.2019, 19:24
Pan Fil to zdaje się były policjant. Nie ma się czym zajmować, więc gnębi starych ludzi. Dlaczego go nie odwołają?
Prawie ułan
Prawie ułan 05.04.2019, 13:22
Ciekaw jestem czy ten regulaminowy prezes odbierze działki za np. wysoki żywopłot na około 2 m na działce ( nie na aleji) gdy regulamin mówi o 1 m. a takich działek widziałem kilkanaście w końcu jak wszystkim to wszystkim.Do boju na koń i szable(regulamin) w dłoń.
antydziałkowiec
antydziałkowiec 05.04.2019, 00:08
Ciekaw jestem ile ten pan prezes otrzymuje comiesięcznego wynagrodzenia za swoją nieciekawą rolę rewizora ludzkich sumień
Diagnoza xyz
Diagnoza xyz 05.04.2019, 23:44
Pracuje społecznie, to ciężki przypadek.
ABC
ABC 06.04.2019, 12:37
chyba antyspołecznie.

Pozostałe