Wykaz szkół w powiecie nyskim, które dokonały klasyfikacji maturzystów.

  • 19.04.2019, 17:34
  • redakcja RTO
Wykaz szkół w powiecie nyskim, które dokonały klasyfikacji maturzystów.
Informacji udziela Kazimierz Darowski naczelnik wydziału oświaty Starostwa Powiatowego w Nysie (piątek 19.04.2019)

- Głuchołaskie liceum nie przystąpiło do strajku i tam wszystko odbyło się zgodnie z planem.- wyjaśnia naczelnik Darowski. W zespole szkół w Paczkowie doszło do zawieszenia strajku i klasyfikacja odbyła się 17 kwietnia. W Ekonomiku zawieszono strajk 18 kwietnia i także przeprowadzono klasyfikację uczniów. Po radzie pedagogiczne strajk wznowiono.

W Nysie klasyfikacja przed podjęciem strajku została dokonana w Rolniku, gdzie teraz nadal trwa strajk. W Zespole Szkół Artystycznych także klasyfikacja odbyła się przed strajkiem.

Nadal strajkuje nyskie Carolinum, tam klasyfikacja przewidziana jest na 24 kwietnia. Ciekawa sytuacja jest w Centrum Kształcenia Ustawicznego czyli w Mechaniku. Tam strajk zawieszono 18 kwietnia do wtorku 23 kwietnia, na czas ferii świątecznych. Rada Pedagogiczna zaplanowana jest na środę 24 kwietnia, czyli po wznowieniu strajku. Po co zawieszać strajk na czas świąt? Chodzi o wynagrodzenie, na jakie liczą nauczyciele za czas wolny od pracy.

W Zespole Szkół Technicznych czyli Budowlance strajk trwa nadal, w piątek 19.04 z powodu braku kworum nie udało się sklasyfikować uczniów. Kolejna rada pedagogiczna zaplanowana jest na 24 kwietnia.

 

 

Czytaj także:

______________________________

Strajk bez strajkujących - w domu, na zakupach, czy na wagarach?

Strajk bez strajkujących - w domu, na zakupach, czy na wagarach?

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nuaczyciele pracować nie muszą.
Nuaczyciele pracować nie muszą. 21.04.2019, 15:07
Nauczyciele Mechanik zawiesili strajk na święta, bo chcą za ten czas dostać kasę, ponieważ w święta i tak by nie pracowali. Na majówkę też sobie strajk zawieszą, a potem już są wakacje.
Kubus
Kubus 21.04.2019, 10:49
No i dobrze, że jest wysoko. Jak słyszę wypowiedzi, że reforma PO była dobra (gimnazja ON), a reforma PIS jest zła (gimnazja OFF), to pusty śmiech mnie ogarnia.
Student
Student 20.04.2019, 23:41
Proszę spojrzeć na ranking szkół europejskich - Polska jest zaskakująco wysoko. Doprawdy nie popadajmy w paranoję, nie można winić nauczycieli za ciągłe zmiany w systemie edukacji i niedopracowany program nauczania...
uczen
uczen 20.04.2019, 07:37
Nauczyciele popatrzcie na ranking szkół, tak miernie wygląda wasza praca a domagacie się podwyżek TO SKANDAL nie wymagający komentarzy.
Bolek w.
Bolek w. 21.04.2019, 09:52
A dla mundurowych to po tysiaku mozna bylo dac i wrocic do skroconego stazu pracy i100% platnego chorobowego , a niektorzy to nawet mstury nie msja.

Pozostałe