Sobota, 20.07.2019

Strajk nauczycieli w toku, czy matury w Nysie są zagrożone?

  • 17.04.2019, 20:07
  • redakcja RTO
Strajk nauczycieli w toku, czy matury w Nysie są zagrożone?
Strajk nauczycieli spowodował, że uczniowie mają już niemal dwutygodniowe nieplanowane ferie. Egzaminy gimnazjalne i ósmoklasistów udały się , ale co będzie z maturami, to coraz częściej pojawiające się pytanie.

Polityka, czy tylko żądania płacowe? Organizator wiecu w obronie nauczycieli Adam Mazguła mówi wprost, że chodzi o wygranie wyborów. Lokalni politycy PO Rajmund Miller i Bogusław Wierdak odwiedzają strajkujących w szkołach niosąc pączki i słowa wsparcia. Część nauczycieli odcina się od polityki, ale o co naprawdę chodzi? Prawdopodobnie każdemu o swoje.

Szefowa komitetu strajkowego z Carolinum mimo, że kieruje poważnym strajkiem, ma opory, żeby się przedstawić przed kamerą. Nauczyciele z pewnością czuja presję

więcej w materiale...

redakcja RTO

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Matka
Matka 21.04.2019, 15:53
Pani Leksowska jest nauczycielką języka obcego, dlaczego się nie odniesie do masowego zjawiska płatnych korepetycji dla uczniów z jej przedmiotu. Rodzice bulą kasę, bo nauczyciele bumelują w szkołach.
Leks
Leks 22.04.2019, 15:06
Ciekawe czy udziela teraz korepetycji?
Trzeba to nagrać i wrzucić do sieci - żeby urząd skarbowy się do Pani uśmiechnął.
777
777 20.04.2019, 21:07
Jestem za strajkiem, ale nie w takiej formie. Nauczyciele z powołania nie powinni zostawić swoich uczniów przed i w trakcie egzaminów. Skandaliczne jest nawet branie pod uwagę niedopuszczenie maturzystów do najważniejszego w ich życiu egzaminu. Poprzez takie działania nauczyciele tracą szacunek i autorytet u uczniów oraz rodzicow.
ja też chce strajk
ja też chce strajk 19.04.2019, 00:19
A ja płacę podatki na wasze pensje.
Czy też mogę strajkować, żeby skarbówka mniej brała ode mnie kasy?
Wtedy więcej mi zostanie??????
<<>>
<<>> 19.04.2019, 00:11
Do roboty cieniaki wszystkie - rozwijajcie się, zmieniajcie pracę, uczcie nowych rzeczy. Dlaczego chcecie klepać przez 25 lat to samo w kółko przy tablicy?
Słabizna.
belfer
belfer 18.04.2019, 21:47
Czy pan Nakonieczny uważa, że wszyscy nauczyciele mają takie zarobki jak jego żona - dyrektor szkoły? Bo ja jak bym liczyła to mi te 8 tysięcy nie wychodzi.
belfer pracuj nie marudz
belfer pracuj nie marudz 19.04.2019, 00:16
Innych uczysz sam się nie możesz nauczyć - rankiem uczysz w szkole, potem wykonujesz inną pracę. Ja tak robię. Pracuje cały czas i dlatego zarabiam dużo więcej, choć nie mam fabryki po bogatych rodzicach i znam wielu nauczycieli, którzy biorą się za korepetycje lub znajdują dodatkową pracę.
Chcesz mieć więcej? - pracuj więcej. Chcesz mieć spokój i wolny czas ? Nie marudź.
Fredo
Fredo 18.04.2019, 14:46
Wszyscy Burmistrzowie dookoła wspierają nauczycieli tylko politolog Kolbiarz nie, chłop nie ma jajec lub wydmuszki w spodniach.
Ale czego tu wymagać od zafarbowanego żigolaka
08
08 19.04.2019, 00:17
może i playboy, ale już wydał kasę na siatkarzy, chcesz zarobić graj w siatkę.
fan fan
fan fan 18.04.2019, 13:19
A Nakonieczny - mundrala, co taki zdziwiony, sam dopiero co płakał że za 2 tyś. nie będzie pracował w ZUSie i Pis mu wymyśliło dyrektorskie stanowisko w PIH Opole, nie powinien się wypowiadać ten karierowicz

Pozostałe