Groził, że wysadzi nyski sąd w powietrze.

  • 09.05.2019, 20:23
  • redakcja RTO
Groził, że wysadzi nyski sąd w powietrze.
Sąd Rejonowy w Nysie tymczasowo aresztował na 3 miesiące mieszkańca Nysy Przemysława S. Przyszedł do budynku sądu z paczką i zapowiedział, że zaraz zdetonuje bombę.

26 kwietnia rano mężczyzna wkroczył do sądu, po czym ostrzegł jedną z pracownic takimi słowami -  Niech pani ucieka, bo to wszystko wysadzę! - 

- Podjęto decyzję o ewakuacji budynku sądu – informował media sędzia Mariusz Ulman. - W tym czasie policjanci zatrzymali Przemysława S. Okazało się, że nie posiadał przy sobie ładunku wybuchowego - 

Podejrzany Przemysław S. już wcześniej wielokrotnie składał zawiadomienia o różnych przestępstwach, których nie potwierdzono. Sam został oskarżony przez nyską prokuraturę o nękanie, niszczenie mienia, naruszanie miru domowego, wielokrotne groźby karalne. Był pod  dozorem policyjnym i został orzeczony wobec niego zakaz zbliżania się i kontaktowania z osonami poszkodowanymi. Właśnie 26 kwietnia w nyskim sądzie wyznaczony był termin rozprawy przeciwko Przemysławowi S.

- Z uwagi na treść opinii sądowo-psychiatrycznej sędzia prowadząca sprawę była w kontakcie z biegłymi, którzy potwierdzali, że oskarżony może być niebezpieczny, stąd też nie zlekceważyliśmy jego wypowiedzi dotyczącej wysadzenia budynku – informował media sędzia Mariusz Ulman.

redakcja RTO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe