Pozwolenie na budowę masztu Play, może być rażącym naruszeniem prawa.

  • 01.05.2019, 22:18
  • redakcja RTO
Pozwolenie na budowę masztu Play, może być rażącym naruszeniem prawa.
Pozwolenie na budowę masztu telefonii komórkowej Play na jednym z budynków nyskiego Rolnika mogła zostać wydana z rażącym naruszeniem prawa. Do sprawy na wniosek mieszkańców dołączył się prokurator okręgowy. Może to oznaczać, że nadzór budowlany nie dopełnił swoich obowiązków.

Sprawa trwa od ubiegłego roku. Wtedy wydano decyzję o pozwoleniu na budowę masztu telefonii komórkowej zlokalizowanego na jednym z budynków nyskiego rolnika. Jednak przy wydawaniu decyzji nie wzięto pod uwagę łącznej mocy anten, lecz moc każdej anteny z osobna. Taka interpretacja upraszczała drogę do realizacji inwestycji. Mimo sprzeciwu mieszkańców wojewoda nie podjął nawet sprawy, stwierdzając, że mieszkańcy nie są stroną.

Takie podejście zaskakuje, ponieważ obowiązkiem wojewody jest nadzór nad urzędami. Mieszkańcom pomógł prokurator okręgowy, który wniósł swoje zastrzeżenia. Teraz wojewoda będzie zmuszony by rozpatrzyć skargę mieszkańców.

Według Tomasz Hankusa, ale także innych aktywnych w tej sprawie osób, Starostwo powiatowe wydało pozwolenie na budowę z rażącym naruszeniem prawa. Na wnioski mieszkańców głuchy był także inspektor nadzoru budowlanego i w jego przypadku mogło dojść do niedopełnienia obowiązków. Nie popisał się także wojewoda, który uznał, że mieszkańcy nie są stroną i odmówił w ogóle rozpatrzenia ich skargi powołując się na brak interesu prawnego.

Tomasz Hankus mówi, że to zasługa wielu aktywnych osób. Podkreśla także, że świadomość prawna wzrasta i dzięki temu można coraz skutecznie walczyć z instytucjami publicznymi, w przypadku naruszenia prawa.

Zapytany przez nas były członek zarządu powiatu w czasie gdy była wydawana dyskusyjna decyzja Daniel Palimąka z PO, w listopadzie 2018 twierdził, że to polityczna gra przed wyborami. 

- Teraz po włączeniu się prokuratora okręgowego Sprawa zostanie rozpoznana przez nadzór prawny wojewody. Gdyby doszło do zbagatelizowania problemu, jestem przekonany, że prokurator skieruje sprawę do sądu administracyjnego. - mówi Tomasz Hankus,który nie ma wątpliwości, że doszło do rażącego naruszenia prawa.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

abu 22
abu 22 23.05.2019, 09:41
Kuba -- jak tak uważasz to poproś o zbudowanie masztu na budynku gdzie mieszkasz.!!!!!!!!!
bbb
bbb 19.05.2019, 12:35
To kolejny kwiatek za rządów Czesława Biłobrana po tężni w Głuchołazach, która została oddana do użytku bez odbioru.
Cuda
Cuda 16.05.2019, 10:21
Kuba - podejrzewam, że dla Ciebie ważne jest, jaki film wypożyczyć lub gdzie iść na imprezę. - młodość

Anteny należy stawiać, ale nie z rażącym naruszeniem PRAWA.
Zastanawiam się kto Cię będzie bronił przed WIELKIM BRATEM, kiedy sprawa będzie dotyczyć Cię osobiście. Wtedy zrozumiesz, że prawa nie należy łamać.
Kuba
Kuba 12.05.2019, 13:50
Człowieku zajmij się czymś ważniejszym ...
Będę miał w końcu internet a przez Twoją ambicję jest to blokowane ...
UDT
UDT 14.05.2019, 13:20
Będziesz miał?Maszt działa od ponad roku a ty internet "będziesz miał?no właśni ...

Fajna ta sprawa masztu taka mało transparentna.jeśli potwierdzą się informację, które krążą nt realizacji tej inwestycji to kilka osób będzie miało spory problem, nie tylko finansowy...na szczęście teraz prokuratura będzie trzymać rękę na pulsie. A tak swoją drogą skarga do Prokuratury i pozostałe działania to nie inicjatywa Pana Hankusa a mieszkańców ;)
JOKO - Koko
JOKO - Koko 09.05.2019, 12:24
Brawo Prokuratura , Brawo Panie Hankus, Brawo protestujący i wspierający ich mieszkańcy Nysy. Prawo musi być prawem a nie przepisami ustawowymi z których wyśmiewają się decydenci i kolesiostwo wzajemnej adoracji.
kciuki w górę
kciuki w górę 16.05.2019, 10:29
Właśnie tak

Pozostałe