Piątek, 20.09.2019

Hit! - Burmistrz Jan Woźniak grozi dziennikarzowi rozbiciem kamery, bo... sam na siebie wysyłał płatne SMSy z służbowego telefonu.

  • 05.04.2019, 19:14 (aktualizacja 10.04.2019, 19:24)
  • redakcja RTO
Hit! - Burmistrz Jan Woźniak grozi dziennikarzowi rozbiciem kamery, bo... sam na siebie wysyłał płatne SMSy z służbowego telefonu.
Jan Woźniak burmistrz Otmuchowa nie popisał się. Okazało się, że samorządowiec roku 2018 w plebiscycie NTO, wysyłał sam na siebie płatne smsy z służbowego telefonu należącego do gminy. Zapytany o to przez dziennikarza groził nawet, że rozbije mu kamerę.

alternatywny link na wypadek problemów z YT - https://vimeo.com/328852372
——
Konkurs na samorządowca roku to jeden z wielu plebiscytów organizowanych przez gazety z grupy wydawniczej Polska Press (należący do niemieckiego Verlagsgruppe Passau) Opolskie wydanie plebiscytu realizowane jest przez dziennik Nowa Trybuna Opolska. W tym roku w kategorii samorządowiec roku zwyciężył Jan Woźniak burmistrz Otmuchowa. Wystarczyło 651 głosów - smsów. Dociekliwi dziennikarze dotarli do faktur za telefon burmistrza i okazało się, że 100 smsow na kandydaturę Woźniaka oddał sam Woźniak z telefonu służbowego.
— 
Jan Woźniak był nominowany w kategorii za  - "kolejny sukces wyborczy i najdłuższy okres sprawowania władzy w gminie". Czyli pełna egzotyka. Niestety wieloletnia władza jak wiemy potrafi ogłupić. Burmistrz w rozmowie z dziennikarzem nie panował nad sobą, momentami był agresywny, groził nawet uszkodzeniem kamery.

 

Woźniak oświadczył, że mimo, iż smsy zostały wysłane z jego telefonu. Pieniądze zwrócił i pokazał na to jakiś dokument. Niestety nie pozwolił go skserować. Rozmowa z dziennikarzem momentami wyglądała jak powrót do PRL. To trzeba zobaczyć w materiale wideo.

Wożniak podważał fakt, że ma do czynienia z dziennikarzem, legitymował i kserował podaną legitymację dziennikarską. Na koniec podważył prawo redakcji działającej na podstawie koncesji KRRiT do wydawania legitymacji dziennikarskich i zapowiedział, że być może wkrótce w Otmuchowskim urzędzie legitymacje dziennikarskie będą utylizowane. I te słowa burmistrza Jana Woźniaka z Otmuchowa nagrała nasza kamera.

Ale to nie wszystko, bowiem rachunki za telefon pokazują, że burmistrz korzysta jeszcze z innych dodatkowo płatnych usług premium, jedna z nich to prawdopodobnie dostęp do płatnych filmów, inna to płatny serwis dowcipów. Czyżby w Otmuchowie było tak smutno, ze burmistrz musi się za publiczne pieniądze rozweselać? 

Więcej w materiale.

redakcja RTO

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

seeby
seeby 11.09.2019, 14:45
Jprdl, skąd się biorą tacy ludzie? Szacunek dla Pana dziennikarza za cały wywiad :)
Otmucha 2
Otmucha 2 11.04.2019, 00:25
Czapkowanie w Zakopanem
Polewanie się szampanem
Lud dymany
On królową nocy

SMSy jego wszystkie
wyssie z gminy kasę błyskiem
razem z synkiem
Piotrem nowym łotrem
Otmucha
Otmucha 11.04.2019, 00:22
cała polska prowincja taka jest. To zasługa ciemnych jak tabaka wyborców.
Czapkowanie w Zakopanem
Polewanie się szampanem
otm
otm 10.04.2019, 18:28
polać mu wódki za te wszystkie przekręty co ten gość robi i dalej został burmistrzem powinien nobla dostać.
kiler
kiler 10.04.2019, 14:44
To dlaczego pies dziennikarz nic nie zwęszył jak Kolbiarz zatrudnia prawomocnie skazaną, patrz AKWA - Stacja Siestrzechowice, więcej prawdziwych informacji Panie Marcinie, a nie tak tendencyjnie
Schiller
Schiller 10.04.2019, 19:58
ble ble ble

Woźniak się skompromitował i nic tego nie zmieni.
Czepiasz się dziennikarza, że nie zajął się jakimś innym tematem, bo Ty uważasz, że to znacznie ważniejszy temat - bo Pan burmistrz Janek to twój kolega, pracodawca lub krewny.
koniuszy jaśnie pana
koniuszy jaśnie pana 10.04.2019, 12:06
3 kadencje obiecywania budowy fabryki, 3 kadencje oddawanie do użytku domu mieszkalnego w Maciejowicach, trzecia kadencja budowy domu pomocy społecznej, obiecywana stówka od 75 roku życia na którą nie ma kasy i jeszcze sporo mniejszych ***reli metodami gospodarczymi robione, byle taniej i byle byle jak, ludzie pracujący w jednostkach i ich rodziny uzależnieni od pancia pod groźbą zwolnienia, tak się zarządza ciemnogrodem, żeby był ubogi to robotami publicznymi opędzi się i ukłony po pas, a teraz średniowieczne miasto jeszcze stroją i tylko ogrodzić i osada jak się patrzy będzie, dla młodych i dzieci nie ma atrakcji takie miasto spokojnej starości się kreuje, ludu ty gdzieś miał oczy na wyborach, bieda jak się patrzy ważne, że pancio zarobki ma wyśmienite a inni mają zapierd... na jego dobre imię ku chwale ojczyzny!!!
84-latka
84-latka 09.04.2019, 10:50
Po prostu miasto Otmuchów za słabo mu płaci. Musi to jakoś sobie zrekompensować. Otmuchowie popraw się!!!
Zwykły dziennikarz
Zwykły dziennikarz 07.04.2019, 10:12
Watażka sprywatyzował sobie gminę. Niestety to częste w zapadłych dziurach, gdzie nie ma mediów i opozycji.
Rozumiem, że Woźniak doznał szoku, kiedy ktoś zapytał "Jaśnie Pana" co wyczynia na swoich włościach z telefonem i stąd ta furia.
Zwykły dziennikarz
Zwykły dziennikarz 07.04.2019, 10:09
Chyba umrę ze śmiechu. Szanowna rodzino Pana Woźniaka i grupko współpracowników, których żywi.
- nie piszcie takich bzdur, bo to jeszcze bardziej was ośmiesza.
1) NIE POWINIEN wysyłać na siebie SMSów
2) NIE POWINIEN w taki sposób korzystać z telefonu służbowego
3) NIE POWINIEN zamawiać DOWCIPÓW Premium na gminny telefon
4) NIE WOLNO zamawiać innych płatnych usług na telefon służbowy - Serwisy WAP Specjalne Digital Virgo

a to tylko telefon, a gdzie reszta?
Zwykły człowiek
Zwykły człowiek 07.04.2019, 05:57
Nawet gdyby głosował sam na siebie, uważam, że jest to osoba, która może zostać człowiekiem roku. Jako burmistrz z moich doświadczeń wsparł osobę, która była nie ubezpieczona, a odniosła uszczerbek na zdrowiu tzn. zapłacił ponad 12 tysięcy za operację i pobyt w szpitalu. Wspiera lokalne wioski Otmuchowa, nie żałuję pieniędzy na pomóc każdemu z osobna, wystarczy porozmawiać z nim. Został wręcz zaatakowany przez psa dziennikarza, który zamiast przeprowadzić kulturalny wywiad, zarzuca mu ciągle jakieś czyny. Gdybyście byli na miejscu Pana Janka, dokładnie tak samo postąpilibyście. :)
Adam
Adam 07.04.2019, 13:46
Pies dziennikarz? To znaczy, że dobrze węszy i szczura zaraz wyniucha.
pies Darek
pies Darek 07.04.2019, 10:43
hau hau
janek...
janek... 07.04.2019, 07:49
Janek daj spokój... :D
Woźniaki STOP
Woźniaki STOP 06.04.2019, 17:36
Odpieprzcie się od dziennikarza. Woźniak to błazen. Oprócz smsów na siebie, zamawiał serwis dowcipów na służbowa komórkę i usługi z Digital Virgo - ciekawe co tam oglądał na gminnym sprzęcie.

Do tego groził, że rozwali kamerę i legitymował jak milicjant najbardziej znanego dziennikarza w naszym powiecie, twierdząc, że nie wie czy ma do czynienia z mediami, - to farsa.
A wy macie czelność krytykować dziennikarza za to, że ugotował durnia we własnej głupocie??
Puknijcie się w głowę nawet jeśli należycie do rodziny Woźniaka lub jego najbliższych współpracowników i przynieście Jankowi wódki, a potem dwie duże aspiryny. - zasłużył.
kolejny bęcwał
kolejny bęcwał 06.04.2019, 17:28
- Były prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu wygrał esemesowy konkurs w jednej z gazet i został Menadżerem Roku. Kilka tysięcy głosów na niego zostało oddane z telefonów służbowych pracowników i samego prezesa. - Brzmi tytuł artykułu, który mówi o tym, jak zostać menadżerem roku za państwowe pieniądze.

macie artykuł - https://www.telewizjaopolskie.…
afera sms-owa
afera sms-owa 06.04.2019, 12:49
https://www.cieszy.pl/pani-dyr…
Za taki sam numer dyrektor centrum kultury w Cieszynie straciła pracę.
ahhaha
ahhaha 06.04.2019, 12:20
"HIT" dodajcie jeszcze "PILNE"
No dodajcie jeszcze dramaturgii... te KLIKBAJTY ! są straszne... Gdy widzę KLIOKBAJT to biorę materiał od razu jako nie rzetelny. Burmistrz zrobił źle wiadomo.... A Dziennikarz go ATAKUJE nie wiem dlaczego wydźwięk jest jaki jest.
hhhhuuuu
hhhhuuuu 06.04.2019, 17:25
Co ty gościu drogi pierdyczysz!!! - - - - - "A Dziennikarz go ATAKUJE nie wiem dlaczego wydźwięk jest jaki jest." - - - - -

To ty mało wiesz, całkiem jak miś o bardzo małym rozumku. #$#

Woźniak się skompromitował i dał ciała na całej linii - TRAGEDIA ludzi z Otmuchowa i wstyd na całą Polskę, a ty dziennikarza się czepiasz??? - Na drugie masz Woźniak? Czy jak?
Weź sie przytul
Weź sie przytul 06.04.2019, 12:27
Piotruś, kup telefon tatusiowi, nie piernicz.
The Woźniak Story
The Woźniak Story 06.04.2019, 10:32
Wyobraźcie sobie co teraz się dzieje w domu u Woźniaków,[email protected]%$#^!

Zapewne młody wilk = Piotrusio Woźniak, teraz bije ojca, za głupotę polityczną i szkodzenie jego politycznej karierze.
Otmuchowski spleen
Otmuchowski spleen 06.04.2019, 10:27
Wiecie co jest najlepsze?

Ano to, że Woźniakowi do końca życia będzie się wydawało, ze MIAŁ PRAWO TAK ROBIĆ.
fanf
fanf 06.04.2019, 09:01
mam nadzieję, że samorządowiec roku te komentarze pisze sobie już sam, zamiast dalej trwonić pieniądze na pompowanie bańki własnego ego, przy jednoczesnym zaprzeczaniu zasadności otrzymania takiego tytułu
psy szczekaja karawana jedzie dalej
psy szczekaja karawana jedzie dalej 06.04.2019, 01:13
Nawet nie ma sensu komentować tego bezczelnego, nieuzasadnionego ataku ludzi, którzy myślą, że są dziennikarzami.. Szukanie taniej sensacji... Pan Burmistrz w pięknym stylu rozprawił się z tym ujadaniem. Tak to jest jak się nie ma co robić i nie ma co zarzucić to szuka się jakiś smsów. Brawo Panie Janie! Ma Pan mój głos!
Psy szczekają, karawana jedzie dalej!
Rozbawiony
Rozbawiony 07.04.2019, 06:33
Haha zawsze mnie bawią komentarze rodziny... Starają się by było anonimowo a i tak od razu widać kto pisał
Zrzutka na jasia w.
Zrzutka na jasia w. 06.04.2019, 12:33
Bezczelny atak, a to ciekawostka. Pan Burmistrz Jasiu z nikim się nie rozprawił, wręcz przeciwnie, puściły mu nerwki i to mocno. Na tyle puściły, że się wygadał, że nie ma prywatnej komórki, a tego nigdy by się nie dało udowodnić. A ty Piotrusiu, nie śpisz w nocy i piszesz w obronie tatusia? Już nie masz 3 państwowych etatów jednocześnie? Szkoda, bobyś kupił tacie komórkę, a tak trzeba będzie zrzutkę robić.
hau
hau 06.04.2019, 10:21
I nawet jest woźnica - Woźniak - tylko dlaczego taki wąsaty ****? - cha cha cha!
Towarzysz
Towarzysz 06.04.2019, 00:19
Teraz to juz nic nie jest silniejsze niż nienawiść towarzyszy z otmuchowa do redaktora ***ego
XXXD
XXXD 05.04.2019, 23:41
Wyborcy Wieśniaka łączcie się i brońcie burmistrza.

Pozostałe